• Aktualności

     • KOMUNIKAT DLA MATURZYSTÓW
      • KOMUNIKAT DLA MATURZYSTÓW

      • 9 lipca br. od godziny 08:30 w serwisie ZIU udostępnione zostaną wyniki egzaminu maturalnego. Obowiązują loginy i hasła przekazane w bieżącym roku zdającym. Należy wejść na stronę https://wyniki.edu.pl, a następnie zalogować się wprowadzając login i hasło lub wybrać inny sposób logowania: profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną.

       Świadectwa dojrzałości będą do odbioru w szkole 9 lipca 2024 r. od godziny 11.00 oraz w każdym następnym dniu roboczym w godzinach od 8.00 - 14.00 w sekretariacie.

       Absolwenci podwyższający wynik odbierają aneksy do świadectw i ich odpisy w sekretariacie w godz. 11.00-14.00 w dniu 09.07. W następnych dniach w godz. 08.00-14.00.

       Absolwenci, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych, a nie zdali tylko jednego egzaminu z przedmiotu obowiązkowego, mają prawo przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym:
       - część pisemna - 20 sierpnia 2024r. (wtorek) godz. 09:00 zostanie przeprowadzona w szkole, w której zdający przystąpił do egzaminu maturalnego w maju br.
       - część ustna - 21 sierpnia 2024r. (środa) godz. 09:00 zostanie przeprowadzona w szkole, w której zdający przystąpił do egzaminu maturalnego w maju br.

       Warunkiem przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym jest złożenie do dyrektora szkoły w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników tj. do 16 lipca br. oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym. - załącznik nr 7 - dostępny w szkole lub na stronie OKE Poznań.

       Egzamin w terminie poprawkowym NIE PODLEGA DODATKOWEJ OPŁACIE.
       Wyniki matur poprawkowych zostaną opublikowane online w systemie ZIU - 10.09.2024r.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

      • 21 czerwca na placu apelowym szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Swoją obecnością zaszczycili apel, m.in. starosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego Pan Radosław Świekatowski, zastępca Burmistrza Drezdenka, Pani Anna Oźminkowska, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, grono pedagogiczne, rodzice oraz pracownicy administracji i obsługi. Zgromadzona na uroczystości młodzież odebrała zasłużone  nagrody, puchary,  dyplomy, listy gratulacyjne i wyróżnienia. Pożegnaliśmy również absolwentów klas trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia. Prowadzący apel, Aleksandra Kościelniak i Nikodem Madaj, życzyli wszystkim udanego oraz bezpiecznego wypoczynku.

     • Pożegnanie absolwentów klas 4 Liceum Ogólnokształcącego i klasy 5 Technikum Hotelarsko-Budowlanego
      • Pożegnanie absolwentów klas 4 Liceum Ogólnokształcącego i klasy 5 Technikum Hotelarsko-Budowlanego

      • 26 kwietnia  w łączniku szkoły odbyło się  uroczyste pożegnanie absolwentów klas  4 LO i klasy 5 THB. Swoja obecnością zaszczycili apel: Pan Jan Kuchowicz, wicestarosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego,  Pani Sylwia Dworecka, reprezentująca Burmistrza Drezdenka, Panią Karolinę Piotrowską, Pan Paweł Antczak, radny Powiatu Strzelecko- Drezdeneckiego, Pani Joanna Gonschorek, dyrektor Centrum Promocji Kultury w Drezdenku oraz Komendant Drezdeneckiego Szczepu Puszcza, Przewodnik  Kacper Sowała.  Na tak wspaniałej uroczystości  obecni byli również:  Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne,  Rodzice, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie klas młodszych. W czasie  apelu wręczono  nagrody dla najlepszych absolwentów. Nagrodę Starosty otrzymali: Oliwia Dolata z Liceum Ogólnokształcącego  oraz Dawid Cząstka z Technikum Hotelarsko-Budowlanego, nagrodę Burmistrza Drezdenka otrzymała Julia Bogusławska, natomiast nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymały: Nikola Francuzik, Agnieszka Królik i Wiktoria Studniarek. Na pożegnanie uroczystości prowadzący apel: Milena Majdecka i  Kamil Szrama,  życzyli wszystkim absolwentom powodzenia na egzaminie maturalnym, pięknej  przyszłości i oraz zrealizowania wszystkich   planów  i marzeń.

     • Wycieczka do Rewala i Trzęsacza
      • Wycieczka do Rewala i Trzęsacza

      • W dniu 7 czerwca członkowie Eko – klubu rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę nad nasze piękne morze. Dni wycieczki obfitowały w rozmaite atrakcje i zajęcia. W dniach 7 i 8 czerwca młodzież zapoznała się m. innymi ze środowiskiem przyrodniczym, zabytkami kultury i innymi atrakcjami turystycznymi miejscowości Rewal oraz Trzęsacz. W związku z realizacją zadań w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego  Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej nasi uczniowie brali udział w ekolekcjach.  Jak co roku odbyły się też różne warsztaty i konkursy między innymi - Udokumentowanie przykładów działań proekologicznych w gminie Rewal.

       Zgodnie z tradycją zostało również przywiezione przez Eko - klub drzewko i zasadzone na terenie zaprzyjaźnionego ośrodka wczasowego.

       Wyjazd to nie tylko pogłębianie wiedzy głównie ekologicznej ale też integracja i dobra zabawa na plaży czy przy wspólnym biesiadowaniu przy ognisku.

     • Wycieczka do Niechorza
      • Wycieczka do Niechorza

      • W dniu 09 czerwca będącym trzecim dniem wycieczki Eko – klubu nad Bałtyk ostatnim punktem na trasie  było Niechorze wraz z takimi atrakcjami takimi jak latarnia morska i  motylarnia. Był to również czas podsumowań, wręczania nagród i upominków.

       W dniu tym nasi uczniowie wzięli też udział w konkursie „Energetyka”.  Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i wiedzą. Gratulujemy!

     • Wycieczka do Centrum Energetyki Odnawialnej przy Uniwersytecie Zielonogórskim w Sulechowie
      • Wycieczka do Centrum Energetyki Odnawialnej przy Uniwersytecie Zielonogórskim w Sulechowie

      • Pompy ciepła, fotowoltaika, turbiny wiatrowe - odnawialne źródła energii to główny temat dzisiejszej wizyty uczniów z klasy 1 TE i 2 TE w Centrum Energetyki Odnawialnej przy Uniwersytecie Zielonogórskim w Sulechowie. Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

       Swoją wiedzę z wielką pasją i zaangażowaniem przekazywali nam dr inż. Grzegorz Kobyłecki oraz dr inż. Radosław Kasperek

       Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam wizytę w tym ciekawym i twórczym miejscu.

     • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
      • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 21 czerwca 2024 roku.

       Wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę Św. do Kościoła Przemienienia Pańskiego w Drezdenku o godzinie 0700

       O godzinie 0800 odbędzie się uroczystość zakończenia roku szkolnego na placu apelowym. Następnie wszystkie klasy udadzą się na spotkanie z wychowawcami.

     • UWAGA WYBORY!
      • UWAGA WYBORY!

      • W czwartek 13 czerwca odbędzie się głosowanie na ulubioną książkę, którą przeczytałeś/aś w ostatnim czasie i polecasz jej przeczytanie. Głosowanie odbędzie się podczas czwartkowych lekcji, do klas zostaną przyniesione kartki do głosowania, będzie można wpisać jeden tytuł książki i autora. Jest to ogólnopolska akcja (

       www.wyboryksiazek.pl 

       ), głosy zostaną zliczone i wykorzystane pod kątem zakupów do biblioteki szkolnej.

       Oto propozycje uczennicy kl. 1b LO Anny Łukawskiej:

       ,,Rzeźbiarz łez" (Jednotomówka) - Erin Doom 16+

       ,,Każdego lata płakałam" (Dylogia)- Natalia Fromoth 13/15+

       ,,Bad friends" (seria)- Aleksandra Negrońska 15 +

       ,,Gdzie śpiewają raki" (Jednotomówka) - Delia Owens 16+

       ,,The Inheritance Games" (Trylogia+nowelki) - 13+ - Barnes Jennifer Lynn

       ,,Genialne umysły - The naturals (seria)- 13/16+- Barnes Jennifer Lynn

       ,,Niewidzialne życie Addie LaRue- (Jednotomówka) - 13+/16+- V.E Schwab

       ,,Cień i kość" (trylogia)- 13/16+ -Leigh Bardugo

       Nowelki ,,HARRY POTTER"

       11 papierowych serc (jednotomówka) - Kelsey Hartwell 13+

       ,,Tego lata stałam się piękna" (Trylogia) 13+

     • Zbiórka elektrośmieci
      • Zbiórka elektrośmieci

      • Serdecznie zachęcamy do zbiórki elektrośmieci. Włącz się do akcji, zbieramy wszystkie elektrośmieci i wymieniamy je na nagrody dla szkoły (lektury, gadżety, sprzęt sportowy itp.). Baterie wrzucamy do kartonika w holu szkoły.

       Większe rzeczy wkładamy do pojemnika, który stoi obok biblioteki szkolnej. Mogą to być np. stare, niedziałające monitory, drukarki, kable, sprzęt kuchenny, narzędzia elektryczne, lampki, telefony, laptopy, zabawki oraz wszelkie mniejsze urządzenia na prąd. Należy pamiętać, żeby nie wkładać tuszu od drukarki oraz żarówek. Zbiórka trwa do końca roku szkolnego. Większe rzeczy typu lodówki, pralki, zmywarki itp. należy przywieźć po 21 czerwca na parking szkoły.

       O PROGRAMIE

       Nasza misja. Edukacja dzieci i ich rodzin z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, w trosce o środowisko naturalne.

       HISTORIA

       Program „Moje miasto bez elektrośmieci” powstał w roku 2011 z inicjatywy ElektroEko. W pierwszym etapie obejmował działania lokalne, na terenie Warszawy, ale już w kolejnym roku osiągnął zasięg ogólnopolski z bardzo dużym zainteresowaniem szkół działaniami edukacji ekologicznej. Program działa nieprzerwanie i ma na celu szeroko pojętą edukację dzieci i ich rodzin z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami.

       CEL

       Podnoszenie świadomości społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin i dzieci, w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Zachęcenie do oddawania elektrośmieci oraz zużytych baterii do punktów zbierania lub innych miejsc wyspecjalizowanych do ich odbioru. Budowanie wartości recyklingu zużytych sprzętów jako elementu niezbędnego w procesie ochrony środowiska naturalnego.

       DZIAŁANIA

       „Moje miasto bez elektrośmieci” to nieszablonowa edukacja oparta o bezpłatne materiały edukacyjne dostarczane do placówek oświatowych (szkół i przedszkoli), a także materiały do nauczania zdalnego i w wersji on-line, cykle warsztatów edukacyjnych, eventów ekologicznych i happeningów. To działania oferujące uczestnikom możliwość wyposażania placówek w nowoczesne pomoce i wyposażenie sal, za elektrośmieci, w ramach autorskiego Funduszu Oświatowego.

     • Drzwi Otwarte
      • Drzwi Otwarte

      • W miniony piatek, jak co roku o tej porze w Zespole Szkół odbyły się "Drzwi Otwarte". Mieliśmy okazję zaprezentować naszą ofertę edukacyjną uczniom klas ósmych.

       Dziękujemy za Waszą obecność. Do zobaczenia 1 września.

     • Kadeci klas wojskowych z 1 i 2w LO ukończyli trudne szkolenie z elementami SERE
      • Kadeci klas wojskowych z 1 i 2w LO ukończyli trudne szkolenie z elementami SERE

      • Wybrani Kadeci klas wojskowych z 1W i 2W w weekend ukończyli trudne szkolenie z elementami SERE.

       SERE jest szkoleniem, którego celem jest nauczenie żołnierza przetrwania, w każdych warunkach. To kurs, który jest obowiązkowym elementem szkolenia żołnierzy, ma pomóc im przetrwać w warunkach izolacji w wyniku zagubienia, nieszczęśliwego wypadku lub przechwycenia przez przeciwnika. Podlega mu każdy, kto przygotowuje się do udziału w misjach wojskowych poza granicami kraju.

       Kadeci szkoleni byli przez jednych z najlepszych w Polsce instruktorów SERE- żołnierzy po wielu misjach.

       Kadeci musieli przejść wiele kilometrów w palącym słońcu z ciężkim plecakiem do leśnego obozowiska. W nocy czekały na ich elementy pozoracji z FIRE- testem oraz wiele innych zadań. Rano natomiast musieli przepłynąć przeszkody w zimnym jeziorze. Jako jedyna z dziewcząt - udział w bardzo trudnym szkoleniu wzięła Maja Helak. Kadetka ukończyła wzorowo cały kurs. Zachęcamy do obejrzenia filmików, w których kadeci pokonują lodowate jezioro oraz zdjęć z wyprawy. Dziękujemy Oficerom Wojska Polskiego za przeszkolenie naszych kadetów. Kadeci byliście rewelacyjni!

     • Wycieczka do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu
      • Wycieczka do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu

      • Dziś kadeci klas wojskowych byli świadkami wyjątkowego wydarzenia. Klasy 1WLO oraz 2WLO wraz z wychowawcami, ppłk rez. Januszem Jarmużkiem i dyrektor szkoły - p. Beatą Stoińską - gościły w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

       Na terenie Muzeum odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika poświęconego 25 Oficerom Broni Pancernych, którzy jako jeńcy wojenni zostali zamordowani przez oprawców z NKWD wiosną 1940 r.

       Wśród gości uroczystości znaleźli się między innymi: Wicewojewoda Wielkopolska - Karolina Fabiś-Szulc, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Wojciech Jankowiak, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania - Mariusz Wiśniewski, komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego - pułkownik Rafał Matera, dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej - pułkownik Dariusz Wyrzykowski.

       Uroczystości towarzyszył przelot pary F-16 z pułkownikiem Łukaszem Piątkiem - dowódcą 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań Krzesiny na czele. Podczas wydarzenia odczytany został „Apel Poległych” i oddana została salwa honorowa. Wydarzenie to było transmitowane przez TVP.

       Kadeci zwiedzili również niesamowite eksponaty wojskowe zgromadzone w Muzeum - jak np. czołgowy karabin maszynowy Chatellerault wz.31, niszczyciel czołgów M36 JACKSON, armata przeciwpancerna Bofors w polskiej broni pancernej oraz setki innych eksponatów w najlepiej wyposażonym Muzeum Wojskowym w Polsce. Szczególne podziękowania kierujemy do pułkownika T. Ogrodniczuka, dyrektora Muzeum, który osobiście Nas przywitał. Była to jedna z najbardziej niesamowitych wypraw dla kadetów.

       Ogromne wrażenie zrobil niski przelot F-16 nad naszymi głowami. Dziękujemy!

     • Targi Pracy i Edukacji w Strzelcach Kraj.
      • Targi Pracy i Edukacji w Strzelcach Kraj.

      • 26 marca młodzież klasy V technikum i II Branżowe Szkoły I Stopnia brała udział w Targach Pracy i Edukacji w Strzelcach Kraj. Organizatorem przedsięwzięcia był Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Krajeńskich wspólnie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich. W targach wzięło udział 39 wystawców w tym: pracodawcy, przedsiębiorcy, instytucje szkoleniowe, szkoły policealne, uczelnie wyższe oraz służby mundurowe.

     • "Dzień z AJP"
      • "Dzień z AJP"

      • 25 marca uczniowie klasy 5 THB oraz klasy 1-4 technikum logistycznego uczestniczyły w „Dniu z AJP” na Akademii im. Jakuba Paradyża w Gorzowie Wlkp. Uczniowie poznali możliwości studiowania na AJP, poprzez osobisty kontakt z wykładowcami, doświadczanie, obserwację działania nowoczesnych technologii w nauce i dydaktyce, laboratoriów czy pracowni. Zobaczyli interesujące wydziały, laboratoria i pracownie oraz mieli możliwość porozmawiać z wykładowcami i miło spędzić czas. Wykładowcy oraz pracownicy AJP stworzyli tego dnia szeroką przestrzeń do odkrywania przez uczniów możliwości kształtowania swojej przyszłości. Uczniów urzekły następujące wdziały: Wydział Techniczny, Nauk o Zdrowiu oraz Wydział Ekonomiczny.

     • Wycieczka do Zespołu Elektrowni Wodnych w Dychowie
      • Wycieczka do Zespołu Elektrowni Wodnych w Dychowie

      • Dziś młodzież naszej szkoły punktualnie o godzinie 10:00 zameldowała się w Zespole Elektrowni Wodnych w Dychowie. Elektrownia wchodzi w skład Polskiej Grupy Energetycznej.

       Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

       Nie możemy w pełni przedstawić kulis zwiedzania, gdyż nie we wszystkich miejscach można było robić zdjęcia.

       Uwierzcie nam na słowo, że było warto...

       Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam wizytę w tym ciekawym i twórczym miejscu.

 • Galeria zdjęć

   brak danych