• Aktualności

     • Zbiórka elektrośmieci
      • Zbiórka elektrośmieci

      • Serdecznie zachęcamy do zbiórki elektrośmieci. Włącz się do akcji, zbieramy wszystkie elektrośmieci i wymieniamy je na nagrody dla szkoły (lektury, gadżety, sprzęt sportowy itp.). Baterie wrzucamy do kartonika w holu szkoły.

       Większe rzeczy wkładamy do pojemnika, który stoi obok biblioteki szkolnej. Mogą to być np. stare, niedziałające monitory, drukarki, kable, sprzęt kuchenny, narzędzia elektryczne, lampki, telefony, laptopy, zabawki oraz wszelkie mniejsze urządzenia na prąd. Należy pamiętać, żeby nie wkładać tuszu od drukarki oraz żarówek. Zbiórka trwa do końca roku szkolnego. Większe rzeczy typu lodówki, pralki, zmywarki itp. należy przywieźć po 21 czerwca na parking szkoły.

       O PROGRAMIE

       Nasza misja. Edukacja dzieci i ich rodzin z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, w trosce o środowisko naturalne.

       HISTORIA

       Program „Moje miasto bez elektrośmieci” powstał w roku 2011 z inicjatywy ElektroEko. W pierwszym etapie obejmował działania lokalne, na terenie Warszawy, ale już w kolejnym roku osiągnął zasięg ogólnopolski z bardzo dużym zainteresowaniem szkół działaniami edukacji ekologicznej. Program działa nieprzerwanie i ma na celu szeroko pojętą edukację dzieci i ich rodzin z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami.

       CEL

       Podnoszenie świadomości społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin i dzieci, w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Zachęcenie do oddawania elektrośmieci oraz zużytych baterii do punktów zbierania lub innych miejsc wyspecjalizowanych do ich odbioru. Budowanie wartości recyklingu zużytych sprzętów jako elementu niezbędnego w procesie ochrony środowiska naturalnego.

       DZIAŁANIA

       „Moje miasto bez elektrośmieci” to nieszablonowa edukacja oparta o bezpłatne materiały edukacyjne dostarczane do placówek oświatowych (szkół i przedszkoli), a także materiały do nauczania zdalnego i w wersji on-line, cykle warsztatów edukacyjnych, eventów ekologicznych i happeningów. To działania oferujące uczestnikom możliwość wyposażania placówek w nowoczesne pomoce i wyposażenie sal, za elektrośmieci, w ramach autorskiego Funduszu Oświatowego.

     • Drzwi Otwarte
      • Drzwi Otwarte

      • W miniony piatek, jak co roku o tej porze w Zespole Szkół odbyły się "Drzwi Otwarte". Mieliśmy okazję zaprezentować naszą ofertę edukacyjną uczniom klas ósmych.

       Dziękujemy za Waszą obecność. Do zobaczenia 1 września.

     • Kadeci klas wojskowych z 1 i 2w LO ukończyli trudne szkolenie z elementami SERE
      • Kadeci klas wojskowych z 1 i 2w LO ukończyli trudne szkolenie z elementami SERE

      • Wybrani Kadeci klas wojskowych z 1W i 2W w weekend ukończyli trudne szkolenie z elementami SERE.

       SERE jest szkoleniem, którego celem jest nauczenie żołnierza przetrwania, w każdych warunkach. To kurs, który jest obowiązkowym elementem szkolenia żołnierzy, ma pomóc im przetrwać w warunkach izolacji w wyniku zagubienia, nieszczęśliwego wypadku lub przechwycenia przez przeciwnika. Podlega mu każdy, kto przygotowuje się do udziału w misjach wojskowych poza granicami kraju.

       Kadeci szkoleni byli przez jednych z najlepszych w Polsce instruktorów SERE- żołnierzy po wielu misjach.

       Kadeci musieli przejść wiele kilometrów w palącym słońcu z ciężkim plecakiem do leśnego obozowiska. W nocy czekały na ich elementy pozoracji z FIRE- testem oraz wiele innych zadań. Rano natomiast musieli przepłynąć przeszkody w zimnym jeziorze. Jako jedyna z dziewcząt - udział w bardzo trudnym szkoleniu wzięła Maja Helak. Kadetka ukończyła wzorowo cały kurs. Zachęcamy do obejrzenia filmików, w których kadeci pokonują lodowate jezioro oraz zdjęć z wyprawy. Dziękujemy Oficerom Wojska Polskiego za przeszkolenie naszych kadetów. Kadeci byliście rewelacyjni!

     • Wycieczka do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu
      • Wycieczka do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu

      • Dziś kadeci klas wojskowych byli świadkami wyjątkowego wydarzenia. Klasy 1WLO oraz 2WLO wraz z wychowawcami, ppłk rez. Januszem Jarmużkiem i dyrektor szkoły - p. Beatą Stoińską - gościły w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

       Na terenie Muzeum odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika poświęconego 25 Oficerom Broni Pancernych, którzy jako jeńcy wojenni zostali zamordowani przez oprawców z NKWD wiosną 1940 r.

       Wśród gości uroczystości znaleźli się między innymi: Wicewojewoda Wielkopolska - Karolina Fabiś-Szulc, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Wojciech Jankowiak, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania - Mariusz Wiśniewski, komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego - pułkownik Rafał Matera, dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej - pułkownik Dariusz Wyrzykowski.

       Uroczystości towarzyszył przelot pary F-16 z pułkownikiem Łukaszem Piątkiem - dowódcą 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań Krzesiny na czele. Podczas wydarzenia odczytany został „Apel Poległych” i oddana została salwa honorowa. Wydarzenie to było transmitowane przez TVP.

       Kadeci zwiedzili również niesamowite eksponaty wojskowe zgromadzone w Muzeum - jak np. czołgowy karabin maszynowy Chatellerault wz.31, niszczyciel czołgów M36 JACKSON, armata przeciwpancerna Bofors w polskiej broni pancernej oraz setki innych eksponatów w najlepiej wyposażonym Muzeum Wojskowym w Polsce. Szczególne podziękowania kierujemy do pułkownika T. Ogrodniczuka, dyrektora Muzeum, który osobiście Nas przywitał. Była to jedna z najbardziej niesamowitych wypraw dla kadetów.

       Ogromne wrażenie zrobil niski przelot F-16 nad naszymi głowami. Dziękujemy!

  • Galeria zdjęć

    brak danych