• Klasa wojskowa 1w LO złożyła ślubowanie

• "Ja Kadet Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję...." tymi słowami klasa wojskowa 1W złożyła ślubowanie 11 listopada. Właśnie podczas obchodów Święta Niepodległości w Gorzowie Wlkp. odbyło się ślubowanie kadetów z czterech szkół średnich.

Wśród wyróżnionych znaleźli się kadeci Zespołu Szkół w Drezdenku. Świadkami wyjątkowego ślubowania ponad 200 kadetow byli rodzice, żołnierze WP oraz tłumy ludzi obecnych na Placu Grunwaldzkim.

Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości trwały kilka godzin. Ich centralnym punktem był uroczysty przemarsz przez miasto oraz apel z ceremoniałem wojskowym.

Były również odznaczenia i awanse dla żołnierzy.

• 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

• "My Pierwsza Brygada ” – te słowa pieśni towarzyszyły nam podczas Uroczystości poświęconej Ojczyźnie w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, honoru i zwycięstwa. Słuchając patriotycznych wierszy i pieśni oraz oglądając pokaz klas mundurowych uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią naszego kraju.

Nasi przodkowie mięli Ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci, jak być Polakami.

Uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami. W montażu słowno-muzycznym wystąpiły klasy 1W, 2W.

Chwała Polsce!

• „Lubuscy Zawodowcy – Program Stypendialny”

• Uprzejmie informujemy, że Samorząd Województwa Lubuskiego rozpoczął realizację projektu pn. „Lubuscy Zawodowcy – Program Stypendialny” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie www.lubuskie.pl w zakładce Lubuscy Zawodowcy – Program Stypendialny.

W razie pytań proszę zgłosić się do Pani Judyty Michałek, gabinet 404

Zachęcamy naszych uczniów do złożenia wniosków!

• Ty i Twoje  bezpieczeństwo w sieci
            • Ty i Twoje bezpieczeństwo w sieci

• Uczniowie klasy pierwszej technikum w ramach lekcji plastyki wykonywali komiksy na temat bezpieczeństwa w sieci, czyli zagrożeń w internecie, w jaki sposób mogą ochronić się przed cyberatakiem, jak powinni zareagować i jak bezpiecznie użytkować pocztę elektroniczną i media społecznościowe. Uczniowie prześcigali się w swych pomysłach, każdy z nich przedstawił swój pomysł graficzny i tekstowy. Natomiast na informatyce korzystając z generatora haseł na stronie https://dobrehaslo.pl  tworzyli mocne hasło z uwzględnieniem kilku parametrów, a następnie analizowali otrzymane wyniki. Również na stronie https://passwordmeter.com dokonywali analizy wpisanych haseł oraz dyskutowali o wzmocnieniu ochrony konta przez uwierzytelnienie dwuskładnikowe, aktualizację oprogramowania oraz tworzenia kopii zapasowych, szyfrowania dokumentów i odpowiednie ustawienia przeglądarki.