• Wycieczka do Zakładu Karnego we Wronkach

• 8 października 2024r. uczniowie klasy pierwszej technikum i trzeciej liceum wojskowego wzięli udział w wycieczce do Zakładu Karnego we WronkachCelem wycieczki było zapoznanie młodzieży z pracą służb więziennych, ukazanie organizacji pracy i zasad funkcjonowania więzienia oraz możliwość ewentualnej pracy wraz ze ścieżką kształcenia. Kolejna część wycieczki to zwiedzanie zakładu karnego. Uczniowie poznali różne miejsca, m. in. kaplicę, świetlicę, zobaczyli jak wyglądają cele oraz codzienne życie więźniów. Mamy nadzieję, że cel wycieczki został osiągnięty, bowiem w przystępny i zrozumiały sposób zostało przedstawione uczniom, jak można ustrzec się przed przestępczością i więzieniem oraz jak należy postępować by uniknąć kłopotów. Wycieczka ta niewątpliwie pozostanie w pamięci naszych uczniów i  była również bardzo dobrą lekcją wychowawczą, by nie znaleźć się w tym miejscu.

Pragniemy serdecznie podziękować całemu zespołowi służby więziennej za przekazaną wiedzę, miłe i serdeczne przyjęcie uczniów w Państwa Zakładzie.