• Pasje uczniów

• JULIA DYMLAŃCZUK, ZUZANNA WOCHNIK, GABRIELA URBANIAK, KACPER KACZMAR, ARKADIUSZ BURCHART, JAN PRZYBYLSKI UCZNIOWIE KLASY 1ALG, KTÓRYCH PASJĄ JEST DZIAŁALNOŚĆ W MŁODZIEŻOWEJ OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W TRZEBICZU.

Uczestniczą oni w zawodach i osiągają najwyższe wyniki na szczeblach wojewódzkich oraz wysokie na ogólnopolskich. Sprawia im to ogromną radość, satysfakcję oraz motywację do dalszego działania. Rozwijają się na treningach oraz obozach integracyjnych, na których poznają innych strażaków oraz mają wiele pięknych wspomnień. Wraz z innymi strażakami dbają o świetną atmosferę i liczy się dla nich przede wszystkim zabawa fair play.

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO!

KACPER JANCY UCZEŃ KLASY 1B LG, PASJONUJE SIĘ ASTROFOTOGRAFIĄ

Od najmłodszych lat interesowałem się astronomią. Rodzice kupowali mi książki o planetach. W wieku 6 lat kupili mi również pierwszą lunetę, przez którą obserwowałem Księżyc. Dla mnie to jednak wciąż było mało, przeglądałem strony internetowe, oglądałem filmy, chciałem jak najwięcej dowiedzieć się o kosmosie. W wieku 13 lat rodzice kupili mi pierwszy teleskop Dobson 8". W bezchmurne noce obserwowałem mgławice, gromady gwiazd, galaktyki i planety. Od dwóch lat jeżdżę na spotkania miłośników Astronomii "Integracja pod Gwiazdami". Zawsze marzyłem o teleskopie do astrofotografii, kiedy dostałem go od rodziców od razu czekałem na pogodne niebo, by móc sfotografować ciekawy obiekt. Pierwszą moją astrofotografią była Wielka Mgławica Oriona, później Galaktyka Andromedy. Przede mną jeszcze dużo nocy spędzonych na fotografii.

TOMASZ LEWANDOWSKI UCZEŃ KLASY 1A LG, JEGO PASJĄ JEST GRAFIKA - RYSUNEK

Moja pasja objawiała się już od najmłodszych lat. Będąc dzieckiem bazgrałem po każdej czystej kartce kolejne "patyczaki" i inne dziecięce rysunki. Czas mijał, a moje prace z roku na rok stawały się coraz lepsze. Wypracowałem również swój własny styl. Jest mroczny, więc nie każdemu się spodoba, do mnie jednak przemawia najbardziej. Bywały okresy, kiedy zapominałem o sztuce, jednak zawsze wracałem. Od początku byłem samoukiem, więc rozwój moich prac był dość powolny. Kiedy poczułem, że papier nie ma mi już nic do zaoferowania zainteresowałem się grafiką komputerową. Nowe narzędzia dały mi ogrom możliwości i kolejne cele do osiągnięcia. Dzisiaj jestem dumny ze swoich ciężko wypracowanych umiejętności i śmiało nazywam się artystą.

JAGODA JERZY UCZENNICA KLASY 1A LP, JEJ PASJĄ JEST SKATEBOARDING

Jagoda zaczęła jeździć na desce dopiero około pół roku temu, sprawia jej to dużą przyjemność oraz jest to dla niej super zabawa.

JAGODA PUCEK UCZENNICA KLASY 1A LG, JEJ PASJĄ JEST PRZYGODA Z HARCERSTWEM

Swoją przygodę  ZHP rozpoczęła w wieku 11 lat.Poznała wielu wartościowych ludzi z którymi przeszła niejeden szlak rajdowy.Bycie harcerką przynosi jej dume i satysfakcję z niesionej pomocy dla innych.Służbę pełni z ogromnym zapałem do pracy. Lubi wyzwania.Posiada stopień Samarytanki i zamierza wspinać się coraz wyżej.Za nią jest dużo pięknych wspomnień I chwil spędzonych w niezastąpionym gronie.

MATEUSZ BARTKOWIAK UCZEŃ KLASY 1A LG ŻUŻLOWIEC STALI GORZÓW ORAZ ŚWIEŻO UPIECZONY REPREZENTANT POLSKI W ŻUŻLU.

Swoją przygodę z czarnym sportem rozpoczął w wieku ośmiu lat. Zamiłowanie do tej dyscypliny wszczepił w nim jego tata Rafał, który nieprzerwanie od samego początku jego przygody wspiera go oraz jest na, każdym treningu jak i zawodach. Mateusz ma wiele sukcesów za sobą m.in Indywidualne Vice mistrzostwo świata w klasie 250cc. Indywidualne Mistrzostwo Polski w miniżużlu oraz Drużynowe Vice mistrzostwo Polski Juniorów ze Stalą Gorzów. W następnym sezonie Mateusz będzie pełnił role lidera formacji młodzieżowej  w Stali Gorzów.

DARIA JĘDRYCZKO ABSOLWENTKA ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ

Pasją uczennicy jest wojsko oraz ASG ( Air Soft Gun ). Daria należy do S.G.R.S (Samodzielna Grupa Rozpoznawczo - Szturmowa). Pasja ta sprawia je wielką radość oraz jest sposobem na nudę. "Ludzie, z którymi się w to bawi są wspaniali, dzięki nim ten sport ma w sobie coś dużego''

PAULINA MIŚKÓW  ABSOLWENTKA TECHNIKUM HOTELARSKO-EKONOMICZNEGO

Pasją uczennicy jest origami modułowe. Paulina zajmuje się tym rodzajem sztuki składania papieru od 3 lat. Jak sama uczennica podkreśla: „Moje hobby pobudza wyobraźnię i kreatywność oraz pozwala mi  odstresować się po ciężkim dniu”.

KLAUDIA PNIEWSKA ABSOLWENTKA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Pasją  uczennicy jest jazda konna. Jak podkreśla  Klaudia,  konie są to jedyne zwierzęta, przy których czuje się dobrze i bezpiecznie. Zwierzęta te  są piękne, wspaniałe i  potrafią czuć to, co my. Jak mówi sama o sobie: „ Kiedy jestem w siodle, zapominam o codziennych problemach i po prostu czuję.

ALEKSANDRA PRZYBYSZ ABSOLWENTKA TECHNIKUM HOTELARSKIEGO

Pasją uczennicy  jest siatkówka, której poświęciła już  siedem lat. Należy do drezdeneckiego klubu "Sokół". Trenuje ciężko dwa razy w tygodniu. Mecze  siatkówki w sezonie odbywają się  w każdy weekend. Obecnie gra na pozycji libero.