• Aktualności

     • Targi Pracy i Edukacji w Strzelcach Kraj.
      • Targi Pracy i Edukacji w Strzelcach Kraj.

      • 26 marca młodzież klasy V technikum i II Branżowe Szkoły I Stopnia brała udział w Targach Pracy i Edukacji w Strzelcach Kraj. Organizatorem przedsięwzięcia był Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Krajeńskich wspólnie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich. W targach wzięło udział 39 wystawców w tym: pracodawcy, przedsiębiorcy, instytucje szkoleniowe, szkoły policealne, uczelnie wyższe oraz służby mundurowe.

     • "Dzień z AJP"
      • "Dzień z AJP"

      • 25 marca uczniowie klasy 5 THB oraz klasy 1-4 technikum logistycznego uczestniczyły w „Dniu z AJP” na Akademii im. Jakuba Paradyża w Gorzowie Wlkp. Uczniowie poznali możliwości studiowania na AJP, poprzez osobisty kontakt z wykładowcami, doświadczanie, obserwację działania nowoczesnych technologii w nauce i dydaktyce, laboratoriów czy pracowni. Zobaczyli interesujące wydziały, laboratoria i pracownie oraz mieli możliwość porozmawiać z wykładowcami i miło spędzić czas. Wykładowcy oraz pracownicy AJP stworzyli tego dnia szeroką przestrzeń do odkrywania przez uczniów możliwości kształtowania swojej przyszłości. Uczniów urzekły następujące wdziały: Wydział Techniczny, Nauk o Zdrowiu oraz Wydział Ekonomiczny.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu
      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • 18 i 22 marca odbył się w naszej szkole „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Celem spektaklu profilaktycznego było zwrócenie, uwagi na bezpieczny dostęp społeczeństwa do zasobów sieci. Podczas „Dnia Bezpiecznego Internetu” społeczność szkolna mogła obejrzeć scenki – „Komputer bez zobowiązań” i „Oszustwo na Babci”, czyli do czego może prowadzić ciągłe korzystanie z gier komputerowych oraz jak łatwo oszukać osoby starsze w sieci. Również zaprezentowane były dwa nagrodzone filmy w konkursie  – „Sieć prześladowań” i „Sposoby reagowania na sytuacje zagrażające w sieci”.

       W programie obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” zwrócono uwagę na rolę każdego internauty, która może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Zwrócono szczególną uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jego zastosowania – w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki. Były podane również cenne rady, o których warto pamiętać, adresy stron internetowych oraz numery telefonów, gdzie możemy zwrócić się o pomoc.

       Podczas wydarzenia podsumowano szkolny konkurs na najciekawszy Spot Telewizyjny pt. „Jak reagować na cyberprzemoc w sieci”. Laureatami konkursu zostali: 1 miejsce Martyna Anna
       Mądrawska i Bartosz Klimowski, 2 miejsce Joanna Ostrowska i Jessica Graś, wyróżnienie Julia Biernat i Kornelia Danielik.

       Zwieńczeniem wydarzenia był quiz na temat cyberbezpieczeństwa w sieci oraz podstawowej wiedzy informatycznej, w którym uczniowie, za poprawne odpowiedzi zdobywali słodkie nagrody!

     • Ekologia w Zespole Szkół w Drezdenku
      • Ekologia w Zespole Szkół w Drezdenku

      • Nasza szkoła wygrała i realizuje Projekt EKOPRACOWNI  w województwie lubuskim edycja 2023!  Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

       Zawsze staramy się być eko, a teraz dzięki projektowi będziemy mogli uczyć się o energii odnawialnej ze szczególnym wykorzystaniem siłowni wiatrakowych, materii fotowoltaicznych i pomp ciepła. Stworzyliśmy pracownię, która jest wyposażona w sprzęt niezbędny do prowadzenia warsztatów ekologicznych w ramach projektu, czyli w pompę ciepła wraz z akcesoriami, rekuperator, edukacyjny zestaw solarny, monitor interaktywny wraz z podstawą jezdną, ławki, krzesła, biurko, fotel.

       Zajęcia poprowadzą nauczyciele przedmiotów zawodowych technikum urządzeń      

       i systemów energii odnawialnej oraz biologii. Celem jest zwrócenie uwagi uczniom, jak ważna jest energia odnawialna w kontekście dbania o środowisko i aby w dorosłym życiu podejmowali działania naukowe w tym zakresie i wykorzystywali zdobytą wiedzę w swoich domach. Przykładowe tematy zajęć to: odnawialne źródła energii i nisko-emisyjny transport, przeciwdziałanie emisjom, zrównoważony rozwój ochrony środowiska  i gospodarki wodnej. Zaplanowane są dwie wycieczki, przeprowadzenie Dnia Ziemi oraz Dnia Pustej Klasy. Do upowszechniania świadomości ekologicznej wyznaczeni są: technikum energii odnawialnej oraz szkolny Eko- Klub i Caritas. Projektem objęci są wszyscy uczniowie ZS.

     • Szkolny Konkurs Polonistyczny i Szkolny Konkurs Recytatorski
      • Szkolny Konkurs Polonistyczny i Szkolny Konkurs Recytatorski

      • 5 i 6 marca odbyły się w naszej szkole dwa konkurs: Szkolny  Konkurs  Polonistyczny i Szkolny Konkurs Recytatorski. Do udziału w konkursie  zgłosili się uczniowie z różnych   klas i typów szkół,  aby   zmierzyć się z językiem polskim w różnych jego odsłonach. Oba konkursy były eliminacjami do Powiatowego Konkursu  Polonistycznego i Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Obozowej.

       W Szkolnym Konkursie  Polonistycznym I miejsce zdobyła  Zuzanna Pogorzelska, II miejsce  uzyskał  Dominika Seweryńska,  III  miejsce wywalczyła Oliwia Dolata.

       Szkolny Konkurs Recytatorski  również pozwolił wyłonić najlepszych: I miejsce zdobył Nikodem Madaj, II Magdalena Weyna i  Amelia Chwiłkowska,  miejsce III Jan Golata.

       Wszystkim  zwycięzcom  serdecznie gratulujemy i  życzymy powodzenia  w   konkursach powiatowych.

                                                                                                           Nauczyciele języka polskiego

     • Wyniki szkolnego konkursu literackiego walentynkowego
      • Wyniki szkolnego konkursu literackiego walentynkowego

      • 5 marca odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu literackiego walentynkowego zorganizowanego przez bibliotekę szkolną! Pierwsze miejsce w kategorii "Najpiękniejsze opowiadanie o tematyce miłosnej" zdobyła Agata Machnio z kl. 4 THB, natomiast najpiękniejszy wiersz napisała Vanessa Susanah Bada z kl. 2a LO. Wyróżnione zostały poetki: Maja Łabinowicz z kl. 1 WLO, Amelia Ślusarczyk z kl. 3 THB, Weronika Redyk z kl. 2 TLE oraz Dorota Kucemba z kl. 2 TH.

       Uczennice otrzymały z rąk pani dyrektor Beaty Stoińskiej dyplomy wraz z drobnym upominkiem, a od swoich polonistek pozytywne oceny z języka polskiego. Teksty Vanessy i Agaty ukażą się w najbliższym wydaniu Gazety Drezdeneckiej!

       Ogromne gratulacje!!!

  • Galeria zdjęć

    brak danych