• XIV Memoriał im. Pawła Dziekanowskiego

• 27 maja odbył się XIV Memoriał im. Pawła Dziekanowskiego, który zakończył się zwycięstwem zespołu MARMORE reprezentowany przez Zespół Szkół w Drezdenku. Zwycięska drużyna składała się nie tylko z uczniów naszej szkoły, ale i z zawodników Olimpii Sulęcin. Zmontował ją bezinteresownie najlepszy siatkarz na boisku Bogdan Jurant który pełnił zaszczytną funkcję kapitana. Przyjemnie dodać, że Bogdan zdobył MVP w tym Memoriale. Wielkie podziękowanie kieruję w stronę firmy MARMORE za dofinansowanie zakupu strojów dla naszej drużyny szkolnej.

Warto dodać, że w Memoriale brało udział 6 drużyn:

• ATAK Gorzów Wlkp.
              • SĄSIEDZI Gorzów Wlkp.
              • MARMORE
              • NOTEĆ I Drezdenko
              • NOTEĆ II Drezdenko
              • PRZYSZLIŚMY POPATRZEĆ Krzyż Wlkp.

Wielkie brawa dla wszystkich zawodników.

• XXVI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

• 19 maja Redaktorzy Gazety Szkolnej wzięli udział w XXVI Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. W ramach warsztatu "ABC dziennikarza telewizyjnego" poznali prace dziennikarzy "od zaplecza" i zdobyli nowe doświadczenia. Uczestniczyli również w warsztatach "Praca w kieszeni! TikToki i rolki, które się opłacają". Nasi redaktorzy dowiedzieli się jak działają media społecznościowe, że nie są tylko rozrywką, a także sposobem zarobku. Warsztaty wzbogaciły zespół redakcyjny o wiedzę przydatną nie tylko w pracy redakcji, ale też w życiu codziennym oraz przyniosły dużo przyjemności i zabawy.