• Aktualności

     • VIII edycja konkursu "Programować każdy może"
      • VIII edycja konkursu "Programować każdy może"

      • Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyżaw Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych województwa lubuskiego do udziału w VIII edycji konkursu Programować każdy może.

       Zgłoszenie udziału w Konkursie następuje za pośrednictwem platformy elektronicznej na stronie internetowej, pod linkiem do dania 20.03.2024 do godz. 23:55

       https://forms.office.com/e/5fZsJwzKFj 

       po dokonaniu zgłoszenia na adres mailowy zgłaszającego po 20.03.2024 zostanie wysłany mail informacyjny z linkiem do I etapu.

       UWADA! Do eliminacji kwalifikujemy pierwsze 120 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

       Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach w terminach:

       •    27.03.2024 r. (etap I 10.00-11.30 eliminacje),

       •    27.03.2024 r. (etap II 12.00-13.30 finał)

       Zachęcamy do zapoznania się z bankiem zadań z lat poprzednich konkursu, znajdują się tu także linki do kursów (zaloguj się jako gość):

       https://moodle.womgorz.edu.pl/course/view.php?id=192&notifyeditingon=

     • Powiatowy Konkurs Matematyczny
      • Powiatowy Konkurs Matematyczny

      • 8 lutego 2024 r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny. Miło nam poinformować, iż uczniowie Liceum Ogólnokształcącego zajęli indywidualnie miejsca na podium: I miejsce Michał Krupa kl. 4a LO, II miejsce Zofia Kucharska kl. 4b LO, III miejsce Karol Jankowski kl. 4a LO.

       W Technikum podium należało do: I miejsce Jakub Piasecki kl.5THB, II miejsce Dawid Cząstka kl. 5THB, III miejsce Kamil Wierzbicki CKZiU.

       Drużynowo drezdeneckie Liceum i Technikum zajęło pierwsze miejsce.

       Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie miedzypowiatowym.

      • Oświadczenie

      • Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz społeczność szkolna Zespołu Szkół w Drezdenku stanowczo i kategorycznie wyrażają sprzeciw wobec upublicznionego pisma byłych członków Prezydium Młodzieżowej Rady Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego I i II kadencji. Pismo zostało podane do publicznej wiadomości przez Pana Władysława Dajczaka - Posła RP w dniu 01.02.2024r. na portalu Facebook. Sprzeciwiamy się mowie nienawiści używanej w debacie publicznej.

     • I Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Przedsiębiorcze nastolatki”
      • I Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Przedsiębiorcze nastolatki”

      • Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie filmowym. Konkurs polega na realizacji przez uczniów max. 3-minutowego filmu, promującego przedsiębiorczość oraz odkrywanie i rozwijanie predyspozycji nastolatków do świadomego wyboru ścieżki dalszej edukacji i podejmowania trafnych decyzji, dotyczących wykonywanego zawodu lub rozpoczęcia działalności gospodarczej. Filmy mogą pokazywać i zachęcać do podejmowania przez młodzież odpłatnych zajęć, w czasie wolnym od nauki.

       Uczestnikami Konkursu mogą być zespoły projektowe uczniów pod kierownictwem opiekuna (nauczyciela), przy czym uczestnicy muszą być uczniami tej samej szkoły. Każdą szkołę może reprezentować jeden zespół.

       Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas Gali w Katowicach na początku czerwca br., a nagrodą główną w konkursie będzie udział laureatów w warsztatach, zorganizowanych przez szkoły filmowe.

       Harmonogram konkursu:

       • 01.02.2024 r. – ogłoszenie konkursu i rozpoczęcie rejestracji zgłoszeń
       • 01.03.2024 r. – zakończenie rejestracji Zespołów do konkursu
       • 15.04.2024 r. – zakończenie przesyłania prac konkursowych
       • 27.05.2024 r. – ogłoszenie nominowanych zespołów do Nagrody Głównej
       • I połowa czerwca 2024 r. – Gala Finałowa

       Zarejestruj już dzisiaj swoją szkołę (nie później niż 01.03.2024)!

       Regulamin konkursu i wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie konkursu: pn.org.pl

     • Projekt EKOPRACOWNI
      • Projekt EKOPRACOWNI

      • Nasza szkoła wygrała i realizuje Projekt EKOPRACOWNI. Zawsze staramy się być EKO a teraz dzięki projektowi będziemy mogli uczyć się o alternatywnych źródłach energii.

     • Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej OLIMPUS
      • Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej OLIMPUS

      • 13 listopada 2023 r. została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna OLIMPUS. Celem olimpiady było sprawdzenie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych u uczniów, stymulowanie ich aktywności poznawczej, rozwój i doskonalenie logicznego oraz kreatywnego myślenia uczniów. Uczestnicy olimpiady mieli za zadanie rozwiązać test konkursowy składający się z 30 pytań.

       Mam zaszczyt poinformować, iż czterech uczniów naszej szkoły zaprezentowało się wysokim poziomem wiedzy informatycznej i otrzymało tytuł laureata: Piotr Dąbek uczeń klasy 2c LO zajął 7 miejsce, uzyskał 226 pkt. co dało mu 94,17 %, Piotr Gil uczeń klasy 2a LO zajął 9 miejsce, zdobył 222 pkt. uzyskał 92,5%, Aleksandra Kościelniak z 2a LO zajęła 11 miejsce, zdobyła 218 pkt., uzyskała 90,83%, natomiast Julia Jakubiak z 2a LO zajęła 12 miejsce, zdobyła 200 pkt., uzyskała 90%. W konkursie brało udział 286 uczniów z Polski, a największa liczba punktów wynosiła 238, Piotrowi zabrakło tylko 12 punktów do najlepszego wyniku w Polsce. Średnia liczba punktów, którą zdobyła szkoła wynosiła 200 pkt., co stanowi bardzo dobry wynik na tle całego kraju.

       Pozostali uczniowie biorący udział w konkursu również zasługują na pochwałę i wyróżnienie ponieważ, zajęli wysokie lokaty, m.in.: Hanna Dębska i Wit Amrogowicz z 3a LO, Ksawery Świątek i Bartosz Urbaniak z 3 TB oraz Bartosz Dawiskiba z 1 TL.

       Serdecznie gratuluję laureatom ich sukcesu oraz zdobytego tytułu. Dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie do konkursu wszystkim uczniom, za podejmowanie wyzwań, które przynoszą tak satysfakcjonujące efekty kształcenia. Niech rozwój umiejętności myślenia komputacyjnego, skupionego na kreatywnym rozwiązywaniu problemów będzie dla nich kompetencjami przyszłości, które warto pogłębiać i rozwijać.

     • Konkurs na najpiękniejszy wiersz lub opowiadanie o tematyce miłosnej
      • Konkurs na najpiękniejszy wiersz lub opowiadanie o tematyce miłosnej

      • Organizowany jest konkurs na najpiękniejszy wiersz lub opowiadanie o tematyce miłosnej. Termin nadsyłania prac na adres: biblioteka.zswdrezdenku@wp.pl upływa 25.02.2024 roku.

       1.Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich. Organizatorem jest Zespół Szkół w Drezdenku. Prace będą oceniane przez nauczycieli: Magdalena Kaseja, Renata Jodko.

       2.Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie tekstu o tematyce miłosnej na adres: biblioteka.zswdrezdenku@wp.pl z podaniem imienia, nazwiska, klasy.

       3.Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie tylko jednej swojej pracy wraz z zał. nr 1 o przetwarzaniu danych osobowych, który zostanie przesłany na adres mailowy uczestnika.

       4.Organizator przewiduje dla laureatów nagrody rzeczowe, pozytywną ocenę cząstkową z języka polskiego oraz publikację na stronie biblioteki szkolnej (fejsbuk). Biorący udział w konkursie wyraża zgodę na wykorzystanie nadesłanego utworu.

       5.Termin nadsyłania prac upływa 25.02.2024 roku.

       Ogłoszenie wyników nastąpi 26.02.2024.

     • Konkursu na Spot Telewizyjny „Jak reagować na cyberprzemoc w sieci”
      • Konkursu na Spot Telewizyjny „Jak reagować na cyberprzemoc w sieci”

      • Organizowany jest szkolny konkurs na Spot Telewizyjny pt. „Jak reagować na cyberprzemoc w sieci”. Zadaniem uczestników jest stworzenie 60 sekundowego spotu telewizyjnego tematycznie pokazującego zagrożenia związane z zachowaniami agresywnymi i przemocą rówieśniczą. Pracę należy dostarczyć ​​​​do 31 stycznia 2024r.,  do p. Łucji Magdziarz i p. Wioletty Libery. Jeden autor nadsyła na konkurs tylko jedną pracę. Spot może być przygotowany w formie animacji komputerowej i filmu (udział   rówieśników w roli aktorów itd.). Maksymalny czas trwania spotu - do 60 sekund (spot należy utrwalić na pamięci USB pendrive). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 9 lutego 2024r.  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły.

     • "Lekcje z szachistami, szachy na korytarzach i w ogrodzie szkoły"
      • "Lekcje z szachistami, szachy na korytarzach i w ogrodzie szkoły"

      • Startujemy w konkursie na projekt edukacyjny: "Lekcje z szachistami, szachy na korytarzach i w ogrodzie szkoły".

       Zapraszamy do oddawania głosów od dziś do 15.12.2023 r. (każdy może oddać po jednym głosie każdego dnia).

       Należy wejść na stronę: 

       https://projektanciedukacji.pl/projekt?id=25032 

       następnie kliknąć "Zagłosuj na ten projekt",należy podać imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail i na koniec wejść w meila od projektanci edukacji i kliknąć w link potwierdzający oddanie głosu.

       Filmik, przedstawiający grupę osób związanych w naszej szkole z szachami, zmontowała Daria Даша Коробка z klasy 2 TLE. Brawo!

       Zapraszam do obejrzenia:

       https://youtu.be/rLuUSbScRbg?si=F0KRRSM2xqw_UA0F

     • Klasa wojskowa 1w LO złożyła ślubowanie
      • Klasa wojskowa 1w LO złożyła ślubowanie

      • "Ja Kadet Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję...." tymi słowami klasa wojskowa 1W złożyła ślubowanie 11 listopada. Właśnie podczas obchodów Święta Niepodległości w Gorzowie Wlkp. odbyło się ślubowanie kadetów z czterech szkół średnich.

       Wśród wyróżnionych znaleźli się kadeci Zespołu Szkół w Drezdenku. Świadkami wyjątkowego ślubowania ponad 200 kadetow byli rodzice, żołnierze WP oraz tłumy ludzi obecnych na Placu Grunwaldzkim.

       Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości trwały kilka godzin. Ich centralnym punktem był uroczysty przemarsz przez miasto oraz apel z ceremoniałem wojskowym.

       Były również odznaczenia i awanse dla żołnierzy.

       https://gorzow.tvp.pl/.../w-gorzowie-odbyly-sie...

     • 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
      • 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

      • "My Pierwsza Brygada ” – te słowa pieśni towarzyszyły nam podczas Uroczystości poświęconej Ojczyźnie w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

       Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, honoru i zwycięstwa. Słuchając patriotycznych wierszy i pieśni oraz oglądając pokaz klas mundurowych uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią naszego kraju.

       Nasi przodkowie mięli Ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci, jak być Polakami.

       Uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami. W montażu słowno-muzycznym wystąpiły klasy 1W, 2W.

       Chwała Polsce!

      • „Lubuscy Zawodowcy – Program Stypendialny”

      • Uprzejmie informujemy, że Samorząd Województwa Lubuskiego rozpoczął realizację projektu pn. „Lubuscy Zawodowcy – Program Stypendialny” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027.

       Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie www.lubuskie.pl w zakładce Lubuscy Zawodowcy – Program Stypendialny.

       W razie pytań proszę zgłosić się do Pani Judyty Michałek, gabinet 404

       Zachęcamy naszych uczniów do złożenia wniosków!

     • Ty i Twoje bezpieczeństwo w sieci
      • Ty i Twoje bezpieczeństwo w sieci

      • Uczniowie klasy pierwszej technikum w ramach lekcji plastyki wykonywali komiksy na temat bezpieczeństwa w sieci, czyli zagrożeń w internecie, w jaki sposób mogą ochronić się przed cyberatakiem, jak powinni zareagować i jak bezpiecznie użytkować pocztę elektroniczną i media społecznościowe. Uczniowie prześcigali się w swych pomysłach, każdy z nich przedstawił swój pomysł graficzny i tekstowy. Natomiast na informatyce korzystając z generatora haseł na stronie https://dobrehaslo.pl  tworzyli mocne hasło z uwzględnieniem kilku parametrów, a następnie analizowali otrzymane wyniki. Również na stronie https://passwordmeter.com dokonywali analizy wpisanych haseł oraz dyskutowali o wzmocnieniu ochrony konta przez uwierzytelnienie dwuskładnikowe, aktualizację oprogramowania oraz tworzenia kopii zapasowych, szyfrowania dokumentów i odpowiednie ustawienia przeglądarki.

      • 32 laptopy, 2 monitory interaktywne oraz dwa access point wifi wygrała na szkoła w konkursie

      • W ramach konkursu "Pracownia Kompetencji Cyfrowych", Zespół Szkół w Drezdenku wygrał dwie pracownie multimedialne. Każda z nich jest wyposażona w 16 laptopów z oprogramowaniem umożliwiającym zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów wraz z przenośną szafą, interaktywny 65’ monitor oraz access point wifi. Nasza szkoła znalazła się w gronie 832 zwycięzców, spośród 3075 zgłoszeń, mobilnych pracowni komputerowych. Konkurs jest dofinansowany z projektu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

       Już w czerwcu Państwowy Instytut Badawczy NASK ogłosił konkurs pt. „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Zadaniem uczniów było zrealizowanie jak największej liczby kursów e-learningowych dotyczących bezpieczeństwa w sieci, a następnie przygotowanie pracy graficznej w oparciu o zdobytą wiedzę. Uczniowie szkoły w ramach lekcji informatyki zrealizowali w 100% kursy e-learningowe dotyczącego bezpieczeństwa w sieci pt. „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” korzystając z platformy bezpieczniwsieci.edu.pl. Był to pierwszy, najistotniejszy punkt konkursu. Należy również podkreślić, iż od kilkunastu lat uczniowie szkoły realizują kursy e-learningowe dotyczące bezpieczeństwa w sieci na portalu it-szkola.edu.pl, strony Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej NASK i Ministerstwa Cyfryzacji. Udział w szkoleniach potwierdzany jest corocznym dyplomem dla szkoły.

       Kolejne zadanie, które wykonali uczniowie, to praca graficzna, która opierała się na wiedzy zdobytej w czasie kursów e-learningowych. Zwycięski projekt graficzny pt. „CYBERPRZEMOC JEST JAK CHOROBA LEPIEJ SIĘ PRZED NIĄ CHRONIĆ, NIŻ PÓŹNIEJ ODCZUWAĆ JEJ KONSEKWENCJE” wykonały Aleksandra Miłaszewska i Dominika Tokarska z klasy trzeciej liceum oraz pracę pt. „SILNE HASŁO JEST JAK ZAMEK DO TWOJEGO POKOJU – TYLKO TY MIEJ DO NIEGO DOSTĘP” Marcel Jung z klasy drugiej liceum. Ich pomysłowość z pewnością przyczyniła się do wyróżnienia naszej szkoły spośród innych szkół i znalezienia się w gronie zwycięzców.

       Koordynatorem konkursu była Pani Łucja Magdziarz, nauczyciel informatyki. Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa a jego zadaniem jest budowanie kompetencji cyfrowych młodego pokolenia. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.

     • IV Międzynarodowa Akcja Przerwa na Czytanie
      • IV Międzynarodowa Akcja Przerwa na Czytanie

      • 20 października  - nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej Akcji Przerwa na Czytanie. W tym roku, oprócz bicia rekordu czytania na przerwach, uczniowie mogli przebrać się za swoje ulubione postaci literackie.

      • PRZYSIĘGA WOJSKOWA

      • W najbliższą sobotę 7 października o godzinie 1200 na Placu Wileńskim w Drezdenku odbędzie się uroczysty apel z okazji przysięgi wojskowej żołnierzy terytorialnej służby wojskowej.

       Klasa I w Liceum Ogólnokształcącego z Drezdenka będzie asystowała żołnierzom składającym przysięgę wojskową.

       Uroczystość uświetni Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania. Apel natomiast zakończy defilada, która przejdzie ulicą Nowogrodzką.

       Wydarzeniu, w godz. 900 – 1330, towarzyszyć będzie stacjonarny pokaz sprzętu i uzbrojenia. Swój udział w pokazie zapowiedzieli również żołnierze wojsk amerykańskich, na co dzień stacjonujący w Skwierzynie. Około godz. 1300 odbędzie się pokaz działania sekcji lekkiej piechoty w terenie zurbanizowanym z wykorzystaniem amunicji ślepej i środków pirotechnicznych.

       W zorganizowanym specjalnie na tę uroczystość punkcie gastronomicznym będzie można posilić się tradycyjną żołnierską grochówką.

       Dla osób zainteresowanych służbą wojskową będzie dostępny także mobilny punkt rekrutacji. 

     • "A jednak jesteśmy"
      • "A jednak jesteśmy"

      • Mieliśmy jako szkoła swój udział w  widowisku "A jednak jesteśmy", które zorganizowała Biblioteka Publiczna w Drezdenku. Scenkę zagrali utalentowani uczniowie z klasy 2a LO: Aleksandra Kościelniak, Nikodem Madaj, Piotr Gil, Weronika Dyla (narrator), Vanessa Susanah Bada (śpiew). Natomiast organizację przedstawienia wspomogli uczniowie z klas wojskowych. Było idealnie.

       Zapraszam do wypożyczania powieści Sienkiewicza pt. "Krzyżacy" i znalezienia wątku o naszym Drezdenku.

       Magdalena Kaseja 

     • Święto Wojsk Obrony Terytorialnej
      • Święto Wojsk Obrony Terytorialnej

      • Decyzją Ministra Obrony Narodowej z 14 sierpnia 2018 roku, dzień 27 września został ustanowiony świętem Wojsk Obrony Terytorialnej. WOT świętuje  zatem swoje 6- lecie.

       Dyrektor Zespołu Szkół  p. Beata Stoińska,  uczestniczyła w Święcie Terytorialsów w Skwierzynie na zaproszenie płk Dariusza Wyrzykowskiego - Dowódcy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

       Obchody były niezwykle uroczyste, ponadto dyrektor Stoińska otrzymala informację o asyście honorowej klasy 1W (Oddzial Przygotowania Wojskowego)  w czasie przysięgi żołnierzy 07.10.2023r. w Drezdenku. Jest to wydarzenie niezwykłej rangi dla Zespołu Szkół oraz kadetów.

 • Galeria zdjęć

   brak danych