• Aktualności

     • Wycieczka do TVP3 w Gorzowie Wlkp.
      • Wycieczka do TVP3 w Gorzowie Wlkp.

      • 23 stycznia uczennice zespołu redakcyjnego gazety szkolnej „Niecodziennik” miały przyjemność zwiedzić telewizję TVP3 w Gorzowie Wlkp. Wycieczka miała na celu poszerzanie wiedzy zespołu w zakresie kształcenia kulturalnego i medialnego oraz rozwijanie aspiracji edukacyjnych. Pani Karolina wraz z zespołem pokazała studio telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie i  pracownie, w których tworzą się wiadomości lubuskie oraz przekazała dużą dawkę wiedzy. Spotkaniu towarzyszyła sympatyczna i miła atmosfera, za co zespołowi TVP3 serdecznie dziękujemy.  

     • Mamy Laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej na poziomie liceum ogólnokształcącego
      • Mamy Laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej na poziomie liceum ogólnokształcącego

      • W dniu 10 listopada 2022 roku odbyła się w szkole w formie on-line Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna OLIMPUS. Celem olimpiady było sprawdzenie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych uczniów oraz stymulowanie ich aktywności poznawczej. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test konkursowy składający się z 30 pytań. Do każdego pytania w olimpiadzie podane były cztery odpowiedzi, z których przynajmniej jedna była prawidłowa.

       Na poziomie szkoły ponadpodstawowej, uczniów liceum ogólnokształcącego, uczeń klasy drugiej liceum Wit Amrogowicz został laureatem w konkursie. Spośród 103 uczestników z Polski, maksymalnej liczby 230 punków, Wit zdobył 204 punkty, otrzymał tytuł Laureata na poziomie liceum w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej OLIMPUS. Na kolejnej pozycji z liczbą punktów 194 uplasował się Patryk Gumny z klasy trzeciej technikum logistycznego oraz z liczbą 190 punktów Piotr Dąbek z klasy pierwszej liceum. W konkursie brali również udział uczniowie: Jakub Przylepa i Alan Wilk z klasy trzeciej liceum, Wigen Karabin z klasy trzeciej technikum logistycznego oraz Ksawery Świątek i Bartosz Urbaniak z klasy drugiej technikum budowlanego.

       Gratulujemy uczniom zdobytych wyników, a w szczególności Witowi tytułu laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej OLIMPUS. Niech uzyskane wyniki będą dla Nich bodźcem do rozwijania i pogłębiania wiedzy informatycznej w zakresie algorytmiki i programowania oraz rozwoju technologii informatycznej.

      • VII edycja wojewódzkiego konkursu informatycznego "Programować każdy może"

      • Akademia im. Jakuba z Paradyża oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w VII edycji wojewódzkiego konkursu informatycznego Programować każdy może, który odbędzie się: 

       • 15 marca 2023 r. godz. 14.00-15.00 (etap I - zdalny - e l i m i n a c j e) 
       • 22 marca 2023 r. godz. 10.00-13.00 (etap II - stacjonarny - f i n a ł).

       Język programowania C/C++ lub Python.

       Na zgłoszenia czekamy do dnia 12.03.2023 r.

       Rejestracja pod linkiem: https://liblink.pl/1TQpTP7uT8 UWAGA !Na platformie moodle WOM są materiały pomocnicze do konkursu - https://liblink.pl/9Bg5COek2g (klikamy zaloguj się jako gość)

     • Programowanie GIER - zapisz się na bezpłatne warsztaty z programowania
      • Programowanie GIER - zapisz się na bezpłatne warsztaty z programowania

      • Już 9 stycznia startują zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania. Akcja potrwa od 4 do 26 lutego 2023 roku.Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl

       Koduj z Gigantami: Retroprogramowanie to już 12. edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których udział można wziąć całkowicie za darmo! Tym razem tematem przewodnim będzie programowanie gier. W trakcie naszych zajęć, oprócz tajników wiedzy z kodowania, przybliżymy 2 światy gier komputerowych i wideo - tych popularnych dziś wśród dzieci i młodzieży oraz tych, w które jako dzieci, grali ich rodzice. Zajęcia odbywają się formie online, a także stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach.

     • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ LUB OPOWIADANIE O TEMATYCE MIŁOSNEJ
      • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ LUB OPOWIADANIE O TEMATYCE MIŁOSNEJ

      • 1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich. Organizatorem jest Zespół Szkół w Drezdenku. Prace będą oceniane przez nauczycieli języka polskiego z przewodniczącą Magdaleną Kaseją.

       2. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie tekstu o tematyce miłosnej na adres: 

       biblioteka.zswdrezdenku@wp.pl z podaniem imienia, nazwiska, klasy.

       3. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie tylko jednej swojej pracy wraz z  zał. nr 1 o przetwarzaniu danych osobowych, który zostanie przesłany na adres mailowy uczestnika.

       4. Organizator przewiduje dla laureatów nagrody rzeczowe oraz publikację na stronie gazetki szkolnej ( fejsbuk) lub/i na stronie biblioteki szkolnej.

       5. Termin nadsyłania prac upływa 13.02.2023 roku.

       6. Ogłoszenie wyników nastąpi 14.02.2023.

       7. Biorący udział w konkursie wyraża zgodę na wykorzystanie nadesłanego utworu.

     • Olimpiada Matematyczna Olimpus
      • Olimpiada Matematyczna Olimpus

      • Dziś odbyła się w naszej szkole olimpiada matematyczna Olimpus. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i jest testem jednokrotnego wyboru, składającym się z trzydziestu pytań. Do każdego pytania w teście podawane są cztery odpowiedzi, z których jedna odpowiedź może być poprawna. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie.

       Uczniowie, którzy spróbowali swoich sił to:

       1aLO: Antoni Drozd, Jakub Marcinkowski, Kornelia Danielik, Jakub Cedro, Alan Łukasik - Zaraś, Oliwia Sobota, Amelia Jessa, Oliwia Sygit, Lena Górna, Mikołaj Czekajło, Marcin Gapski, Blanka Pfal, Nikodem Madaj, Aleksandra Kościelniak,

       1bLO: Monika Kocharska, Magdalena Jędryczko,

       1cLO: Anastasiia Pavlenko, Wiktoria Michałek, Norbert Gajdamowicz,

       1W LO: Dominika Kurdej-Bartkowiak,

       2aLO: Hanna Gaudyn, Karolina Czarnecka, Wiktoria Polska, Hanna Dębska, Julia Kociumbas, Wanessa Gruszewska,

       2bLO: Nikola Czarniak, Julia Jurkiewicz,

       3aLO: Michał Krupa,

       3bLO: Kacper Małecki, Zofia Kucharska,

       4bLO: Mateusz Krysa,

       1TB: Kacper Dolata, Oskar Graś, Michał Borek,

       1TL: Bartosz Gmiński.

       Trzymamy kciuki!

  • Galeria zdjęć

    brak danych