• Wycieczka do TVP3 w Gorzowie Wlkp.

• 23 stycznia uczennice zespołu redakcyjnego gazety szkolnej „Niecodziennik” miały przyjemność zwiedzić telewizję TVP3 w Gorzowie Wlkp. Wycieczka miała na celu poszerzanie wiedzy zespołu w zakresie kształcenia kulturalnego i medialnego oraz rozwijanie aspiracji edukacyjnych. Pani Karolina wraz z zespołem pokazała studio telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie i  pracownie, w których tworzą się wiadomości lubuskie oraz przekazała dużą dawkę wiedzy. Spotkaniu towarzyszyła sympatyczna i miła atmosfera, za co zespołowi TVP3 serdecznie dziękujemy.

• Mamy Laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej na poziomie liceum ogólnokształcącego

• W dniu 10 listopada 2022 roku odbyła się w szkole w formie on-line Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna OLIMPUS. Celem olimpiady było sprawdzenie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych uczniów oraz stymulowanie ich aktywności poznawczej. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test konkursowy składający się z 30 pytań. Do każdego pytania w olimpiadzie podane były cztery odpowiedzi, z których przynajmniej jedna była prawidłowa.

Na poziomie szkoły ponadpodstawowej, uczniów liceum ogólnokształcącego, uczeń klasy drugiej liceum Wit Amrogowicz został laureatem w konkursie. Spośród 103 uczestników z Polski, maksymalnej liczby 230 punków, Wit zdobył 204 punkty, otrzymał tytuł Laureata na poziomie liceum w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej OLIMPUS. Na kolejnej pozycji z liczbą punktów 194 uplasował się Patryk Gumny z klasy trzeciej technikum logistycznego oraz z liczbą 190 punktów Piotr Dąbek z klasy pierwszej liceum. W konkursie brali również udział uczniowie: Jakub Przylepa i Alan Wilk z klasy trzeciej liceum, Wigen Karabin z klasy trzeciej technikum logistycznego oraz Ksawery Świątek i Bartosz Urbaniak z klasy drugiej technikum budowlanego.

Gratulujemy uczniom zdobytych wyników, a w szczególności Witowi tytułu laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej OLIMPUS. Niech uzyskane wyniki będą dla Nich bodźcem do rozwijania i pogłębiania wiedzy informatycznej w zakresie algorytmiki i programowania oraz rozwoju technologii informatycznej.

• VII edycja wojewódzkiego konkursu informatycznego "Programować każdy może"

• Akademia im. Jakuba z Paradyża oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w VII edycji wojewódzkiego konkursu informatycznego Programować każdy może, który odbędzie się:

• 15 marca 2023 r. godz. 14.00-15.00 (etap I - zdalny - e l i m i n a c j e)
              • 22 marca 2023 r. godz. 10.00-13.00 (etap II - stacjonarny - f i n a ł).

Język programowania C/C++ lub Python.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 12.03.2023 r.

Rejestracja pod linkiem: https://liblink.pl/1TQpTP7uT8 UWAGA !Na platformie moodle WOM są materiały pomocnicze do konkursu - https://liblink.pl/9Bg5COek2g (klikamy zaloguj się jako gość)

• Programowanie GIER - zapisz się na bezpłatne warsztaty z programowania

• Już 9 stycznia startują zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania. Akcja potrwa od 4 do 26 lutego 2023 roku.Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Koduj z Gigantami: Retroprogramowanie to już 12. edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których udział można wziąć całkowicie za darmo! Tym razem tematem przewodnim będzie programowanie gier. W trakcie naszych zajęć, oprócz tajników wiedzy z kodowania, przybliżymy 2 światy gier komputerowych i wideo - tych popularnych dziś wśród dzieci i młodzieży oraz tych, w które jako dzieci, grali ich rodzice. Zajęcia odbywają się formie online, a także stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach.

• KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ LUB OPOWIADANIE O TEMATYCE MIŁOSNEJ

• 1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich. Organizatorem jest Zespół Szkół w Drezdenku. Prace będą oceniane przez nauczycieli języka polskiego z przewodniczącą Magdaleną Kaseją.

2. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie tekstu o tematyce miłosnej na adres:

biblioteka.zswdrezdenku@wp.pl z podaniem imienia, nazwiska, klasy.

3. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie tylko jednej swojej pracy wraz z  zał. nr 1 o przetwarzaniu danych osobowych, który zostanie przesłany na adres mailowy uczestnika.

4. Organizator przewiduje dla laureatów nagrody rzeczowe oraz publikację na stronie gazetki szkolnej ( fejsbuk) lub/i na stronie biblioteki szkolnej.

5. Termin nadsyłania prac upływa 13.02.2023 roku.

6. Ogłoszenie wyników nastąpi 14.02.2023.

7. Biorący udział w konkursie wyraża zgodę na wykorzystanie nadesłanego utworu.

• Olimpiada Matematyczna Olimpus

• Dziś odbyła się w naszej szkole olimpiada matematyczna Olimpus. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i jest testem jednokrotnego wyboru, składającym się z trzydziestu pytań. Do każdego pytania w teście podawane są cztery odpowiedzi, z których jedna odpowiedź może być poprawna. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie.

Uczniowie, którzy spróbowali swoich sił to:

1aLO: Antoni Drozd, Jakub Marcinkowski, Kornelia Danielik, Jakub Cedro, Alan Łukasik - Zaraś, Oliwia Sobota, Amelia Jessa, Oliwia Sygit, Lena Górna, Mikołaj Czekajło, Marcin Gapski, Blanka Pfal, Nikodem Madaj, Aleksandra Kościelniak,

1bLO: Monika Kocharska, Magdalena Jędryczko,

1cLO: Anastasiia Pavlenko, Wiktoria Michałek, Norbert Gajdamowicz,

1W LO: Dominika Kurdej-Bartkowiak,

2aLO: Hanna Gaudyn, Karolina Czarnecka, Wiktoria Polska, Hanna Dębska, Julia Kociumbas, Wanessa Gruszewska,

2bLO: Nikola Czarniak, Julia Jurkiewicz,

3aLO: Michał Krupa,