• Aktualności

     • Konkurs na projekt logo Programu dla osób młodych „MŁODZI NA START - III EDYCJA” na lata 2023-2025
      • Konkurs na projekt logo Programu dla osób młodych „MŁODZI NA START - III EDYCJA” na lata 2023-2025

      • Zapraszamy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie na projekt logo Programu dla osób młodych „MŁODZI NA START – III EDYCJA" na lata 2023-2025. 

       Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego w ocenie Organizatora logo Programu dla osób młodych „MŁODZI NA START – III EDYCJA" na lata 2023-2025, który będzie wykorzystany do jego identyfikacji wizualnej i umieszczany na szeroko rozumianych materiałach informacyjnych, promocyjnych, popularyzatorskich, takich jak m.in. plakaty, foldery, serwisy internetowe, media społecznościowe. Celem konkursu jest także rozwijanie umiejętności cyfrowych młodzieży. 

       Prace należy składać do 20 października 2023 r., za pośrednictwem operatora pocztowego lub bezpośrednio w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelcach Krajeńskich Aleja Wolności 39, 66-500 Strzelce Kraj. lub Filii Powiatowego Urzędu Pracy w Drezdenku Aleja Piastów 1c, 66-530 Drezdenko w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Konkurs na logo". 

       Szczegóły w Regulaminie Konkursu. 

       Konkurs objęty jest patronatem Starosty Strzelecko – Drezdeneckiego Pana Bogusława Kierusa. Konkurs organizowany jest w ramach Europejskiego Roku Umiejętności #EuropeanYearofSkills oraz Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

     • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024
      • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024

      • 4 września na placu apelowym  przed  szkołą odbyło się  uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024. Swoją obecnością  zaszczycili   dyrekcję  szkoły, grono pedagogiczne  i uczniów, Pan Paweł Antczak, wicestarosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, major  Jarosław Bulanowski z Wojskowego  Centrum Rekrutacji w Gorzowie Wlkp., plutonowy Krzysztof Kalinowski z 17 Wielkopolskiej Brygady  Zmechanizowanej,  porucznik Jacek Kucharski- Wojska Obrony Tertytorialnej oraz  Podstarszy Cechu, Pan Tadeusz Mąka. W czasie uroczystości   przedstawiciele klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.  Prowadzący apel  życzyli wszystkim  wytrwałości w nowym roku szkolnym,   optymizmu i  zrealizowania wyznaczonych   sobie zadań.

     • Zbieranie talenciaków na nagrody dla naszej szkoły!!!
      • Zbieranie talenciaków na nagrody dla naszej szkoły!!!

      • Od 1 września zaczynamy zbieranie talenciaków na nagrody dla naszej szkoły!!! Kupując za 50 zł w Lidlu (musi być przynajmniej jeden owoc lub warzywo), dostaniemy kupon. Można go przynieść do szkoły i zostawić w specjalnych skrzynkach w holu szkoły lub w bibliotece szkolnej lub samemu dodać do konta naszego Liceum Ogólnokształcącego (zbieramy na jedno wspólne konto, żeby uzbierać na ciekawsze nagrody, a uczniów z liceum u nas najwięcej - stąd wybór tego typu szkoły). Wystarczyć znaleźć nasze LO na stronie Lidla lub od razu wejść na stronę

       https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040001741  i zeskanować kod z kuponu

     • Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2023/2024
      • Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2023/2024

      • Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się o godz. 800 na placu apelowym.

       Klasy pierwsze spotykają się w gabinetach z wychowawcami o godz. 740.

       Po apelu spotkanie wszystkich klas z wychowawcami.

       Msza Święta rozpoczynająca rok szkolny odbędzie się 3 września o godz. 1800 w Kościele Parafialnym w Drezdenku.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023
      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

      • 23 czerwca  w łączniku szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Swoją obecnością zaszczycili apel, m.in. wicestarosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego Pan Paweł Antczak, zastępca Burmistrza Drezdenka, Pan Mateusz Grzymałowski,  dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, grono pedagogiczne, rodzice oraz pracownicy administracji i obsługi. Zgromadzona na uroczystości młodzież odebrała zasłużone  nagrody, puchary,  dyplomy, listy gratulacyjne i wyróżnienia.  Prowadzący apel, Milena Majdecka i Kamil Szrama,  zakończyli  uroczystość życzeniami pięknych, bezpiecznych i pogodnych wakacji.

      • Zmiana adresu poczty elektronicznej

      • Informujemy, że z dniem 30 czerwca będzie aktywny tylko jeden adres poczty elektronicznej. W związku z powyższym wszystkie wiadomości proszę kierować na adres: sekretariat@zsdrezdenko.pl

     • XIV Memoriał im. Pawła Dziekanowskiego
      • XIV Memoriał im. Pawła Dziekanowskiego

      • 27 maja odbył się XIV Memoriał im. Pawła Dziekanowskiego, który zakończył się zwycięstwem zespołu MARMORE reprezentowany przez Zespół Szkół w Drezdenku. Zwycięska drużyna składała się nie tylko z uczniów naszej szkoły, ale i z zawodników Olimpii Sulęcin. Zmontował ją bezinteresownie najlepszy siatkarz na boisku Bogdan Jurant który pełnił zaszczytną funkcję kapitana. Przyjemnie dodać, że Bogdan zdobył MVP w tym Memoriale. Wielkie podziękowanie kieruję w stronę firmy MARMORE za dofinansowanie zakupu strojów dla naszej drużyny szkolnej.

       Warto dodać, że w Memoriale brało udział 6 drużyn:

       • ATAK Gorzów Wlkp.
       • SĄSIEDZI Gorzów Wlkp.
       • MARMORE
       • NOTEĆ I Drezdenko
       • NOTEĆ II Drezdenko
       • PRZYSZLIŚMY POPATRZEĆ Krzyż Wlkp.

       Wielkie brawa dla wszystkich zawodników.

     • XXVI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki
      • XXVI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

      • 19 maja Redaktorzy Gazety Szkolnej wzięli udział w XXVI Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. W ramach warsztatu "ABC dziennikarza telewizyjnego" poznali prace dziennikarzy "od zaplecza" i zdobyli nowe doświadczenia. Uczestniczyli również w warsztatach "Praca w kieszeni! TikToki i rolki, które się opłacają". Nasi redaktorzy dowiedzieli się jak działają media społecznościowe, że nie są tylko rozrywką, a także sposobem zarobku. Warsztaty wzbogaciły zespół redakcyjny o wiedzę przydatną nie tylko w pracy redakcji, ale też w życiu codziennym oraz przyniosły dużo przyjemności i zabawy.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów
      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów

      • "Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń". Eleanor Roosevelt

       Egzamin maturalny już za kilka dni, a to oznacza, że nadszedł czas pożegnań. Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół w Drezdenku ostatni raz usłyszeli dzwonek, tym samym żegnając rok szkolny. Wszystko, co przeżyli w murach tej szkoły, od dziś staje się wspomnieniem. Rozpoczynają nowy etap swojego życia.

       Uczniowie odebrali świadectwa, a najlepsi nagrody. Teraz przed absolwentami największe wyzwanie – egzamin maturalny.

       Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego podsumowano osiągnięcia, podziękowano za aktywne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych. Uczniowie pożegnali nauczycieli i wychowawców. Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Myślę, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku" wspomną tych, którzy w tej szkole zostali: troskliwych nauczycieli i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co do niedawna było obce i nieznane - stawało się zrozumiale, przyjazne i bliskie.

       Wszystkim absolwentom życzę powodzenia w dalszej karierze, a maturzystom szczęścia, wytrwałości, trafienia w wymarzone tematy oraz przysłowiowego połamania piór. Życzę Wam, drodzy Absolwenci, byście zdobywali szczyty i sięgali po swoje marzenia! Życzę Wam powodzenia na maturze i w podejmowaniu nowych, ważnych decyzji!

     • Drzwi Otwarte, Targi Pracy i Edukacji
      • Drzwi Otwarte, Targi Pracy i Edukacji

      • 24 marca w nasze szkole odbyły się Drzwi Otwarte dla uczniów szkół podstawowych połączone z Targami Pracy i Edukacji zoorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Krajeńskich. Uczniowe szkół podstawowych mieli możliwość obejżenia szkoły, zapoznania się z ofertą edukacyjną, doświadczeniami i eksperymentami oraz mieli okazję do rozmów z przedsiębiorcami, którzy próbowali przekonać ich do nauki wybranego zawodu lub podjęcia pracy w danym zawodzie.

       Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Strzelecko – Drezdeneckiego Pana Bogusława Kierusa. 

       W ramach wydarzenia była możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami oferującymi zatrudnienie i praktyki, oferty pracy z kraju i zagranicy, oferty edukacyjne i szkoleniowe, służby mundurowe - możliwość rekrutacji. 

       W Targach wzięło udział 38 Wystawców, którzy zostali podzieleni na trzy strefy. 

       Strefa Niebieska  Strefa Służb Mundurowych: była to strefa, w której wolne miejsca pracy będą proponowane przez przedstawicieli służb mundurowych. W tej strefie swoje stoiska posiadały: 

       1. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Gorzowie Wielkopolskim,
       2. Wojska Obrony Terytorialnej – 151 Batalion Lekkiej Piechoty w Skwierzynie,
       3. Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich,
       4. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich,
       5. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim oraz
       6. Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Koszalinie (Zakład Karny w Gorzowie Wlkp.).

       Strefa Żółta – Strefa Edukacji i Rozwoju: była to strefa przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także osób zaineresowanych zdobyciem nowych lub podniesieniem posiadanych już kwalifikacji. W tej strefie swoje stoiska posiadały:

       1. Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Gorzowie Wielkopolskim,
       2. Ośrodek Szkolenia Kierowców "SKUPIŃSKI" Sylwia Skupińska,
       3. Szkoła Nauki Jazdy BLACK Grzegorz Kuchciński,
       4. Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim,
       5. HAGA AGNIESZKA PAWLIK,
       6. Fundacja Aktywizacja,
       7. Lubuska Wojewódzka Komenda OHP. Młodzieżowe Centrum Kariery w Strzelcach Krajeńskich,
       8. Izba Rzemieślnicza we Frankfurcie nad Odrą - Region Branderburgii Wschodniej,
       9. Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" Sp. z o.o.,
       10. Edu Gorzów Szkoła dla dorosłych,
       11. Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim,
       12. Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim,
       13. Uniwersytet Szczeciński,
       14. Szkoła Policealna COSINUS w Gorzowie Wielkopolskim,
       15. Zespół Szkół w Drezdenku oraz
       16. Cech Rzemiosł Różnych Międzychodzko-Drezdenecki.

       Strefa Zielona – Strefa Pracy i Biznesu: była to strefa dla osób poszukujących pracy, rozważających otwarcie własnej działalności gospodarczej, a także dla przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem własnej firmy. Tutaj byli pracodawcy posiadający wolne miejsca pracy oraz urzędy, stowarzyszenia i inne instytucje wspierających przedsiębiorców. W tej strefie swoje stoiska posiadały:

       1. Jeronimo Martins Polska SA,
       2. Agencja Zatrudnienia EFEKT Sp. z o.o. Sp. k.,
       3. Eujob Sp. z o.o.,
       4. Flevo Services Sp. z o.o.,
       5. Ośrodek Terapii GRUNWALD Stanisław Bojkowski Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy im. prof. Wiktora Degi,
       6. Sobex Sp. z o.o.,
       7. ZREMB-GORZÓW Sp. z o.o. Oddział OCYNKOWNIA-DREZDENKO,
       8. BAPRO-MET Sp. z o.o.,
       9. Wama Polen Sp. z o.o.,
       10. Urząd Skarbowy w Drezdenku,
       11. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Gorzowie Wielkopolskim,
       12. Stowarzyszenie Wspierania Małej Przedsiębiorczości z siedzibą w Dobiegniewie,
       13. CHRISMAR Marlena Wrycza. Placówka Credit Agricole SA,
       14. Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Krajeńskich,
       15. Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze. Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim oraz
       16. Inspiracje Edukacja i Biznes Kinga Różniata.
      • Międzynarodowy Dzień Poezji

      • Z okazji Miedzynarodowego Dnia Poezji uczniowie naszej szkoły czytają swoje ulubione wiersze i nagrane filmiki są dołączone do wydarzenia on line Drezdeneckiej Sceny Literackiej " Maja Chorzewska kl. Ic LO i Danylo Khudzik kl. 2 THB.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu
      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • 6 marca odbył się w naszej szkole „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Celem spektaklu profilaktycznego było zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów sieci. Podczas „Dnia Bezpiecznego Internetu” społeczność szkolna mogła obejrzeć trzy scenki – „Oszustwo na dziadku”, „Hejt na grupie klasowej”, „Sieć pełna „przyjaciół”, czyli jak ustrzec dziecko przed pedofilem w cyberprzestrzeni” oraz dwa filmy – „Stop cyberprzemocy” i „Historia pewnego zdjęcia…”.

       W programie obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” zwrócono uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób korzysta z zasobów internetu, na jakie  zagrożenia jest narażony i w jaki sposób może się przed nimi się obronić. Podczas spektaklu profilaktycznego były podane cenne rady, o których warto pamiętać, adresy stron internetowych oraz numery telefonów, gdzie możemy zwrócić się o pomoc.

       Podczas wydarzenia podsumowano szkolny konkurs na najciekawszy Spot Telewizyjny pt. „Stop Cyberprzemocy – bezpieczeństwo w sieci”. Laureatami konkursu zostali: 1 miejsce ex aequo Dominika Tokarska, Aleksandra Miłaszewska i Piotr Gil, 2 miejsce Zuzanna Gruszewska i Kamil Długołęcki, 3 miejsce Julia Biernat i Kornelia Danielik.

       Było to bardzo ciekawe wydarzenie na temat zachowań hejterów, ofiar oszustw internetowych i szukania pomocy osób dotkniętych hejtem.

     • Szkolny Konkurs Fotograficzny
      • Szkolny Konkurs Fotograficzny

      • Biblioteka szkolna organizuje Szkolny Konkurs Fotograficzny. Konkurs realizowany będzie w dwóch kategoriach tematycznych:  wspomnienia z wakacji i moje hobby. Termin nadsyłania prac upływa 12.04.2023 roku.

       Regulamin konkursu

       1. Organizatorem jest biblioteka Zespołu Szkół w Drezdenku;

        KONKURS JEST PRZEZNACZONY DLA JEJ UCZNIÓW.

        Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie jednego  zdjęcia w formacie JPEG na adres: biblioteka.zswdrezdenku@wp.pl z podaniem imienia, nazwiska, klasy, kategorii konkursu. Prace mogą zawierać krótkie informacje, czego dotyczą lub mogą posiadać tytuł.

       2. Prace będą oceniane w  dwóch kategoriach tematycznych:

       I. Wspomnienia z wakacji.

       II. Moje hobby. ( prace powinny zawierać obiekt ( przedmiot, osoba, związany z zainteresowaniami uczestnika).

       3. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie tylko jednej swojej pracy do wybranej kategorii lub po jednym zdjęciu do każdej z kategorii wraz z  zał. nr 1 o przetwarzaniu danych osobowych, który zostanie przesłany na adres mailowy uczestnika.

       4. Organizator przewiduje dla laureatów nagrody rzeczowe oraz publikację w gazetce szkolnej i na stronie biblioteki itp.

       5. Termin nadsyłania prac upływa 12.04.2023 roku.

       6. Ogłoszenie wyników nastąpi 14.04.2023.

       7. Biorący udział w konkursie wyraża zgodę na wykorzystanie nadesłanej fotografii.

       8. Jury konkursu:  Jacek Kozubaj, Renata Jodko, Magdalena Kaseja.

 • Galeria zdjęć

   brak danych