• Aktualności

     • Dzień Bezpiecznego Internetu
      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • 18 i 22 marca odbył się w naszej szkole „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Celem spektaklu profilaktycznego było zwrócenie, uwagi na bezpieczny dostęp społeczeństwa do zasobów sieci. Podczas „Dnia Bezpiecznego Internetu” społeczność szkolna mogła obejrzeć scenki – „Komputer bez zobowiązań” i „Oszustwo na Babci”, czyli do czego może prowadzić ciągłe korzystanie z gier komputerowych oraz jak łatwo oszukać osoby starsze w sieci. Również zaprezentowane były dwa nagrodzone filmy w konkursie  – „Sieć prześladowań” i „Sposoby reagowania na sytuacje zagrażające w sieci”.

       W programie obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” zwrócono uwagę na rolę każdego internauty, która może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Zwrócono szczególną uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jego zastosowania – w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki. Były podane również cenne rady, o których warto pamiętać, adresy stron internetowych oraz numery telefonów, gdzie możemy zwrócić się o pomoc.

       Podczas wydarzenia podsumowano szkolny konkurs na najciekawszy Spot Telewizyjny pt. „Jak reagować na cyberprzemoc w sieci”. Laureatami konkursu zostali: 1 miejsce Martyna Anna
       Mądrawska i Bartosz Klimowski, 2 miejsce Joanna Ostrowska i Jessica Graś, wyróżnienie Julia Biernat i Kornelia Danielik.

       Zwieńczeniem wydarzenia był quiz na temat cyberbezpieczeństwa w sieci oraz podstawowej wiedzy informatycznej, w którym uczniowie, za poprawne odpowiedzi zdobywali słodkie nagrody!

     • Ekologia w Zespole Szkół w Drezdenku
      • Ekologia w Zespole Szkół w Drezdenku

      • Nasza szkoła wygrała i realizuje Projekt EKOPRACOWNI  w województwie lubuskim edycja 2023!  Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

       Zawsze staramy się być eko, a teraz dzięki projektowi będziemy mogli uczyć się o energii odnawialnej ze szczególnym wykorzystaniem siłowni wiatrakowych, materii fotowoltaicznych i pomp ciepła. Stworzyliśmy pracownię, która jest wyposażona w sprzęt niezbędny do prowadzenia warsztatów ekologicznych w ramach projektu, czyli w pompę ciepła wraz z akcesoriami, rekuperator, edukacyjny zestaw solarny, monitor interaktywny wraz z podstawą jezdną, ławki, krzesła, biurko, fotel.

       Zajęcia poprowadzą nauczyciele przedmiotów zawodowych technikum urządzeń      

       i systemów energii odnawialnej oraz biologii. Celem jest zwrócenie uwagi uczniom, jak ważna jest energia odnawialna w kontekście dbania o środowisko i aby w dorosłym życiu podejmowali działania naukowe w tym zakresie i wykorzystywali zdobytą wiedzę w swoich domach. Przykładowe tematy zajęć to: odnawialne źródła energii i nisko-emisyjny transport, przeciwdziałanie emisjom, zrównoważony rozwój ochrony środowiska  i gospodarki wodnej. Zaplanowane są dwie wycieczki, przeprowadzenie Dnia Ziemi oraz Dnia Pustej Klasy. Do upowszechniania świadomości ekologicznej wyznaczeni są: technikum energii odnawialnej oraz szkolny Eko- Klub i Caritas. Projektem objęci są wszyscy uczniowie ZS.

     • Szkolny Konkurs Polonistyczny i Szkolny Konkurs Recytatorski
      • Szkolny Konkurs Polonistyczny i Szkolny Konkurs Recytatorski

      • 5 i 6 marca odbyły się w naszej szkole dwa konkurs: Szkolny  Konkurs  Polonistyczny i Szkolny Konkurs Recytatorski. Do udziału w konkursie  zgłosili się uczniowie z różnych   klas i typów szkół,  aby   zmierzyć się z językiem polskim w różnych jego odsłonach. Oba konkursy były eliminacjami do Powiatowego Konkursu  Polonistycznego i Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Obozowej.

       W Szkolnym Konkursie  Polonistycznym I miejsce zdobyła  Zuzanna Pogorzelska, II miejsce  uzyskał  Dominika Seweryńska,  III  miejsce wywalczyła Oliwia Dolata.

       Szkolny Konkurs Recytatorski  również pozwolił wyłonić najlepszych: I miejsce zdobył Nikodem Madaj, II Magdalena Weyna i  Amelia Chwiłkowska,  miejsce III Jan Golata.

       Wszystkim  zwycięzcom  serdecznie gratulujemy i  życzymy powodzenia  w   konkursach powiatowych.

                                                                                                           Nauczyciele języka polskiego

     • Wyniki szkolnego konkursu literackiego walentynkowego
      • Wyniki szkolnego konkursu literackiego walentynkowego

      • 5 marca odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu literackiego walentynkowego zorganizowanego przez bibliotekę szkolną! Pierwsze miejsce w kategorii "Najpiękniejsze opowiadanie o tematyce miłosnej" zdobyła Agata Machnio z kl. 4 THB, natomiast najpiękniejszy wiersz napisała Vanessa Susanah Bada z kl. 2a LO. Wyróżnione zostały poetki: Maja Łabinowicz z kl. 1 WLO, Amelia Ślusarczyk z kl. 3 THB, Weronika Redyk z kl. 2 TLE oraz Dorota Kucemba z kl. 2 TH.

       Uczennice otrzymały z rąk pani dyrektor Beaty Stoińskiej dyplomy wraz z drobnym upominkiem, a od swoich polonistek pozytywne oceny z języka polskiego. Teksty Vanessy i Agaty ukażą się w najbliższym wydaniu Gazety Drezdeneckiej!

       Ogromne gratulacje!!!

     • VIII edycja konkursu "Programować każdy może"
      • VIII edycja konkursu "Programować każdy może"

      • Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyżaw Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych województwa lubuskiego do udziału w VIII edycji konkursu Programować każdy może.

       Zgłoszenie udziału w Konkursie następuje za pośrednictwem platformy elektronicznej na stronie internetowej, pod linkiem do dania 20.03.2024 do godz. 23:55

       https://forms.office.com/e/5fZsJwzKFj 

       po dokonaniu zgłoszenia na adres mailowy zgłaszającego po 20.03.2024 zostanie wysłany mail informacyjny z linkiem do I etapu.

       UWADA! Do eliminacji kwalifikujemy pierwsze 120 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

       Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach w terminach:

       •    27.03.2024 r. (etap I 10.00-11.30 eliminacje),

       •    27.03.2024 r. (etap II 12.00-13.30 finał)

       Zachęcamy do zapoznania się z bankiem zadań z lat poprzednich konkursu, znajdują się tu także linki do kursów (zaloguj się jako gość):

       https://moodle.womgorz.edu.pl/course/view.php?id=192&notifyeditingon=

     • Powiatowy Konkurs Matematyczny
      • Powiatowy Konkurs Matematyczny

      • 8 lutego 2024 r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny. Miło nam poinformować, iż uczniowie Liceum Ogólnokształcącego zajęli indywidualnie miejsca na podium: I miejsce Michał Krupa kl. 4a LO, II miejsce Zofia Kucharska kl. 4b LO, III miejsce Karol Jankowski kl. 4a LO.

       W Technikum podium należało do: I miejsce Jakub Piasecki kl.5THB, II miejsce Dawid Cząstka kl. 5THB, III miejsce Kamil Wierzbicki CKZiU.

       Drużynowo drezdeneckie Liceum i Technikum zajęło pierwsze miejsce.

       Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie miedzypowiatowym.

      • Oświadczenie

      • Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz społeczność szkolna Zespołu Szkół w Drezdenku stanowczo i kategorycznie wyrażają sprzeciw wobec upublicznionego pisma byłych członków Prezydium Młodzieżowej Rady Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego I i II kadencji. Pismo zostało podane do publicznej wiadomości przez Pana Władysława Dajczaka - Posła RP w dniu 01.02.2024r. na portalu Facebook. Sprzeciwiamy się mowie nienawiści używanej w debacie publicznej.

     • I Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Przedsiębiorcze nastolatki”
      • I Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Przedsiębiorcze nastolatki”

      • Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie filmowym. Konkurs polega na realizacji przez uczniów max. 3-minutowego filmu, promującego przedsiębiorczość oraz odkrywanie i rozwijanie predyspozycji nastolatków do świadomego wyboru ścieżki dalszej edukacji i podejmowania trafnych decyzji, dotyczących wykonywanego zawodu lub rozpoczęcia działalności gospodarczej. Filmy mogą pokazywać i zachęcać do podejmowania przez młodzież odpłatnych zajęć, w czasie wolnym od nauki.

       Uczestnikami Konkursu mogą być zespoły projektowe uczniów pod kierownictwem opiekuna (nauczyciela), przy czym uczestnicy muszą być uczniami tej samej szkoły. Każdą szkołę może reprezentować jeden zespół.

       Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas Gali w Katowicach na początku czerwca br., a nagrodą główną w konkursie będzie udział laureatów w warsztatach, zorganizowanych przez szkoły filmowe.

       Harmonogram konkursu:

       • 01.02.2024 r. – ogłoszenie konkursu i rozpoczęcie rejestracji zgłoszeń
       • 01.03.2024 r. – zakończenie rejestracji Zespołów do konkursu
       • 15.04.2024 r. – zakończenie przesyłania prac konkursowych
       • 27.05.2024 r. – ogłoszenie nominowanych zespołów do Nagrody Głównej
       • I połowa czerwca 2024 r. – Gala Finałowa

       Zarejestruj już dzisiaj swoją szkołę (nie później niż 01.03.2024)!

       Regulamin konkursu i wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie konkursu: pn.org.pl

     • Projekt EKOPRACOWNI
      • Projekt EKOPRACOWNI

      • Nasza szkoła wygrała i realizuje Projekt EKOPRACOWNI. Zawsze staramy się być EKO a teraz dzięki projektowi będziemy mogli uczyć się o alternatywnych źródłach energii.

     • Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej OLIMPUS
      • Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej OLIMPUS

      • 13 listopada 2023 r. została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna OLIMPUS. Celem olimpiady było sprawdzenie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych u uczniów, stymulowanie ich aktywności poznawczej, rozwój i doskonalenie logicznego oraz kreatywnego myślenia uczniów. Uczestnicy olimpiady mieli za zadanie rozwiązać test konkursowy składający się z 30 pytań.

       Mam zaszczyt poinformować, iż czterech uczniów naszej szkoły zaprezentowało się wysokim poziomem wiedzy informatycznej i otrzymało tytuł laureata: Piotr Dąbek uczeń klasy 2c LO zajął 7 miejsce, uzyskał 226 pkt. co dało mu 94,17 %, Piotr Gil uczeń klasy 2a LO zajął 9 miejsce, zdobył 222 pkt. uzyskał 92,5%, Aleksandra Kościelniak z 2a LO zajęła 11 miejsce, zdobyła 218 pkt., uzyskała 90,83%, natomiast Julia Jakubiak z 2a LO zajęła 12 miejsce, zdobyła 200 pkt., uzyskała 90%. W konkursie brało udział 286 uczniów z Polski, a największa liczba punktów wynosiła 238, Piotrowi zabrakło tylko 12 punktów do najlepszego wyniku w Polsce. Średnia liczba punktów, którą zdobyła szkoła wynosiła 200 pkt., co stanowi bardzo dobry wynik na tle całego kraju.

       Pozostali uczniowie biorący udział w konkursu również zasługują na pochwałę i wyróżnienie ponieważ, zajęli wysokie lokaty, m.in.: Hanna Dębska i Wit Amrogowicz z 3a LO, Ksawery Świątek i Bartosz Urbaniak z 3 TB oraz Bartosz Dawiskiba z 1 TL.

       Serdecznie gratuluję laureatom ich sukcesu oraz zdobytego tytułu. Dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie do konkursu wszystkim uczniom, za podejmowanie wyzwań, które przynoszą tak satysfakcjonujące efekty kształcenia. Niech rozwój umiejętności myślenia komputacyjnego, skupionego na kreatywnym rozwiązywaniu problemów będzie dla nich kompetencjami przyszłości, które warto pogłębiać i rozwijać.

     • Konkurs na najpiękniejszy wiersz lub opowiadanie o tematyce miłosnej
      • Konkurs na najpiękniejszy wiersz lub opowiadanie o tematyce miłosnej

      • Organizowany jest konkurs na najpiękniejszy wiersz lub opowiadanie o tematyce miłosnej. Termin nadsyłania prac na adres: biblioteka.zswdrezdenku@wp.pl upływa 25.02.2024 roku.

       1.Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich. Organizatorem jest Zespół Szkół w Drezdenku. Prace będą oceniane przez nauczycieli: Magdalena Kaseja, Renata Jodko.

       2.Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie tekstu o tematyce miłosnej na adres: biblioteka.zswdrezdenku@wp.pl z podaniem imienia, nazwiska, klasy.

       3.Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie tylko jednej swojej pracy wraz z zał. nr 1 o przetwarzaniu danych osobowych, który zostanie przesłany na adres mailowy uczestnika.

       4.Organizator przewiduje dla laureatów nagrody rzeczowe, pozytywną ocenę cząstkową z języka polskiego oraz publikację na stronie biblioteki szkolnej (fejsbuk). Biorący udział w konkursie wyraża zgodę na wykorzystanie nadesłanego utworu.

       5.Termin nadsyłania prac upływa 25.02.2024 roku.

       Ogłoszenie wyników nastąpi 26.02.2024.

     • Konkursu na Spot Telewizyjny „Jak reagować na cyberprzemoc w sieci”
      • Konkursu na Spot Telewizyjny „Jak reagować na cyberprzemoc w sieci”

      • Organizowany jest szkolny konkurs na Spot Telewizyjny pt. „Jak reagować na cyberprzemoc w sieci”. Zadaniem uczestników jest stworzenie 60 sekundowego spotu telewizyjnego tematycznie pokazującego zagrożenia związane z zachowaniami agresywnymi i przemocą rówieśniczą. Pracę należy dostarczyć ​​​​do 31 stycznia 2024r.,  do p. Łucji Magdziarz i p. Wioletty Libery. Jeden autor nadsyła na konkurs tylko jedną pracę. Spot może być przygotowany w formie animacji komputerowej i filmu (udział   rówieśników w roli aktorów itd.). Maksymalny czas trwania spotu - do 60 sekund (spot należy utrwalić na pamięci USB pendrive). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 9 lutego 2024r.  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły.

     • "Lekcje z szachistami, szachy na korytarzach i w ogrodzie szkoły"
      • "Lekcje z szachistami, szachy na korytarzach i w ogrodzie szkoły"

      • Startujemy w konkursie na projekt edukacyjny: "Lekcje z szachistami, szachy na korytarzach i w ogrodzie szkoły".

       Zapraszamy do oddawania głosów od dziś do 15.12.2023 r. (każdy może oddać po jednym głosie każdego dnia).

       Należy wejść na stronę: 

       https://projektanciedukacji.pl/projekt?id=25032 

       następnie kliknąć "Zagłosuj na ten projekt",należy podać imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail i na koniec wejść w meila od projektanci edukacji i kliknąć w link potwierdzający oddanie głosu.

       Filmik, przedstawiający grupę osób związanych w naszej szkole z szachami, zmontowała Daria Даша Коробка z klasy 2 TLE. Brawo!

       Zapraszam do obejrzenia:

       https://youtu.be/rLuUSbScRbg?si=F0KRRSM2xqw_UA0F

     • Klasa wojskowa 1w LO złożyła ślubowanie
      • Klasa wojskowa 1w LO złożyła ślubowanie

      • "Ja Kadet Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję...." tymi słowami klasa wojskowa 1W złożyła ślubowanie 11 listopada. Właśnie podczas obchodów Święta Niepodległości w Gorzowie Wlkp. odbyło się ślubowanie kadetów z czterech szkół średnich.

       Wśród wyróżnionych znaleźli się kadeci Zespołu Szkół w Drezdenku. Świadkami wyjątkowego ślubowania ponad 200 kadetow byli rodzice, żołnierze WP oraz tłumy ludzi obecnych na Placu Grunwaldzkim.

       Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości trwały kilka godzin. Ich centralnym punktem był uroczysty przemarsz przez miasto oraz apel z ceremoniałem wojskowym.

       Były również odznaczenia i awanse dla żołnierzy.

       https://gorzow.tvp.pl/.../w-gorzowie-odbyly-sie...

     • 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
      • 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

      • "My Pierwsza Brygada ” – te słowa pieśni towarzyszyły nam podczas Uroczystości poświęconej Ojczyźnie w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

       Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, honoru i zwycięstwa. Słuchając patriotycznych wierszy i pieśni oraz oglądając pokaz klas mundurowych uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią naszego kraju.

       Nasi przodkowie mięli Ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci, jak być Polakami.

       Uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami. W montażu słowno-muzycznym wystąpiły klasy 1W, 2W.

       Chwała Polsce!

      • „Lubuscy Zawodowcy – Program Stypendialny”

      • Uprzejmie informujemy, że Samorząd Województwa Lubuskiego rozpoczął realizację projektu pn. „Lubuscy Zawodowcy – Program Stypendialny” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027.

       Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie www.lubuskie.pl w zakładce Lubuscy Zawodowcy – Program Stypendialny.

       W razie pytań proszę zgłosić się do Pani Judyty Michałek, gabinet 404

       Zachęcamy naszych uczniów do złożenia wniosków!

     • Ty i Twoje bezpieczeństwo w sieci
      • Ty i Twoje bezpieczeństwo w sieci

      • Uczniowie klasy pierwszej technikum w ramach lekcji plastyki wykonywali komiksy na temat bezpieczeństwa w sieci, czyli zagrożeń w internecie, w jaki sposób mogą ochronić się przed cyberatakiem, jak powinni zareagować i jak bezpiecznie użytkować pocztę elektroniczną i media społecznościowe. Uczniowie prześcigali się w swych pomysłach, każdy z nich przedstawił swój pomysł graficzny i tekstowy. Natomiast na informatyce korzystając z generatora haseł na stronie https://dobrehaslo.pl  tworzyli mocne hasło z uwzględnieniem kilku parametrów, a następnie analizowali otrzymane wyniki. Również na stronie https://passwordmeter.com dokonywali analizy wpisanych haseł oraz dyskutowali o wzmocnieniu ochrony konta przez uwierzytelnienie dwuskładnikowe, aktualizację oprogramowania oraz tworzenia kopii zapasowych, szyfrowania dokumentów i odpowiednie ustawienia przeglądarki.

      • 32 laptopy, 2 monitory interaktywne oraz dwa access point wifi wygrała na szkoła w konkursie

      • W ramach konkursu "Pracownia Kompetencji Cyfrowych", Zespół Szkół w Drezdenku wygrał dwie pracownie multimedialne. Każda z nich jest wyposażona w 16 laptopów z oprogramowaniem umożliwiającym zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów wraz z przenośną szafą, interaktywny 65’ monitor oraz access point wifi. Nasza szkoła znalazła się w gronie 832 zwycięzców, spośród 3075 zgłoszeń, mobilnych pracowni komputerowych. Konkurs jest dofinansowany z projektu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

       Już w czerwcu Państwowy Instytut Badawczy NASK ogłosił konkurs pt. „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Zadaniem uczniów było zrealizowanie jak największej liczby kursów e-learningowych dotyczących bezpieczeństwa w sieci, a następnie przygotowanie pracy graficznej w oparciu o zdobytą wiedzę. Uczniowie szkoły w ramach lekcji informatyki zrealizowali w 100% kursy e-learningowe dotyczącego bezpieczeństwa w sieci pt. „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” korzystając z platformy bezpieczniwsieci.edu.pl. Był to pierwszy, najistotniejszy punkt konkursu. Należy również podkreślić, iż od kilkunastu lat uczniowie szkoły realizują kursy e-learningowe dotyczące bezpieczeństwa w sieci na portalu it-szkola.edu.pl, strony Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej NASK i Ministerstwa Cyfryzacji. Udział w szkoleniach potwierdzany jest corocznym dyplomem dla szkoły.

       Kolejne zadanie, które wykonali uczniowie, to praca graficzna, która opierała się na wiedzy zdobytej w czasie kursów e-learningowych. Zwycięski projekt graficzny pt. „CYBERPRZEMOC JEST JAK CHOROBA LEPIEJ SIĘ PRZED NIĄ CHRONIĆ, NIŻ PÓŹNIEJ ODCZUWAĆ JEJ KONSEKWENCJE” wykonały Aleksandra Miłaszewska i Dominika Tokarska z klasy trzeciej liceum oraz pracę pt. „SILNE HASŁO JEST JAK ZAMEK DO TWOJEGO POKOJU – TYLKO TY MIEJ DO NIEGO DOSTĘP” Marcel Jung z klasy drugiej liceum. Ich pomysłowość z pewnością przyczyniła się do wyróżnienia naszej szkoły spośród innych szkół i znalezienia się w gronie zwycięzców.

       Koordynatorem konkursu była Pani Łucja Magdziarz, nauczyciel informatyki. Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa a jego zadaniem jest budowanie kompetencji cyfrowych młodego pokolenia. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.

 • Galeria zdjęć

   brak danych