Znamy laureata Szkolnego Konkursu na najpiękniejszy stroik wielkanocny organizowanego przez bibliotekę szkolną. Jury postanowiło nagrodzić jednego ucznia, zwycięzcą został Alan Wilk z kl. Ib LO. Nagrodą jest voucher na mini sesję fotograficzną. Dziękujemy za udział i gratulujemy kreatywności i poczucia estetyki.
Akcja Żonkil
Zapraszamy do współudziału w Akcji Żonkil. W załącznikach przygotowane przez Muzeum Polin w Warszawie film edukacyjny i szablon narcyza. Nasza szkoła wzięła udział w Akcji Żonkil i w ten dzień Pani Książeczka podzieliła się swoimi refleksjami: https://youtu.be/eKvt1hu-u2c
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Od 1 kwietnia do 30 września 2021r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisem objęci są: • mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy, • stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.
Spis powszechny jest ważny dla nas wszystkich, jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw. Wyniki uzyskane ze Spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, zabezpieczenia społecznego, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno- ściekowej.
Szczegóły dotyczące całości znaczenia, obowiązku i potrzeby przeprowadzenia Spisu znajdziecie Państwo na stronach internetowych i w mediach społecznościowych:
https://zielonagora.stat.gov.pl/narodowy-spis-powszechny-2021/materialy-do-pobrania-nsp-2021/
Akcja charytatywna
W szkole trwa akcja charytatywna z inicjatywy Eko Klubu i biblioteki. Na Facebooku krąży challenge o następującej treści:
#Kochamyzwierzętachallenge
Kochamyzwierzęta - pomoc dla kociąt ze szpitalika w Pile i nie tylko - to świetna akcja zainicjonowana przez Eko Klub z Zespołu Szkół w Drezdenku wraz z Drezdenko Biblioteka Zespołu Szkół.
❓Jak działa challenge #Kochamyzwierzęta❓
✅Masz 48 godzin od chwili nominacji, aby wrzucić na swój profil na Facebooku zdjęcie. Skopiuj koniecznie tę wiadomość z opisem akcji!
✅ Jeśli nie wypełnisz zadania, powinieneś przynieść dary dla czworonogów ( np. karma mokra lub sucha, żwirek dla kotów, nieużywane wyprane ręczniki, pościele)
✅Nominuj do wyzwania co najmniej dwie kolejne osoby.
✅Karton na dary czeka przed naszą szkołą, każdy może tam coś zostawić, ale prosimy najpierw o kontakt z naszą bibliotekarką poprzez messenger, Librus lub telefon do sekretariatu z informacją. Podoba się Tobie nasza akcja, a jeszcze nie otrzymałeś nominacji - zostań pierwszym ogniwem nowego łańcuszka i rzuć wyzwanie swoim znajomym‼️!
👉Rzucamy wyzwanie dalej dla:...
Zapraszamy do udziału!
4
KONKURS
Pani Książeczka zadała pytanie: Ile książek mieści się w szkolnym księgozbiorze?
Wesołego Alleluja!
Eko- klub wciąż w akcji
„Myśl globalnie- działaj lokalnie”
Uczniowie klas 1a i 1b LO, będący jednocześnie członkami Eko- klubu przy ZS w Drezdenku, spotkali się on-line na zajęciach pod hasłem: „Lasy Świata”. Webinarium na zaproszenie Eko-klubu poprowadził pan Dominik Wieczorkiewicz – edukator leśny Nadleśnictwa Karwin, autor książek przyrodniczych, podróżnik.
Podczas zajęć uczniowie poznali strefy roślinne i zasięg ich występowania. Dowiedzieli się jakie są dominujące gatunki roślin w każdej z nich. Przekazywane informacje bardzo uatrakcyjniły załączniki graficzne, w tym zdjęcia m. innymi autorstwa pana Wieczorkiewicza. Dowiedzieli się również, że „nasza” Puszcza Notecka jest największym kompleksem leśnym w Polsce. Nie zabrakło też wątków ochrony przyrody. Młodzież usłyszała zarówno o zagrożeniach, które mogą prowadzić do degradacji lasów jak i o działaniach podejmowanych w celu ochrony lasów deszczowych. Uczniowie dowiedzieli się jakie znaczenie dla środowiska ma zmniejszenie spożycia kawy oraz ograniczenie zakupów produktów z olejem palmowym. Spotkanie urozmaiciły konkursy: „Lesistość Świata” oraz „Moje wybory- ważne czy nie dla Świata”. Zabawa była świetna i pełna rywalizacji. Młodzież z zaangażowaniem odpowiadała na pytania konkursowe. Dla zwycięzców ufundowane zostały nagrody.
Przed Eko-klubem kolejne działania ekologiczne - już niedługo Dzień Ziemi.
ZAPRASZAMY DO BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA
Cudowne ozdoby Wielkanocne
Uczniowie szkoły wykonali wspaniałe, piękne i olśniewające ozdoby na Święta Wielkanocne, które będą przekazane na licytację dla Zuzi. Szukajcie ich na grupie
POMAGAJMY!!!! DOBRO ZAWSZE WRACA!!!
Zachęcamy również do wsparcia, dziewczynkę można wspierać wpłacając datki za pośrednictwem portalu Pomagam.pl
Niesamowite i piękne hobby Kacpra Jancy
Kacper od dziecka zafascynowany był astronomią, dziś ukazuje piękno otaczającego nas wszechświata. Ma talent, wiedzę i niesamowitą pasję, a dziś dzieli się nią razem z innymi. Jego fotografie zapierają dech. Dzięki niemu możemy podziwiać planety, satelity, galaktyki. Coś, co na co dzień jest niedostępne dla ludzkiego oka, dziś staje przed nami otworem. Astrofotografia to niesamowite i piękne hobby, a obok tych zdjęć nie sposób przejść obojętnie.
6
ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM LOGISTYCZNEGO
Masz marzenia, poszukujesz inspiracji - dołącz do Zespołu Szkół w Drezdenku
- 1
Zapraszamy do udziału w Szkolnym
na stroik wielkanocny, pisankę, palmę.
- Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Drezdenku.
- Samodzielną pracę dowolną techniką prosimy dostarczyć do biblioteki Zespołu Szkół w Drezdenku do dnia 7 kwietnia 2021 roku ( środa po świętach).
- Najlepsze prace zostaną nagrodzone.
- Wszystkie prace będą prezentowane na wystawie w galerii szkolnej.
- Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 kwietnia 2021 roku. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie szkoły. W skład jury wchodzą: Wioletta Libera, Agnieszka Pucek, Magdalena Kaseja.
ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM BUDOWLANEGO
Najpiękniejszy wiersz lub opowiadanie o tematyce miłosnej
4 marca w bibliotece szkolnej Pani Dyrektor Beata Stoińska wręczyła dyplomy i upominki dla zwycięzców konkursu literackiego "Najpiękniejszy wiersz lub opowiadanie o tematyce miłosnej". I miejsce zajęła Kamila Tymek, II miejsce Karina Leonarczyk natomiast wiersz Aleksandry Bździel zajął III miejsce.
Laureatom serdecznie gratulujemy!
TECHNIKUM HOTELARSKIE GWARANCJĄ DOBREJ PRACY
Rekrutacja do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego, Technikum, Branżowej Szkoły I Stopnia
Rok szkolny 2021/2022
WYMAGANE DOKUMENTY
- Wniosek o przyjęcie do szkoły – od 17 maja do 21 czerwca 2021 roku dostępny w sekretariacie szkoły lub na stronie: www.zsdrezdenko.pl
- Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty – od 25 czerwca do 14 lipca 2021 roku (dostarczenie oryginałów dokumentów jest równoznaczne z dokonaniem wyboru naszej szkoły).
- Dwie fotografie podpisane na odwrocie.
- Posiadane orzeczenie lub opinia z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.
- Karta zdrowia od pielęgniarki szkolnej (dotyczy uczniów, którzy nie kształcili się na terenie Gminy Drezdenko).
- Akt urodzenia (kserokopia).
- Kandydaci do klas wielozawodowych Branżowej Szkoły I Stopnia:
- podpisana umowa o praktyczną naukę zawodu,
- opina poradni psychologiczno - pedagogicznej w sprawie udzielenia zezwolenia na zatrudnienie młodocianego pracownika w celu przygotowania zawodowego w formie nauki zawodu i zgoda przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego ucznia - dotyczy tylko uczniów, którzy nie ukończyli 15 lat ale posiadają świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.
- Finaliści, laureaci konkursów lub wolontariusze – zaświadczenie lub kopia dyplomu.
OGŁOSZENIE WYNIKÓW REKRUTACJI
- Ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych - 22 lipca 2021 roku o godz. 1200.
- Potwierdzenie przez kandydatów woli podjęcia nauki w szkole w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu od 23 lipca 2021 roku do 30 lipca 2021 roku do godz. 1200.
- Ogłoszenie list kandydatów przyjętych do szkoły, którzy potwierdzili wolę podjęcia nauki oraz wolnych miejsc w szkole – 02 sierpnia 2021 roku o godz. 1200.
Edukacja ekologiczna na godzinie wychowawczej w klasie 1b BSIS
Czas jest ciekawy i godzina wychowawcza też może być ciekawa, gdy zaprosi się uczniów na wycieczkę na Arktykę. Zabrałam swoich uczniów 10 lutego dzięki EDU –ARCTIC na zajęcia z adaptacji roślin arktycznych! Z jednej strony termin „flora” w regionach polarnych może wydawać się nieco zagmatwany. Ale z drugiej strony ma pięknych i kolorowych przedstawicieli, którzy potrafili przetrwać i przystosować się do zimnego klimatu arktycznego. Zobaczmy, jak rośliny arktyczne radzą sobie w warunkach arktycznych! I tak było. Lekcja dotyczyła roślin występujących w regionach polarnych i ich przystosowań do klimatu Arktyki. Zawierała ćwiczenia związane z tundrą, gatunkami roślin, typami adaptacji. Uczniowie zdobyli podstawowe informacje dotyczące tundry; poznali przykłady przystosowań, które wykształciły rośliny, żeby przetrwać w Arktyce; zrozumieli rolę dwutlenku węgla w ekosystemie tundry oraz dowiedzieli się, w jaki sposób warunki życia mogą wpłynąć na rozwój roślin. Lekcję zdalną poprowadziła DAGMARA BOŻEK. Członek dwóch polskich wypraw polarnych: do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund (Spitsbergen) i Polskiej Stacji Antarktycznej "Arctowski" (Wyspa Króla Jerzego). Uzależniona od polarnika i fanka siatkówki. Na dowód tego proszę oto kilka zdjęć.
Archiwum Aktualności