• Aktualności

          • Lekcja żywej historii
            • Lekcja żywej historii

            • 13 października w naszej szkole odbyła się lekcja żywej historii. Gościliśmy przedstawicieli Związku Sybiraków z Gorzowie Wlkp. na czele z Panią Marią Dratwińską - Honorową Prezes Związku Sybiraków. Swoje historie opowiedzieli nam również Pan Wiesław Szlachiuk, Pani Wanda Skarżyńska oraz Pan Piotr Turczyn. Pani kurator oświaty Ewa Rawa, która zainicjowała spotkanie Gorzowskich gości z młodzieżą, na ręce Pani dyrektor Beaty Stoińskiej złożyła życzenia dla wszystkich z okazji zbliżającego się dnia Edukacji Narodowej. Był to wyjątkowy czas. Dla nas młodych niekoniecznie łatwy, a momentami nawet wzruszający. Dziękujemy za tę cenną lekcję

          • Podziękowania dla Pani Bogumiły
            • Podziękowania dla Pani Bogumiły

            • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z grupy teatralnej wykonali kilka utworów dla grona pedagogicznego, a jedną piosenkę zadedykowali pani Bogumile, dziękując jej za lata pracy w naszej szkole. Pani dyrektor złożyła podziękowania Pani Bogumile w swoim imieniu i całego Grona Pedagogicznego.

          • Występ grupy teatralno - filmowej "Improwizacja" z okazji Dnia Edukacji Narodowej
            • Występ grupy teatralno - filmowej "Improwizacja" z okazji Dnia Edukacji Narodowej

            • Grupa teatralno-filmowa "Improwizacja", która utworzyła się w ubiegłym roku szkolnym, zaszczyciła Grono Pedagogiczne występem artystycznym z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wykonała kilka utworów dla Grona Pedagogicznego, a jedną piosenkę zadedykowała Pani Bogumile, dziękując jej za lata pracy w naszej szkole. Pani dyrektor wręczyła nauczycielom nagrody Dyrektora Szkoły. 

              Dziękujemy uczniom za życzenia, piękne róże i za koncert

              Uczniowie grupy teatralno - filmowej "Improwizacja" mają pełno pomysłów na ten rok szkolny, m. in. wywiady z nauczycielami, spektakl teatralny, filmiki przy różnych wydarzeniach szkolnych. Opiekunem grupy jest Pani Małgorzata Malewicz, nauczyciel matematyki, a przy montażu filmów pomaga anglista Jacek Kozubaj.

          • Wyjazd edukacyjno-przyrodniczy Młodzieżowej Rady Powiatu do Nadleśnictwa Głuska i Drawieńskiego Parku Narodowego
            • Wyjazd edukacyjno-przyrodniczy Młodzieżowej Rady Powiatu do Nadleśnictwa Głuska i Drawieńskiego Parku Narodowego

            • W poniedziałek 11.10.2021r. Młodzieżowa Rada Powiatu wraz ze swoimi opiekunami, gościła w siedzibie Nadleśnictwa Głusko. Po oficjalnym rozpoczęciu przez Wicestarostę Pawła Antczaka, głos zabrał Nadleśniczy Nadleśnictwa Głusko Tomasz Świdkiewicz, który przywitał wszystkich przybyłych gości, a następnie wraz ze swoim zastępcą Grzegorzem Mastalerzem zaprezentował bardzo ciekawą prezentację na temat Lasów Państwowych.

              Celem wizyty młodzieży była szeroko pojęta edukacja leśna, a wszystko po to, by upowszechnić wiedzę o środowisku leśnym, zrównoważonej gospodarce, ekologii i ochronie środowiska.

              Młodzież dowiedziała się czym zajmują się Lasy Państwowe, jaki mają wpływ na gospodarkę, samorząd lokalny, środowisko i jakie są w dzisiejszym świecie zagrożenia dla przyrody.

              Po zakończeniu prezentacji i omówieniu tematyki leśnej Młodzieżowa Rada Powiatu odbyła się krótką sesję nadzwyczajną, dotyczącą zorganizowania z okazji Święta Niepodległości konkursu rzeźbiarsko-plastycznego dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu.

              Radni jednomyślnie uchwalili wszystkie zasady organizacyjne dotyczące konkursu, który zostanie zorganizowany

              pt: „Mój patriotyzm”.

              Wkrótce ukażą się plakaty i informacje zachęcające do udziału w konkursie na który już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy.

              Po opuszczeniu siedziby Nadleśnictwa Głusko wraz z przewodnikiem Tomaszem Boguckim - pracownikiem Działu Edukacji Drawieńskiego Parku Narodowego młodzież wraz ze swoimi opiekunami udała się na teren lasu Drawieńskiego Parku Narodowego.

              Odwiedziliśmy takie piękne przyrodniczo miejsca jak: Stara Węgornia, gdzie w latach 20-tych XIX w. zbudowano młyn wodny związany z osadą Ostrowiec i majątkiem von Sydowa z Głuska. Pozostały tam już jedynie ruiny, jako świadek dawnego życia.

              Później odwiedziliśmy stary cmentarz ewangelicki, jeden z wielu zachowanych cmentarzy z Puszczy Drawskiej, gdzie charakterystyczne jest, że nagrobki wyglądają w kształcie ściętego pnia drzewa, które miały symbolizować święte drzewo życia.

              Następnie zwiedziliśmy jeden wielu zachowanych bunkrów poniemieckich, obecnie znajdują się tam rezerwaty nietoperzy. Na końcu wizyty terenowej odwiedziliśmy najstarszą w Europie działającą elektrownie wodną w Kamiennej na rzece Drawa, gdzie po wielu latach udało się odbudować populację łososi.

              Po powrocie z terenu odbył się wspólny grill, zorganizowany przez pracowników Lasów Państwowych Nadleśnictwa Głusko.

              Na zakończenie Starosta Bogusław Kierus i Wicestarosta Paweł Antczak podziękowali Nadleśniczemu, Zastępcy i Przewodnikowi za gościnność a przedstawiciele Młodzieżowej Rady Powiatu wręczyli upominki i podziękowali za niezwykle bogate w wiedze spotkanie edukacyjno-przyrodnicze.

              Pan Nadleśniczy Tomasz Świdkiewicz również podziękował za spotkanie i owocną współpracę z Młodzieżową Radą Powiatu i rozdał każdemu z Radnych pamiątkowy suwenir przygotowany przez Lasy Państwowe.

              Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z wyjazdu edukacyjno-przyrodniczego do Nadleśnictwa Głuska i Drawieńskiego Parku Narodowego

          • Konkurs na jesienną ikebanę
            • Konkurs na jesienną ikebanę

            • Bibloteka szkolna serdecznie zaprasza do wzięcia w udziału w konkursie na jesienną ikebanę. Samodzielną pracę należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 29 października 2021 roku. Zgłoszenie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

              • Najlepsze prace zostaną nagrodzone.
              • Wszystkie prace będą prezentowane na wystawie w galerii szkolnej.
              • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8 listopada 2021 roku. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie szkoły.
          • Wycieczka integracyjna klasy 1a liceum
            • Wycieczka integracyjna klasy 1a liceum

            • Uczniowie klasy 1a liceum wraz z wychowawczynią byli na integracyjnej wycieczce w Nadleśnictwie Smolarz. Było wesoło i radośnie, a wspólne zabawy zintegrowały uczniów klasy. 

          • Akcja wspierająca MARTĘ
            • Akcja wspierająca MARTĘ

            • W ŻYCIU SĄ MECZE O WIELE TRUDNIEJSZE NIŻ TE NA BOISKU!

              W dniu dzisiejszym odbyła się akcja wspierająca MARTĘ, uczennicę klasy pierwszej, która choruje na nowotwór mózgu. Klub Sportowy Lubuszanin włączył się do niej, przekazując na licytację gadżety klubowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

              Jesteśmy szczęśliwi, że po raz kolejny mogliśmy pomóc, choć w w małym stopniu, naszej uczennicy w jej najważniejszym meczu.

              Życzymy Marcie szybkiego powrotu do zdrowia!

          • Pomoc dla Marty
            • Pomoc dla Marty

            • Nasza uczennica i koleżanka - Marta z klasy 1b BSIS potrzebuje pomocy. Wszyscy razem stańmy na wysokości zadania i pokażmy, że mamy ogromne serce. Solidarnie dołączaczmy do szczytnego celu i pomagajmy.

              W czwartek i piątek od godz. 1000 w szkole odbędzie się wielka sprzedaż smakołyków, z których środki przeznaczone będą  na pomoc dla Marty.

              Pomagajmy, niech Marta wie, że jest jedną z nas i szybko do nas wraca.

          • Trzydniowa wycieczka nad morze
            • Trzydniowa wycieczka nad morze

            • W środę 8 września 2021r. klasy 3a i 3b liceum były na trzydniowej wycieczce nad morzem. Ich punktem docelowym były malowniczo położone Dąbki. Uczniowie mieli okazję wypocząć, zintegrować się międzyklasowo, a także porozmawiać w blasku zachodzącego słońca.

              Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za niezapomniane wspomnienia

  • Galeria zdjęć

      brak danych