• Aktualności

     • Kto nie lubi pomagać?
      • Kto nie lubi pomagać?

      • Ze względu na zbliżający się finał WOŚP-u radni z Młodzieżowej Rady Miasta postanowili zorganizować akcję charytatywną wspierającą wyżej wymienioną inicjatywę. Będzie to pierwsza taka impreza w naszej gminie. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się 8 stycznia 2020r. w Zespole Szkół w Drezdenku. W trakcie imprezy będą odbywały się również ciekawe atrakcje tj. kącik zabaw dla najmłodszych, kawiarenka, występy artystyczne, loteria oraz „książka za książkę” czyli mini kiermasz książek. Pamiętajmy, warto pomagać i dzielić się szczęściem!

       Chętnych, którzy chcieliby przekazać kurzące się na półkach książki w dobrym stanie, bądź przedmioty na loterię prosimy o kontakt telefoniczny : 665 036 246 (Inga Wojas) lub 531 889 030 (Martyna Dokurno).

     • ACH, JAK DOBRZE HOTELARZEM BYĆ – ŚWIĘTO HOTELARZA
      • ACH, JAK DOBRZE HOTELARZEM BYĆ – ŚWIĘTO HOTELARZA

      • Dnia 11 grudnia w naszej szkole odbył się Dzień Hotelarza. Na obchody szkolnego święta przybyły klasy ósme z SP 1 im. Janusza Korczaka, SP 3 im. Henryka Sienkiewicza oraz SP z Trzebicza. Wicedyrektor Szkoły Pani Edyta Anna Dobrychłop-Amrogowicz otworzyła imprezę uroczystą przemową, w której podkreśliła, jak istotnym i wbrew pozorom trudnym jest zawód hotelarza. Następnie reprezentanci każdej ze szkół zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli oraz uczniów technikum hotelarskiego. Na pierwszy ogień trafił test wiedzy o hotelarstwie, w którym uczniowie musieli wykazać się obeznaniem wśród takich zagadnień jak: poprawny ubiór kelnera, recepcjonisty, etyka pracy hotelarza, cechy dobrego pracownika hotelu oraz jego zadania. Kolejnymi wyzwaniami czekającymi na uczestników „zawodów” były układanie puzzli oraz kreatywne układanie serwetek, przy czym nie zabrakło śmiechów i dobrej zabawy. Na zakończenie uczniom biorącym udział w zabawie zostały wręczone nagrody rzeczowe. 

       Drugim elementem wydarzenia były konkurencje skierowane do uczniów naszego technikum hotelarskiego. Potyczki zaczęły się od przystrajania stołów na romantyczną okazję. Uczniowie wykazali się fenomenalnym wyczuciem smaku i stworzyli wspaniały klimat, z którego z pewnością skorzystałaby niejedna para. Niedługo potem młodzi hotelarze zmierzyli się z zadaniami, które wymagały pokładów kreatywności. Należały do nich wykonanie stroju kucharza, kelnera bądź bagażowego materiałów wcześniej przygotowanych przez nauczycieli oraz stworzenie smakowitych przystawek w postaci tartinek. Po zakończeniu wszystkich konkurencji, klasom zostały wręczone certyfikaty.

       Całość wydarzenia uświetniły występy Kai Ferens i Krystiana Milewskiego oraz przepyszny poczęstunek wykonany przez uczniów klasy 4 technikum hotelarskiego.

     • Stypendium Prezesa Rady Ministrów
      • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

      • 9 grudnia w gorzowskiej bibliotece wojewódzkiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020. Wyróżnieni zostali Ci uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Uroczystość tradycyjnie już uświetniła Lubuska Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa oraz liczne władze samorządowe i wojewódzkie. Patrycja Kwiatkowska z 4 THB oraz Jakub Sikora z 2b LO znaleźli się w gronie uczniów, którym przyznano Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

     • Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego
      • Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

      • 09 grudnia odbył się już kolejny raz Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych germanistów z powiatu strzelecko-dezdeneckiego. W tym roku w konkursie wzięły udział 33 osoby. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się wyśmienicie i zajęli wszystkie czołowe miejsca. I miejsce -  Michał Sikora, II miejsce Patrycja Pietrzak, III miejsce Mateusz Krysa, wyróżnienie Julia Bujniak. Teraz będą oni reprezentowali nasz powiat w konkursie międzypowiatowym. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za rywalizację a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

     • Wycieczka do Berlina
      • Wycieczka do Berlina

      • Już po raz kolejny odbyła się wycieczka do Berlina. W piątek 6 grudnia wyruszyliśmy w podróż autokarem pełni radości i żądni przygód. Celem było zapoznanie nas z historią, kulturą i zwyczajami stolicy Niemiec oraz zaprezentowanie najciekawszych zabytków tego miasta. Byliśmy z wizytą między innymi w Berlin Story Musem, następnie przeszliśmy reprezentacyjną ulicą Berlina" Unter den Linden", zwiedziliśmy pomnik Pomordowanych Żydów Europy i Muzeum Egipskie. Ostatnim etapem wycieczki był pobyt na jarmarku świątecznym na Alexanderplatz.

     • XVII Powiatowy Konkurs Historyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości
      • XVII Powiatowy Konkurs Historyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości

      • 5 grudnia 2019r odbył się XVII Powiatowy Konkurs Historyczny pod patronatem Starosty Powiatu Strzelecko – Drezdeneckiego Pana Bogusława Kierusa. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Drezdenku. Celem konkursu jest propagowanie i upowszechnianie wiedzy o procesie odzyskania niepodległości przez państwo polskie wśród młodzieży szkół średnich powiatu strzelecko – drezdeneckiego. Konkurs obejmuje zagadnienia związane z odradzaniem się państwowości polskiej i kształtowaniem niepodległego bytu państwa polskiego w latach 1908 - 1923. Zmagania składały się z dwóch części pisemnej oraz ustnej. Po wyrównanych bojach I miejsce zdobył Jakub Sikora  z LO w Drezdenku, II miejsce ex aequo zajęli: Michał Sikora z LO w Drezdenku i Angelika Grochalska z LO w Strzelcach Kraj., III miejsce zdobyli  ex aequo: Dominika Małysz z LO w strzelcach Kraj. i Dominika Hałuszko z LO w Drezdenku. W kategorii technikum miejsce I zajął Arkadiusz Kubiś z Technikum w Drezdenku.  Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe.

     • Festiwal Kolęd
      • Festiwal Kolęd

      • 4 grudnia odbył a się pierwsza edycja Festiwalu Kolęd. Dwie zwycięskie klasy, czyli 2aLO i 1bLG będą reprezentowały naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Kolęd. Pozostałym klasom dziękujemy i gratulujemy. Dziękujemy także za wsparcie Pana wicestarosty Pawła Antczaka oraz Pani dyrektor Beaty Stoińskiej. Komisja w skład której wchodzili oprócz w/w Pani Pedagog Wioletta Libera oraz Pani wicedyrektor Edyta Anna Dobrychłop- Amrogowicz wprowadzali super atmosferę.

     • Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu: „HiV/AIDS a uzależnienia
      • Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu: „HiV/AIDS a uzależnienia

      • W dniu 03.12.2019r. odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu: „HiV/AIDS a uzależnienia” organizowana przez Powiatową  Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Drezdenku. Na Olimpiadzie obecny był również  Wicestarosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego pan Paweł Antczak. Naszą szkołę reprezentowali: Olimpia Pochrząszcz z klasy 2a LO oraz Elżbieta Paszkiewicz i Jakub Zajkowski z klasy 2b LO. Nasi uczniowie zajęli II miejsce w powiecie. Za świetnie przygotowaną scenkę o profilaktyce uzależnień otrzymali maksimum punktów i gromkie brawa. Reprezentującym szkołę uczniom gratulujemy

     • Kongres Samorządów Uczniowskich
      • Kongres Samorządów Uczniowskich

      • 28 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano Kongres Samorządów Uczniowskich. Na Kongres przybyli  zaproszeni goście, miejscowe  władze oraz  przedstawiciele różnych szkół Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego. Uczestnicy spotkania  wspólnie  wymienili  się ważnymi wskazówkami oraz pomysłami dotyczącymi  życia szkolnego. Na Kongresie  debatowano m.in.  nad przyszłością Samorządów Uczniowskich, wymieniono się uwagami  na temat  środowiska  szkolnego oraz  wyrażono swoją  troskę o przyszłe pokolenia uczniów. Należy również podkreślić, iż Kongres nie odbyłby się  bez profesjonalnego przygotowania, wsparcia   nauczycieli oraz władz Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego.

     • Dzień Otwarty w Uniwersytecie Zielonogórskim
      • Dzień Otwarty w Uniwersytecie Zielonogórskim

      • 27 listopada odbyła się wycieczka klasy pierwszej, drugiej i trzeciej technikum budowlanego na Dzień Otwarty do Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska w Zielonej Górze. Dzień zaczął się w auli od wykładu dr inż. arch. P. Rubinowicz i dr hab. inż. arch. M. Skiba, prof. UZ nt. zabudowy wysokiej – analizy oddziaływania wizualnego z użyciem modeli miast 3D oraz Dyrektor Instytutu Budownictwa dr hab. inż. M. Mrówczyńska, prof. UZ przedstawiła Instytut Budownictwa. Następnie udaliśmy się pod opieką studentów do Instytutu Budownictwa gdzie braliśmy udział w pokazach nt. „Zielonej energii”, „Zobaczyć niewidzialne” oraz „Badanie udarności metalu metodą Charpy’ego”. Ostatnia część naszego pobytu wypełniły pokazy w Instytucie Architektury i Urbanistyki nt. „Pracownia mozaiki – moje kolory”, Architektura – wczoraj, dziś i jutro” i „Co to jest perspektywa?”. Pobyt ten był dla nas dobrą lekcją i zaproszeniem do rozwoju naszej osobowości, a może w przyszłości kontynuowania nauki na tych kierunkach.

     • Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt
      • Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt

      • 27.11.2019r. na hali sportowo-rehabilitacyjnej w Drezdenku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Nasza Szkoła w końcowej klasyfikacji zajęła III miejsce. Szkołę reprezentowały następujące uczennice: Zagdańska Karolina, Tyl Martyna, Krupa Roksana, Sagan Agnieszka, Helwich Sandra, Pieluszczak Amelia, Jerzy Jagoda, Panek Julia, Korczyńska Marta, Klemczak Maria.

     • Powiatowy Konkurs Matematyczny
      • Powiatowy Konkurs Matematyczny

      • W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zorganizowała Powiatowy Konkurs Matematyczny, który odbył się 25 listopada. W konkursie  udział brała młodzież reprezentująca cztery szkoły z powiatu strzelecko- drezdeneckiego. W grupie liceum I miejsce zdobył Krystian Dąbek z klasy 3a LO - Drezdenko, II miejsce Alicja Ignasiak, III miejsce Łukasz Brot z LO -Strzelce Krajeńskie. W grupie technikum I miejsce zdobył Piotr Żółkiewski z CKZiU , II miejsce Patrycja Kwiatkowska z klasy 4THB z Drezdenka, III miejsce Tomasz Gruszczyński z CKZiU. W klasyfikacji drużynowej I miejsce zdobyło LO i CKZiU Strzelce Krajeńskie.  Sponsorem nagród było starostwo powiatowe, a poczęstunek dla uczniów zasponsorowała Rada Rodziców.

      • Konkurs pt.: "Świat zwierząt"

      • Uwaga! Eko-klub ogłasza konkurs pt.: „Świat zwierząt”. W konkursie może wziąć udział osoba, która dostarczy tylko jedno własnoręcznie wykonane zdjęcie przedstawiające swojego domowego pupila lub zwierzęta dziko żyjące spotkane podczas spaceru czy wędrówki. Zdjęcie formatu A-5, wydrukowane lub wywołane należy dostarczyć do opiekunek Eko-klubu do 10 stycznia 2020 r. Na odwrocie zdjęcia prosimy podać dane osoby biorącej udział w konkursie oraz imię pupila.

     • Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców
      • Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców

      • 18.11.2019r. na hali sportowo-rehabilitacyjnej w Drezdenku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Nasza szkoła w końcowej klasyfikacji zajęła III miejsce. Reprezentowali ją następujący uczniowie: Burchart Arkadiusz, Sobczak Eryk, Tatur Bartosz, Karaś Klaudiusz, Juszkiewicz Oskar, Urbaniak Oskar, Kondeusz Dawid, Kryger Dawid, Mazur Patryk, Jarnut Jakub.

     • „Sadzenie lasu”
      • „Sadzenie lasu”

      • W dniu 12.11.2019r. Eko-klub przy ZS w Drezdenku dzięki wsparciu finansowemu Starostw Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich oraz we współpracy z Nadleśnictwem Karwin w Drezdenku zorganizował akcję: „Sadzenie lasu”, która miała miejsce na terenie leśnictwa: „ Wilcze Doły”.

       Po oficjalnym powitaniu przez pana Nadleśniczego Nadleśnictwa Karwin Edwarda Buśko, członkowie Eko-klubu wraz z opiekunkami mimo deszczowej pogody z zapałem przystąpili do sadzenia drzewek. Podczas trwania całej akcji Zastępca Nadleśniczego, Leśnicy i pracownicy Nadleśnictwa chętnie służyli młodzieży radą i pomocą oraz instruktażem prawidłowego sadzenia. Efektem wytężonej pracy było posadzenie 3,5 tysiąca sadzonek buka.

       Na zakończenie uczestnicy znaleźli wytchnienie przy ognisku. Nadleśnictwo ugościło nas pyszną grochówką, ciastem drożdżowym i innymi słodyczami. Zmęczona ale zadowolona młodzież pytała o następne akcje i chętnie deklarowała w nich udział.

     • „Pełna miska dla schroniska”
      • „Pełna miska dla schroniska”

      • W związku z faktem, iż : „Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt Eko-klub jak co roku zorganizował konkurs: „Pełna miska dla schroniska”. W kategorii dla klas I miejsce zajęła klasa 4THB, II miejsce- klasa 3b LO, III miejsce klasa 1aLG. Indywidualnie nagrody otrzymują : Gabriela Mamys z klasy 2c LO oraz Joanna Pikula z klasy 2b LO.

       Efektem przeprowadzonej akcji było zebranie 350 kg karmy mokrej i suchej oraz zabawek i kocy dla psów. Dary zostaną przekazane dla zwierząt ze schroniska „Azorki” w Gorzowie Wlkp.

     • Akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości
      • Akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości

      • 12 listopda odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody Dnia Niepodległości poprzedzone były odśpiewniem hymnu narodowego w piatek, 8 listopada.

     • "Międzynarodowa współpraca się opłaca"
      • "Międzynarodowa współpraca się opłaca"

      • Event kończący GRANT "Międzynarodowa współpraca się opłaca"... Było słodko, smacznie i bardzo konstruktywnie.

     • Spotkanie z Panią Katarzyną Romanowską założycielką Akademii Biznesu i Samorozwoju DIAMOND
      • Spotkanie z Panią Katarzyną Romanowską założycielką Akademii Biznesu i Samorozwoju DIAMOND

      • 6 listopada klasy trzecie liceum i czwarte technikum brały udział w spotkaniu z Panią Katarzyną Romanowską, przedsiębiorcą i założycielką Akademii Biznesu i Samorozwoju DIAMOND, pierwszej placówki w Polsce zajmującej się edukacją biznesową dla dzieci, młodzieży i dorosłych, która omówiła jak zostać przedsiębiorcą, zarabiać dużo więcej i szybciej, jak stać się człowiekiem wolnym finansowo prowadząc biznes godny XXI wieku

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Drezdenku ul. Konopnickiej 2 66-530 Drezdenko
   • zsp.drezdenko@wp.pl
   • lucja.magdziarz@wp.pl
   • (+95) 76-203-55
   • ul. Konopnickiej 2 66-530 Drezdenko
 • Galeria zdjęć

  • Dzień Młodego Ekologa
  • Zawody sportowe dziewcząt i chłopców w piłce siatkowej
  • Promocja Projektu Stypendialnego "Pielęgniarka"
  • Nasze Zwierzęta
  • Dyskoteka szkolna
  • Dzień Handlowca
  • Debata Walentynkoa
  • Koncert Walentynkowy
  • "Moniuszko - ku pokrzepieniu serc"
  • XXVIII Dzień Chorego
  • Studniówka 2020
  • 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy