• Aktualności

     • „W Świecie Krasnoludków”
      • „W Świecie Krasnoludków”

      • 25-26 września 2018 klasa 2aLo spakowała plecaki i wyruszyła w podróż aby odkryć najciekawsze miejsca Wrocławia. Pobudka o godzinie 4 rano nie była dla nas wyzwaniem, wiedzieliśmy, że już za kilka godzin wspólnie przeżyjemy cudowne chwile, które zapamiętamy na dług. 

         25-26 września 2018 klasa 2aLo spakowała plecaki i wyruszyła w podróż aby odkryć najciekawsze miejsca Wrocławia. Pobudka o godzinie 4 rano nie była dla nas wyzwaniem, wiedzieliśmy, że już za kilka godzin wspólnie przeżyjemy cudowne chwile, które zapamiętamy na długo.

            Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ostrowa Tumskiego, najstarszej części Wrocławia, która w czasach założenia miasta znajdowała się na wyspie. Przeszliśmy kilka z wielu mostów znajdujących się w mieście aby wreszcie znaleźć się na rynku. Pani Przewodnik pokazała nam Wrocław z bardzo ciekawej strony, opowiadając przy tym legendy i ciekawostki. Kolejnym punktem było muzeum Pana Tadeusza, był to idealny moment aby dowiedzieć się nowych informacji, które zdecydowanie będą pomocne przy omawianiu lektury Adama Mickiewicza. Po obiedzie udaliśmy się do miejsca zakwaterowania, jednak nie spędziliśmy tam wiele czasu. Odłożyliśmy rzeczy i wyszliśmy aby dalej podziwiać miasto, które tętniło życiem nawet po zmierzchu. Zmęczeni ale podekscytowani i szczęśliwi poszliśmy spać, aby nabrać energie na kolejny dzień.

            Rządni nowych wrażeń spakowaliśmy rzeczy i poszliśmy razem na śniadanie. Ostatni rzut oka na piękne i kolorowe kamieniczki Wrocławskiego rynku i już zmierzamy ku najstarszemu Zoo w Polsce. Afrykarium okazało się strzałem w dziesiątkę! Dzięki Pani przewodnik przeżyliśmy bardzo ciekawe i pouczające chwile. Szybko przekonaliśmy się, że kilka godzin w tak wielkim ośrodku to zdecydowanie za mało, szczególnie gdy każdemu zwierzęciu poświęca się dłuższą chwilę. Zwierzątka ciepło nas pożegnały, a My udaliśmy się w drogę do domu.

            Cała wycieczka była przepełniona dobrą zabawą oraz ogromem nowych informacji. Był to idealny czas aby nasza klasa mogła się zintegrować i wspólnie przeżyć niezapomnianą przygodę.

       Dziękujemy bardzo naszym Panią opiekunką, bez których ten wyjazd nie byłby taki wspaniały.

     • Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych
      • Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych

      • 18 października 2018 roku w Zespole Szkół w Strzelcach Krajeńskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Agnieszka Sagan – IIa LO, Natalia Suśniło – IIIb LO, Rączkowiak Marcelina – Ia LO, Krupa Roksana – IIb LO, Tylska Nikola – II THB, Frątczak Agata III ZSZ oraz Mateusz Gorgiel – IIa LO. Dyplom za I miejsce otrzymała Agnieszka Sagan, za trzecie miejsce Natalia Suśniło, za V miejsce Agata Frątczak

     • Historyczne spotkanie z Panią Joanną Onyszkiewicz - wnuczką Marszałka Józefa Piłsudskiego
      • Historyczne spotkanie z Panią Joanną Onyszkiewicz - wnuczką Marszałka Józefa Piłsudskiego

      •  15  października  2018r.  w Bibliotece  Publicznej im. ks. J. Tischnera odbyło  się spotkanie z Państwem   Joanną i  Januszem  Onyszkiewiczami. Do  drezdeneckiej  Biblioteki Publicznej  zawitała   również     młodzież  naszej  szkoły,  aby spotkać się z interesującymi  gośćmi.

              Pani  Joanna Onyszkiewicz to wnuczka  Marszałka  Józefa  Piłsudskiego,  ukończyła studia architektoniczne na Wydziale Inżynierii i Wzornictwa Uniwersytetu Carlton, a jesienią 1979 wróciła na stałe do Polski. W czerwcu 1981 r. uzyskała potwierdzenie polskiego obywatelstwa. Po wprowadzeniu  stanu wojennego  w Polsce oddała  brytyjski paszport, aby uniknąć ewentualnej deportacji do   Wielkiej  Brytanii. Po powrocie  do kraju zaangażowała się w  działalność  „Solidarności”  W czasie  spotkania   Pani  Joanna  Onyszkiewicz  pięknie  odkrywała  przed  uczestnikami spotkania tajemnice swojego dziadka: „Mój dziadek miał ogromne poczucie humoru, bardzo lubił Charlie Chaplina i głupie dowcipy, bardzo dużo się śmiał. Owszem, był wojskowym, ale nie w domu. Moja mama wspomina doskonałe relacje ze swoim kochającym, cudownym tatą. Słyszałam gdzieś, że on, podobnie jak ja, też był trochę nieśmiały, nie lubił, gdy robiło się mu zdjęcia i pewnie dlatego wychodził na nich trochę surowo...”

              Drezdenecka  młodzież  w  imieniu  zgromadzonych  pięknie podziękowała gościom za  przybycie, mając  niewątpliwie  nadzieję  na  kolejne  spotkanie z  „żywą” i interesującą  historią. 

     • Wystawa IPN „Rotmistrz Witold Pilecki 1901–1948”
      • Wystawa IPN „Rotmistrz Witold Pilecki 1901–1948”

      • We wrześniu i październiku w holu szkoły gości  wystawa IPN „Rotmistrz Witold Pilecki 1901–1948”. Wystawa przygotowana została przez warszawski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Scenariusz opracował Jacek Pawłowicz we współpracy z Zofią Pilecką-Optułowicz i Andrzejem Pileckim (dziećmi Witolda Pileckiego). Składa się z 30 wielkoformatowych plansz przedstawiających życie i działalność Pileckiego, jak również nakreślających tło historyczne najważniejszych jego dokonań. Znajdują się na nich m.in. rodzinne zdjęcia, listy do dzieci, własnoręcznie napisany życiorys z 1926 r., fragment jednego z pierwszych raportów przekazanych przez niego z Auschwitz, kennkarty na różne nazwiska, którymi posługiwał się Pilecki podczas okupacji Niemieckiej oraz dokumenty dotyczące uwięzienia i wykonania wyroku śmierci. Rotmistrz Witold Pilecki był przedstawicielem pokolenia żyjącego pod zaborami, którego największym pragnieniem było odzyskanie przez Polskę niepodległości. Pokolenia, które wychowane w ciągle żywych tradycjach powstań narodowych, ukształtowane zostało przez zawołanie Bóg – Honor – Ojczyzna.

     • Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce
      • Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce

      • 20 września 2018 w Zespole Szkół w Strzelcach Krajeńskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce. W zawodach brały udział cztery szkoły: Zespół Szkół w Strzelcach Krajeńskich, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku. Oto sukcesy naszej szkoły w w/w zawodach: Urbaniak Gracjan, 1 miejsce w biegu na 100m, Sagan Agnieszka, 1 miejsce w biegu na 400m, 2 miejsce w pchnięciu kulą oraz 2 miejsce w skoku w dal, Suśniło Natalia, 1 miejsce w biegu na 800m oraz 2 miejsce w biegu na 400m, Krupa Roksana, 1 miejsce w pchnięciu kulą, Nikadon Marcin 2 miejsce w pchnięciu kulą, Pwlusiński Adrian, 3 miejsce w pchnięciu kulą, Sanocka Aleksandra, 3 miejsce w biegu na 400m.

     • Dzień Hotelarza
      • Dzień Hotelarza

      • 11 października 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Hotelarza”. Rywalizacja na wesoło odbyła się pomiędzy uczniami zaproszonej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza, klasy ósmej i trzeciej gimnazjum. Zmagania konkursowe odbyły się również pomiędzy uczniami Technikum Hotelarskiego. Uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami związanymi z zawodem hotelarza. Zaproszeni goście, trzy-osobowe zespoły uczniów za osiągnięte miejsca otrzymali nagrody. Dla uczniów klas Technikum Hotelarskiego nagrodą było zwolnienie z odpytywania przeprowadzania sprawdzianów oraz prac klasowych. Zwycięską klasą okazała się klasa 4 TH, która wygrała zwolnienie z trzech dni, następnie klasa 3 i 2 TH. Zwycięskim grupom gratulujemy, a tym którym nie udało się życzymy powodzenia w następnej edycji Dnia Hotelarza.

     • Wycieczka do Mrzeżyna
      • Wycieczka do Mrzeżyna

      • Od 3 do 5 października odbyła się wycieczka klasy 2 THB oraz klasy 3 ZSZ. Podczas wycieczki mieliśmy okazje zintegrować się oraz spędzić miło czas. W pierwszy dzień odbyło się ognisko integracyjne dzięki któremu mogliśmy przełamać „pierwsze lody”. W drugi dzień, po wspólnym śniadaniu, każdy miał czas dla siebie. Wieczorem powtórzyliśmy ognisko. W piątek przed wyjazdem udaliśmy się na plaże, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia.

     • Lubuski Turniej Trójek Siatkarskich Chłopców
      • Lubuski Turniej Trójek Siatkarskich Chłopców

      • 27 września w Zespole Szkół Budowlanych i Samochodowych odbył się Lubuski Turniej Trójek Siatkarskich Chłopców w ramach obchodów „Tygodnia Sportu Europejskiego”. Do turnieju przystąpiło osiem szkół. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a każda partia trwała osiem minut. W sumie rozegranych zostało 28 meczów. Turniej był niezwykle zaciętym widowiskiem o czym świadczyć może, iż o zwycięstwie w zawodach zadecydował jeden mały punkcik. Puchary, nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczył uczestnikom Dyrektor ds. wychowawczych pan Tomasz Janiszewski. W klasyfikacji końcowej nasza szkoła zajęła I miejsce. Puchary dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców przy Zespole Szkół Budowlanych i Samochodowych, a nagrody Uczniowski Klub Sportowy Budowlanka.

     • Zawody sportowe
      • Zawody sportowe

      • 20 września 2018 roku w Strzelcach Krajeńskich. odbyły się zawody sportowe w kilku dyscyplinach. Szczególne osiągnięcia uzyskali uczniowie w: biegu na 400 metrów dziewcząt - 1 miejsce Agnieszka Sagan, 2 miejsce Natalia Suśniło, 3 miejsce Aleksandra Sanocka; skoku w dal dziewcząt - 2 miejsce Agnieszka Sagan; pchnięciu kulą dziewcząt - 1 miejsce Roksana Krupa, 2 miejsce Agnieszka Sagan, biegu na 100 metrów chłopców - 1 miejsce Gracjan Urbaniak; skoku w dal chłopców - 3 miejsce Jan Zbieg; pchnięcie kulą chłopców - 2 miejsce Marcin Nikadon, 3 miejsce Adrian Pawlusiński. Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy i osiągania jak najlepszych wyników!

     • „Dzień Integracji” na wesoło i sportowo
      • „Dzień Integracji” na wesoło i sportowo

      • 18 września  w naszej  szkole   odbył się  „Dzień  Integracji” na wesoło i  sportowo.  Uczniowie klas pierwszych  wraz ze starszymi kolegami i koleżankami wzięli udział w grach i zabawach na wesoło. Gromkie  brawa zgromadzonej licznie  publiczności zachęciły młodzież do zdrowej rywalizacji i pełnego zaangażowania w zawody sportowe.  Zwieńczeniem „Dnia Integracji” były  pysznie przygotowane kiełbaski z grilla, wesoła muzyka  i oczywiście pogoda, która w tym dniu dopisała rewelacyjnie. Mamy nadzieję, że po tak miło spędzonym „Dniu Integracji” wszyscy uczniowie z zapałem  i bez większego przymusu podejmą trud nauki w nowym roku szkolnym.

     • Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019
      • Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019

      • 3  września  2018 roku  odbyła  się   inauguracja  nowego  roku szkolnego 2018/2019,  roku szkolnego szczególnego i bardzo  ważnego, ponieważ  będziemy  obchodzić  setną  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie  uroczystego  rozpoczęcia  nowego roku szkolnego  przedstawiciele  klas  pierwszych złożyli   ślubowanie   na  sztandar  szkoły.  Przybyły  na  uroczystość  Pan  Edward  Tyranowicz, Starosta  Powiatu  Strzelecko - Drezdeneckiego  wręczył  najlepszym  uczniom   szkoły  Stypendia  Starosty, życząc   całej   społeczności  szkolnej   owocnej pracy  i licznych  sukcesów   w  nowym roku szkolnym.   Wiele  ciepłych  słów     skierował  do uczniów  również  Dyrektor  szkoły, Pan Radosław  Świekatowski,   życząc  młodzieży   wielu  odważnych decyzji, bardzo  dobrych wyników  w  nauce i pełnego zaangażowania w wyznaczone  cele. Zgromadzeni  na  placu  apelowym  uczniowie, zaproszeni goście, Dyrekcja szkoły, Grono Pedagogiczne, pracownicy  administracji i obsługi  oraz  rodzice powitali  pełni optymizmu i zadowolenia  nowy rok szkolny.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Drezdenku ul. Konopnickiej 2 66-530 Drezdenko
   • zsp.drezdenko@wp.pl
   • lucja.magdziarz@wp.pl
   • (+95) 76-203-55
   • ul. Konopnickiej 2 66-530 Drezdenko
 • Galeria zdjęć

  • Dzień Młodego Ekologa
  • Zawody sportowe dziewcząt i chłopców w piłce siatkowej
  • Promocja Projektu Stypendialnego "Pielęgniarka"
  • Nasze Zwierzęta
  • Dyskoteka szkolna
  • Dzień Handlowca
  • Debata Walentynkoa
  • Koncert Walentynkowy
  • "Moniuszko - ku pokrzepieniu serc"
  • XXVIII Dzień Chorego
  • Studniówka 2020
  • 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy