• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• 24 czerwca  na placu  apelowym  przed szkołą odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Licznie zgromadzona młodzież odbierała wypracowane nagrody, puchary, dyplomy i listy gratulacyjne. Wśród zaproszonych gości był Pan Paweł Antczak wicestarosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, Pan Wiesław Sawicki sekretarz Gminy Drezdenko, ale również dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, rodzice oraz pracownicy administracji i obsługi. Zakończenie roku było również okazją do pożegnania  klasy III Branżowej Szkoły Pierwszego Stopnia, która  zakończyła edukację w Zespole Szkół.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• 24 czerwca (piątek) 2022r.

godz. 700 - Msza Św. w kościele Przemienienia Pańskiego w Drezdenku,

godz. 800 Uroczyste zakończenie na placu apelowym przed szkołą.

Po apelu spotkanie z wychowawcami w klasach

• "Jestem Czysty"

• 22 czerwca w ramach "Małej Reduty" aktorzy teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. przedstawili spektakl pt. "Jestem Czysty" w reż. Bogumiły Jędrzejczyk. Scenariusz był autorstwa Konrada Pruszyńskiego, który jednocześnie grał rolę Tymoteusza w spektaklu.

Mimo, iż do końca roku szkolnego zostało kilka dni, to młodzież przybyła licznie do szkoły, by obejrzeć spektakl. "Jestem Czysty" dotyka trudnego tematu uzależnień i tego jak wpływają one na całe nasze życie, zwłaszcza rodzinne. Po spektaklu młodzi redaktorzy przeprowadzili z realizatorami wywiad do gazety szkolnej "Niecodziennik.

• Warsztaty muzyczne dla dorosłych

• Warsztaty muzyczne dla dorosłych zaskoczyly frekwencją. Wielu lubi śpiewać, chece się rozwijać i cieszyć się muzyką. Prowadzący warsztaty Pan Jakub Tomalak wydobył z uczestników warsztatów piękne głosy, które roznosiły się po szkole.

• Warsztaty wokalne dla młodzieży

• 14 czerwca odbyły się w naszej szkole warsztaty wokalne dla młodzieży, które prowadził Pan Jakub Tomalak. Piękne głosy młodzieży roznosiły się po szkole.

• II Bieg Charytatywny "Pomoc mierzona bieganiem"

• 11 czerwca na boisku przy Starostwie Powiatowym w Strzelcach Krajeńskich odbył się II Bieg Charytatywny pt. "Pomoc mierzona bieganiem". Dziękujemy młodzieży z Młodzieżowej Radzie Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiemu i Eko-Klubowi za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

•  "Złotowłosa i trzy misie"
            • "Złotowłosa i trzy misie"

• 10 czerwca dzieci z ulicy Milickiej odwiedziła młodzież z grupy teatralnej "Charakterki". Przygotowana inscenizacja bajki z morałem pt. "Złotowłosa i trzy misie", zaciekawiła obecne dzieci.

• Wizyta młodzieży w Domu Pomocy Społecznej

• 9 czerwca Młodzieżowa Rada Powiatu z opiekunem Panem Pawłem Antczakiem Wicestarostą Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego i księdzem Łukaszem Bugałą gościła w Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie. W dzień obchodzonych urodzin miesiąca Pani Tereska i Pan Roman odebrali moc życzeń. Wiele radości przysporzyła im wizyta wolontariuszy Piotra i Pawła z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzelcach Kraj.

• Miejsca pamięci o Świętym Janie Pawle II

• 5 czerwca w Gorzowie Wlkp odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień za udział w konkursie "Miejsca pamięci o Świętym Janie Pawle II".

Uczennice naszej szkoły Oktawia Maćkowiak oraz Aleksandra Miłaszewska z klasy 1b LO otrzymały wyróżnienie i odebrały nagrodę z rąk Pani Ewy Rawy Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Pani kurator na ręce Oktawii i Oli przekazała podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Z naszej szkoły są to: Olga Michałek, Julia Jurkiewicz, Dominika Tokarska oraz Jakub Walasik. Dziękujemy księdzu Łukaszowi za przygotowanie i prowadzenie.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

• "Dzień Dziecka" na sportowo

• 1 czerwca obchodziliśmy na sportowo "Dzień Dziecka". Wszystkie dzieci, duże i małe świętowały radośnie w pogodnej i sportowej atmosferze. Życzymy wszystkiego co najlepsze, a w tym szczególnym i pięknym dniu, bądźmy radośni i zawsze uśmiechnięci.

• Konkurs Plastyczny Pro ARTE 2022

• Alicja Krusinska z klasy drugiej liceum wygrała eliminacje powiatowe w Konkursie Plastycznym Pro ARTE 2022 w IV kategorii wiekowej i została nominowana przez Radę Artystyczną w składzie: Alena Kot, Sylwia Czuprynska- Peszel i Małgorzata Klijewska do dalszego etapu artystycznych zmagań. Cieszymy się ogromnie i życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim w Zielonej Górze.

Na zdjęciu zwycięski obraz Alicji.