Wakacje są czasem odpoczynku od obowiązków szkolnych. Warto pamiętać o kilku zasadach bezpiecznych wakacji.
Aktualności
8 zasad bezpiecznych wakacji
WŁASNA FIRMA - START DLA MŁODYCH
Relacja z Dnia Nowych Technologii w Edukacji 2021
Zainspiruj się relacją z Dnia Nowych Technologii w Edukacji 2021 pt.: "Tworzenie trójwymiarowego modelu w programie SketchUp wraz z programowaniem robotów", kliknij na link:
Wakacje - czas odpoczynku i oderwania się od codziennych zajęć
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
25 czerwca na placu apelowym przed szkołą odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Licznie gromadzona młodzież odbierała wypracowane nagrody, puchary, dyplomy i listy gratulacyjne. Zakończenie roku było również okazją do pożegnania klasy III Branżowej Szkoły Pierwszego Stopnia, która zakończyła edukację w Zespole Szkół. Wśród zaproszonych gości był Pan Paweł Antczak wicestarosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, ale również dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, rodzice oraz pracownicy administracji i obsługi. Prowadzące apel uczennice, Wiktoria i Martyna życzyły wszystkim bezpiecznego wypoczynku, wiele radości i wspaniałej pogody na rozpoczynające się wakacje.
94
Zdobyte doświadczenie na stażu w Austrii
Dwutygodniowy pobyt w Austrii dobiegł końca! Dziewczyny zdobyły ogrom wiedzy i wracają z certyfikatem ukończenia stażu. Dziękujemy za możliwość rozwoju naszych uczniów Stowarzyszeniu Wspierania Edukacji Zawodowej "WABAR" w Barlinku w ramach realizacji projektu "Kompetencje bez granic".
Uczennice technikum hotelarskiego podczas stażu w pensjonacie Imbachhorn w Austrii ćwiczyły swoje umiejętności w każdym aspekcie rozwoju, pod względem zawodu hotelarza, służby pięter, sali restauracyjnej a nawet miały zajęcia z tworzenia kompozycji ogrodowych! Poczucie estetyki, tworzenie własnych kompozycji to ważna sprawa w tym zawodzie! Na fotografiach są dzieła naszych dziewczyn, które powstały pod okiem właścicielki, mentorki - Pani Eli.
Rekrutacja - ważne terminy dla absolwentów klas VIII
Egzamin zawodowy sprzedawców
23 czerwca sprzedawcy ze szkoły branżowej przystąpili do części praktycznej egzaminu zawodowego. Trzymamy za nich kciuki i wierzymy, że wszystko będzie dobrze. Powodzenia!
Nasza szkoła laureatem konkursu Dzień Nowych technologii w Edukacji 2021
Trzy przedszkola, 7 szkół oraz dwa Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze to laureaci tegorocznego konkursu Ministerstwa Edukacji i Nauki zorganizowanego z okazji Dnia Nowych Technologii w Edukacji w 2021r. Nasza szkoła jest laureatem konkursu Dzień Nowych technologii w Edukacji, znalazła się na drugiej pozycji wsród szkół w Polsce, która krzewią nowinki technologiczne wśród uczniów szkoły.
Kryteria oceny konkursowej uwzględniały m.in. zorganizowanie wydarzenia zgodnie z tematyką Dnia Nowych Technologii w Edukacji, ciekawy i innowacyjny sposób ujęcia tematu, stopień wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji oraz atrakcyjność wykonania relacji.
Więcej informacji na stronie: www.gov.pl
Konkursy Ekologiczne z okazji Dnia Ziemi
Znamy już wynkiki Konkursów Ekologicznych zorganizowanych przez Eko- klub z okazji Dnia Ziemi. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Strzelcach Krajeńskich.
„Konkurs Eko-dom”
1 miejsce: Elżbieta Bokała- 2bLP
1 miejsce : Edyta Krysiak- 2bLP
2 miejsce: Weronika Sroczyńska- 2aLP
3 miejsce: Zuzanna Anna Tyl- 2aLP
Wyróżnienie: Wiktoria Adamik- 2a LP
„Zrobione nie kupione”
1 miejsce: Oliwia Dolata-1bLP
„Zero Waste”
1 miejsce: Amelia Chwiłkowska- 1aLP
Konkurs fotograficzny „ Zimowy sen czy wiosenne przebudzenie”
1 miejsce: Piasecki Jakub- 2THB
2 miejsce: Królik Agnieszka- 1aLP
3 miejsce Sieinska Anna -1aLP
Wyróżnienia:
Amelia Chwiłkowska- 1aLP
Nikola Francuzik-1aLP
Marta Krokocka- 2bLP
Alicja Sznajder- 1bLP
Karol Jankowski- 1aLp
Studniarek Wiktoria- 1aLP
Frys Mateusz -1bLP
Niespodzianki: „Moja aktywność dla Ziemi przyznane zostały:- (bez dyplomów)
Amelia Chwiłkowska 1a LP
Kamelia Bartkowiak- 1a LP
Dominika Seweryńska- 1aLP
Gabryjałowicz Martyna- 2bLP
Jakub Kożuch-1aLP
Joanna Śpiewak- 2a LG
Marcin Górny- 1a LP
Marta Krokocka- 2bLP
Natalia Mądrawska- 1THB
Mateusz Bogdan- 1 TLP
Aron Blacha- 1bLP
Oliwia Dolata- 1b LP
Uczennice technikum hotelarskiego są na stażu w Austrii
Siedmioro uczennic klasy drugiej technikum hotelarskiego jest na dwu-tygodniowym stażu za granicą, w samym centrum cudownych Alp, w pensjonacie Imbachhorn. Pięknie miejsce, cudowne widoki i niesamowita przygoda będzie dla nich na długo w pamięci.
Lekcje informatyki w odmiennej formie
Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, dlatego lekcje informatyki w naszej szkole przybrały odmienną formę. Roboty mBot-y są programowane przez młodzież na lekcjach informatyki za pomocą aplikacji do zdalnego sterowania - Makeblock i oprogramowania on-line - Appinventor. Nauka kodowania za pomocą praktycznego obrazu uczy młodzież logicznego myślenia, ćwiczą kreatywność poprzez zabawę tworząc rzeczy, które działają. Nauka kodowania zachęci młodzież do korzystania z ich wyobraźni i improwizacji. Ponadto, są w stanie stworzyć coś, co, daje im poczucie osiągnięć i wzmacnia ich pewność siebie. Dlatego też kodowanie za pomocą mBot-ów będzie głównym wyznacznikiem do rozwijania zainteresowań uczniów. Nauka połączona z zabawą przeniesie uczniów do interaktywnego świata programowania, który opiera się na nowoczesnej technologii i łączy kodowanie z tradycyjnym konstruowaniem.
3
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowano także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
Organizacja szczepień
Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnychi powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).
Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
Rekrutację do projektu pt. Własna firma - start dla młodych
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Między Odrą a Bobrem wspólnie z LGD Zielone Światło od 21 czerwca 2021 r. rozpocznie II rekrutację do projektu pt. Własna firma- start dla młodych - w ramach Osi Priorytetowej: I Rynek pracy otwarty dla wszystkich. Działanie 1.2 Wsparcie dla osób młodych na regionalnym rynku pracy, poddziałanie: 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Szczegóły dotyczące projektu zamieszczone są na stronie internetowej Stowarzyszenia pod adresem:
http://www.miedzyodraabobrem.pl/art,680,wlasna-firma-start-dla-mlodych.html
Dokumenty rekrutacyjne znajdują się natomiast pod adresem:
http://www.miedzyodraabobrem.pl/art,686,rekrutacja-do-projektu.html
Projekt „Kompetencje bez granic”
STOWARZYSZENIE WSPIERANIA EDUKACJI ZAWODOWEJ „WABAR „w BARLINKU w ramach Konsorcjum realizuje Projekt „Kompetencje bez granic”.
Jego realizacja odbywa się w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+
Projekt realizowany jest od 02.09.2019 do 01.11.2021 w ramach KONSORCJUM, a wnioskodawca w Jego imieniu jest Stowarzyszenie WABAR.
Parterami Konsorcjum są:
Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Zawodowej WABAR w Barlinku,
Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlową w Gorzowie Wlkp.,
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Nr1 w Barlinku,
Zespół Szkół w Drezdenku,
Zespół Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie,
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Kraj.,
Projekt realizowany jest we współpracy z doświadczoną w tej dziedzinie niemiecką instytucją przyjmującą Vitalis Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH i austriacką Pension Imbachhorn ESKO Kotowski KG.
W projekcie uczestniczyć będzie w sumie 70 uczniów uczących się w zawodach: technik informatyk, t. mechanik, t. pojazdów samochodowych, t. ekonomista, t. architektury krajobrazu, (w Vitalis) i t. hotelarstwa( w Imbachhorn) oraz 20 przedstawicieli kadry ww. branż (w Vitalis).
Praktyki zawodowe uczniów będą trwały 2 tygodnie, a Job shadowing kadry- 1 tydz., w przedsiębiorstwach wskazanych w programach praktyk przez firmy.
Celem głównym projektu jest zwiększenie mobilności zagranicznej uczniów i kadry dla podnoszenia kompetencji i rozwoju osobistego oraz zawodowego, zdobycie praktycznego doświadczenia oraz podwyższenia umiejętności językowych.
Projekt umożliwi pogłębianie wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole w rzeczywistych warunkach pracy, współpraca i współodpowiedzialność za podejmowane działania, kształtowanie postaw: tolerancji, szacunku, otwartości i wrażliwości międzykulturowej - to cele szczegółowe dla osób uczących się, a dla kadry: poznanie za granicą nowych metod uczenia zawodu, podniesienie kompetencji zawodowych i pedagogicznych, włączenie dobrych praktyk/rozwiązań do codziennej pracy, wymiana doświadczeń i rozwijanie trwałej współpracy między instytucjami kształcenia/szkolenia zawod. różnych krajów.
Dla Instytucji partnerskich: wzrost zdolności do działań w wymiarze międzynar.; poprawa umiejętności zarządzania i strategii na rzecz międzynar. wymiaru w zakresie edukacji zawod.; wdrożenie procesów uznawania, poświadczania kompetencji zdobytych za granicą; wzrost skuteczności działań na rzecz społ. lokalnej, usprawnianie metod pracy z młodzieżą; strategicznie planowanie dosk. pracowników w związku z ich potrzebami i celami organizacyjnymi.
Cele projektu zostały określane wspólnie przez Parterów Konsorcjum w oparciu o potrzeby organizacji i szkół - uczniów, kadrę, przedsiębiorców i wpisują się w programy rozwoju instytucji partnerskich, gmin i powiatów. Działania realizowane podczas projektu będą mieć długofalowy wpływ na uczestników i instytucje. Uczniom ułatwią przejście z etapu nauki do zatrudnienia, kadrze udział w Job shadowing - formie doskonalenia zawodowego, a na bazie zdobytych doświadczeń podjęcie nowych wspólnych inicjatyw. Wpłyną też na poprawę jakości kształcenia i promocję instytucji partnerskich w środowisku.
Praktyka/Job Shadowing realizowana w zagranicznych firmach/instytucjach pozwoli na nadanie nowego wymiaru w zakresie jakości kształcenia praktycznego oraz dostosowanie systemu kształcenia zawodowego do potrzeb regionalnego i unijnego rynku pracy. Wiedza i umiejętności uczniów potwierdzone certyfikatami i dokumentem Europass Mobilność zwiększą ich szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy. Umiejętności nabyte podczas mobilności pozwolą uczestnikom na sprawniejsze wykonywanie zadań zawodowych, sprawdzenie się w nowym środowisku, podnieść poziom kompetencji i samooceny. Przyczyni się to do rozwoju osobistego i zawodowego uczniów i kadry.
Realizacja projektu mobilności przez Partnerów w ramach umowy Konsorcjum pozwala na sprawniejszą organizację działań i wyższą ich jakość, podział zadań, a w drodze wzajemnej współpracy i wymiany kontaktów/doświadczeń na rozwój partnerstwa lokalnego, lepsze współdziałanie w obrębie inicjatyw regionalnych i w wymiarze międzynarodowym. Wspólne działania będą obejmowały: administracyjne, umowne i finansowe zarządzanie mobilnością, wspólny wybór uczestników, ich przygotowanie językowe, kulturowe, pedagogiczne i organizacyjne oraz zapewnienie opieki/wsparcia podczas pobytu za granicą, realizacji praktyk/Job shadowing. Każdy Partner jest odpowiedzialny za jakość i uznawalność okresów mobilności i efektów uczenia się, promocję i upowszechnianie rezultatów projektu.
Projekt przyczyni się do poprawy europejskiej mobilności w ramach kształcenia zawodowego, poprawy współpracy pomiędzy placówkami lub instytucjami edukacyjnymi, ułatwi rozwój praktyk zawodowych, przyczyni się do poprawy przejrzystości oraz uznawania kwalifikacji zawodowych, wspierania technologii w programach uczenia się przez całe życie oraz poprawy wymiaru europejskiego.
Kółko szachowe
Już od nowego roku szkolnego Pani Magdalena Kaseja będzie prwadziła kółko szachowe. Od dzisiaj zapraszamy do biblioteki na partyjkę szachów lub scrabble.
Akcja charytatywna
W dniach 9 i 10 czerwca w holu szkoły była zorganizowana akcja charytatywna, zbieramy na jedzonko dla wolnożyjących kotków. Akcja cieszyła się bardzo dużym zaintersoaniem.
1
Posiedzenie Młodzieżowej Rady Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego
9 czerwca 2021 roku w siedzibie Starostwa Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego w Strzelcach Kraj. odbyło się ostatnie posiedzenie Młodzieżowej Rady Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, podsumowujące I kadencję.
We wtorek 8.06.2021r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Strzelcach Kraj. odbyło się ostatnie posiedzenie Młodzieżowej Rady Powiatu Strzelecko – Drezdeneckiego, podsumowujące I kadencję 2019-2021.
W spotkaniu udział wzięli Starosta Bogusław Kierus i opiekun Młodzieżowej Rady wicestarosta Paweł Antczak, którzy podziękowali młodym radnym oraz ich opiekunom za zaangażowanie i owocną działalność za zadania związane z promocją edukacji, kultury fizycznej, ekologii, szerzenia wiedzy o jednostkach samorządu powiatowego wśród młodzieży i zwrócenia uwagi władz samorządu powiatowego na potrzeby ludzi młodych.
W spotkaniu uczestniczyli również pracownicy merytoryczni Starostwa Powiatowego oraz opiekunowie samorządów uczniowskich.
Po podsumowaniu działalności I Kadencji Młodzieżowej Rady, młodzi radni oraz ich opiekunowie otrzymali od Starostów pamiątkowe statuetki i przyjęli listy gratulacyjne. Na koniec młodzi radni przyjęli apel, zachęcający swoich rówieśników do skorzystanie ze szczepień przeciwko koronawirusowi COVID-19, dbając o bezpieczeństwo swoje, swoich kolegów i koleżanek oraz swoich najbliższych.
Przypomnijmy, że Młodzieżowa Rada Powiatu została powołana uchwałą Rady Powiatu w dniu 28 stycznia 2019 roku.
W I kadencji odbyły się 4 sesje Młodzieżowej rady. W skład Młodzieżowej Rady Powiatu wchodzi 14 uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu strzelecko-drezdeneckiego, wybranych w demokratycznych wyborach organizowanych przez szkoły ponadpodstawowe. Ze względu na pandemię w 2020r nie udało się zorganizować żadnego posiedzenia Młodzieżowej Rady Powiatu.
Młodzieżowa Rada Powiatu nie posiada statusu organizacji pozarządowej ani osobowości prawnej. Rada Powiatu Strzelecko – Drezdeneckiego, powołując Młodzieżową Radę nadała jej statut określający kompetencje, zasady działania, regulamin oraz tryb wyborów.
Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Powiatu zorganizowano takie działania i przedsięwzięcia jak:
- Wyjazd do Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie (integracja z osobami starszymi, ognisko, wspólna rekreacja), który odbył się 23.05.2019r.,
- Uczestnictwo w zjeździe rodzin w Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie w dniu 8.06.2019r., w którym przedstawiciele Rady opiekowali się pensjonariuszami.
- Wyjazd do Nadleśnictwa Głuska i akcja „sprzątania śmieci” w Dobiegniewie, dnia 7.10.2019 r. Celem wizyty młodzieży była edukacja leśna, a wszystko po to, by upowszechnić wiedzę o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej. Następnie młodzież wraz ze swoimi opiekunami udała się na teren lasu wokół stadionu „Błękitnych” Dobiegniew, by wziąć udział w sprzątaniu śmieci, zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Celem tej akcji był wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, szczególnie wśród młodych mieszkańców naszego powiatu.
- Organizacja biegu charytatywnego, na rzecz schroniska „Arka dla Zwierząt” który odbył się w dniu 19.10.2019 r. przy boisku Starostwa Powiatowego w Strzelcach Kraj. Cały dochód z imprezy w kwocie 2 708,42 zł, wraz z zebraną karmą został przekazany schronisku. Prezes Schroniska przekazał Młodzieżowej Radzie podziękowanie w formie listu gratulacyjnego.
- Uczestnictwo i objęcie patronatu w Kongresie Samorządów Uczniowskich, zorganizowany w Zespole Szkół w Drezdenku, dnia 28.11.2019r., na którym spotkali się przedstawiciele różnych szkół z powiatu strzelecko-drezdeneckiego.
- Akcja Mikołajkowa, która odbyła się w dniach 5-6.XII. Młodzieżowi Radni odwiedzili ze słodyczami i upominkami Warsztaty Terapii Zajęciowej w Strzelcach, Szpital Powiatowy w Drezdenku, OREW w Drezdenku i Dom Pomocy Społecznej w Dobiegniewie.
- objęcie Patronatu nad I edycją Powiatowego Przeglądu Kolęd, który odbył się w Strzeleckim Ośrodku Kultury dnia 17.12.2019r., dla szkół ponadpodstawowych.
Już dzisiaj zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych, zainteresowanych działalnością w II kadencji Młodzieżowej Radzie Powiatu, do wzięcia udziału w wyborach w poszczególnych szkołach ponadpodstawowych, które odbędą się we wrześniu 2021r.
12
Wystawa zdjęć Kacpra w galerii biblioteki szkolnej
Zapraszamy do podziwiania wystawy zdjęć Kacpra Jancy z klasy 2b liceum w galerii biblioteki szkolnej. Prace Kacpra robią niesamowite wrażenie.
Dzień Dziecka na sportowo
1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole na sportowo Dzień Dziecka. Dzień wyjątkowy, pełen atrakcji i sprawdzenia swej sprawności fizycznej podczas turnieju zespoołowego w dwa ognie. Mogliśmy również odpocząć i kibicować zajadając kiełbaskę z grilla, popcorn lub watę cukrową.
Nie udało by się zorganizować tego wszystkiego bez zaangażowania naszych sponsorów,dlatego serdeczne podziękowania kierujemy dla sponsorów: Pani Justyny Sieinskiej, Pani Doroty Pieluszczak, Pani Agnieszki Dokurno, Pani Darii Muchy, Pani Dagmara Matkowska, Pana Krzysztofa Jodełło, Pana Rafała Szramy, Pana Cezara Starosty, Państwa Jolanty i Tomasza Jędrzejczaków.
98
Archiwum Aktualności