• Aktualności

     • Uczniowie klasy mundurowej i Młodzieżowej Rady Powiatu Sejmie RP
      • Uczniowie klasy mundurowej i Młodzieżowej Rady Powiatu Sejmie RP

      • 28 września uczniowie klasy mundurowej i Młodzieżowej Rady Powiatu z naszej szkoły, SOSW w Strzelcach Kraj., CKZiU w Strzelcach Kraj., Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie wraz z opiekunami zwiedzali Sejm RP. Wycieczka odbyła się na zaproszenie Pani Poseł RP Elżbiety Płonki.

       Dziękujemy Pani Poseł RP Elżbieta Płonka za zaproszenie, gościnność i za wspólnie spędzony czas

     • Projekt Matura+
      • Projekt Matura+

      • 28 września maturzystki z klasy 4b liceum wzięły udział w konferencji dla maturzystów pt. Projekt Matura+ w Gorzowie Wielkopolskim, kursy z matematyki na poziomie podstawowym z nauczycielem roku 2008 Dariuszem Kulmą.

     • Akcja Lidl dla szkół
      • Akcja Lidl dla szkół

      • Zapraszamy do zbierania bonów dla naszej szkoły. Lista nagród gwarantowanych jest bardo długa, np. wyposażenie klas, piłkarzyki, szachy.

       Jak wziąć udział?

       1. Kupujemy za minimum 50 zł w sklepie, w tym musi być przynajmniej jeden owoc lub warzywo.
       2. Przy kasie odbieramy bon, czyli tzw. talenciaka.
       3. Przynosimy bon do szkoły i wrzucamy do specjalnego pudełka ( pudełko znajduje się na korytarzu szkolnym i w bibliotece szkolnej) lub wchodzimy na stronę internetową szkoly.lidl.pl/ i skanujemy kod qr lub przepisujemy numer bonu.

       Akcja trwa do 13 listopada

     • Wybierz mądrze studia
      • Wybierz mądrze studia

      • Studia wybieraj świadomie - radzi Agnieszka Szczepanek-Moskal, wydawca portali edukacyjnych OpinieoUczelniach.pl oraz StudiaPodyplomowe.net.pl

       Każdego roku maturzyści stają przed koniecznością podjęcia decyzji odnośnie wyboru kierunku studiów oraz uczelni. W najłatwiejszej sytuacji są ci, którzy wiedzą, co i gdzie chcą studiować. Najczęściej w grupie tej są uczniowie planujący studia na kierunkach medycznych oraz prawniczych, a ich decyzje bywają podtrzymaniem rodzinnych tradycji.

       Co z tymi uczniami, którzy pomimo dawno złożonych deklaracji maturalnych i wybranych przedmiotów zdawanych w formule rozszerzonej nadal nie wiedzą, jak zaplanować swoją edukacyjną przyszłość?

       Jakie studia wybrać?

       Aby decyzje o wyborze uczelni i kierunku studiów nie były pochopne czy podejmowane pod wpływem chwilowych emocji, warto zadać sobie nieco trudu i wyznaczyć obszar kształcenia, który najbardziej interesuje ucznia.

       To wstęp do tego, aby wytypować – choćby drogą eliminacji – te TYPY STUDIÓW, które mogą nas zainteresować.

       Kandydat powinien ocenić swoje mocne i słabe strony, wziąć pod uwagę zainteresowania, predyspozycje,  skonfrontować je z wizją przyszłej pracy zawodowej, ale także przyjrzeć się sytuacji na rynku pracy, tej obecnej oraz prognozowanej. Warto pamiętać, że wybór studiów to nie wybór zawodu. Owszem, w przypadku weterynarii, medycyny, farmacji czy informatyki niejako z automatu narzuca się wizja wykonywanej profesji. Ale przeważająca większość kierunków wyposaża absolwenta w określone kompetencje, wiedzę, umiejętności i pozwala w przyszłości podjąć prace w bardzo zróżnicowanych branżach, na różnych stanowiskach. Cechą naszych czasów jest ciągłe dokształcanie się, podnoszenie kwalifikacji na studiach podyplomowych, programach MBA, szkoleniach i kursach. Zdążyliśmy się już oswoić z faktem przebranżawiania, zmiany profilu zawodowego, czy mobilności w pracy.

       Najpopularniejsze kierunki studiów

       Wśród KIERUNKÓW STUDIÓW cieszących się największym zainteresowaniem kandydatów podczas ostatniej rekrutacji znalazły się:

       • Informatyka
       • Psychologia
       • Zarządzanie
       • Prawo
       • Kierunek lekarski
       • Ekonomia
       • Finanse i rachunkowość
       • Filologia angielska
       • Budownictwo
       • Logistyka

       Polskie uczelnie każdego roku oferują nowości edukacyjne – kierunki studiów, które są odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. Wiele propozycji ma charakter interdyscyplinarny, łączący różne dziedziny nauki. Przykładem mogą być: studia ekonomiczno-prawne, chemia budowlana, ekonofizyka, informatyka ekonomiczna i pedagogika, bioinformatyka, zastosowanie fizyki i biologii w medycynie, matematyka stosowana, studia historyczno-dyplomatyczne, kulturoznawstwo i wiedza o mediach, lingwistyka dla biznesu, technologie proekologiczne i zarządzanie, aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym, media kreatywne: game design, animacja, efekty specjalne oraz wiele innych.

       Aby ułatwić maturzystom wybór kierunku studiów – pogrupowaliśmy je według TYPÓW KSZTAŁCENIA

       Rekrutacja na studia

       Aby dostać się na popularne i atrakcyjne kierunki studiów na uczelniach publicznych, należy zdać na maturze określone przedmioty w wersji rozszerzonej. Utarło się, że na studiach medycznych jest to biologia i chemia, na prawniczych – historia i WOS, na ekonomicznych czy technicznych – matematyka i fizyka, na filologicznych, humanistycznych, psychologicznych – język polski i języki obce, na społecznych – geografia, itd. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że wymogi rekrutacyjne na ten sam kierunek studiów mogą się różnić na poszczególnych uczelniach. Dlatego bardzo ważne jest, aby zawsze skrupulatnie sprawdzać zasady naboru na stronach internetowych szkół wyższych.

       Szczegółowe informacje na temat Elektronicznej Rejestracji Kandydatów, progów punktowych, list rezerwowych, pisania odwołań, drugich naborów przeczytacie w sekcji REKRUTACJA NA STUDIA

       Studia a perspektywy zawodowe

       Podejmując decyzje o wyborze studiów warto mieć wyobrażenie o tendencjach na rynku pracy i perspektywach zawodowych dla absolwentów.

       Od kilku lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się studia techniczne, inżynierskie, zwłaszcza informatyczne. Specjaliści uważają, że branża IT jeszcze długo będzie na fali wznoszącej i zapotrzebowanie na fachowców z zakresu różnych dziedzin informatyki nie zmaleje. Bez problemu znajdą więc pracę programiści, graficy 3D, analitycy systemowi, konsultanci SAP, architekci systemowi, specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa, administratorzy baz danych, itd.

       Inne dziedziny wskazywane jako rozwojowe to: biotechnologia, energetyka, odnawialne źródła energii, nanotechnologie, różnego rodzaju inżynierie.

       Wśród zawodów, na które będzie istnieć zapotrzebowanie, wymienia się: dietetyków, fizjoterapeutów, pielęgniarki, opiekunów osób starszych, psychoterapeutów.

       Oczywiście rozwój technologii i szybkość zmian we współczesnym świecie powodują, że pojawiać się będą nowe zawody. Część starych specjalizacji zniknie lub zostanie zautomatyzowana. Przewiduje się, że zawody, które będą miały znaczenie w niedalekiej przyszłości i do których potrzebnych będzie wielu pracowników to te, gdzie przyda się ukończenie studiów z zakresu nauk ścisłych, zwłaszcza matematyki, inżynierii i nowych technologii. Wśród kluczowych umiejętności pracowników przyszłości wymienia się przede wszystkim: umiejętność rozwiązywania skomplikowanych problemów, krytyczne myślenie, kreatywność, umiejętność współpracy i zarządzania ludźmi, posiadanie wiedzy z wielu dziedzin, czyli tzw. interdyscyplinarność.

       Uczelnia – Miasto - Kraj

       Obecnie młodzi ludzie mają ogromne możliwości, których nie mieli ich dziadkowie czy rodzice. Mogą studiować w Polsce, ale równie dobrze mogą podjąć kształcenie zagranicą. Wielu decyduje się na realizację studiów pierwszego stopnia w kraju, ale już studia uzupełniające magisterskie kontynuują poza granicami Polski. Warto skorzystać z możliwości spędzenia semestru w ramach programu Erasmus+ na wybranej europejskiej uczelni, powiązanej z macierzystą szkołą wyższą. Nie każdy student wie, że istnieje program MOST, który pozwala przez jeden semestr lub cały rok akademicki realizować plan studiów w innej placówce niż macierzysta na terenie naszego kraju. Niezależnie od planów, ambicji, pomysłów na przyszłość warto postawić na naukę języków obcych i otwartość na zdobywanie nowych kompetencji.

       W portalu OpinieoUczelniach.pl maturzyści znajdą zaawansowaną WYSZUKIWARKĘ uczelni, kierunków, typów studiów, miast, itd.

       Dodatkowo, pod każdą szkołą wyższą prezentowane są linki do stron rekrutacyjnych, oferta edukacyjna oraz opinie i  komentarze.

       Niezależnie od wyboru kierunku kształcenia warto pamiętać, że w przyszłej pracy zawodowej oprócz wiedzy i twardych umiejętności wyniesionych ze studiów, liczą się kompetencje miękkie, takie jak: chęć rozwoju, elastyczność wobec zmian, zdolność do budowania relacji, umiejętność współpracy z zespołem, umiejętność rozwiązywania konfliktów, wysoka kultura osobista, łatwość wypowiadania się, argumentowania, wystąpień publicznych.

       ***

       Agnieszka Szczepanek-Moskal – z wykształcenia filolog ze specjalnością dziennikarską i pedagogiczną, całe zawodowe życie związana ze szkolnictwem wyższym. Po latach redagowania Informatorów dla maturzystów, organizowania Targów edukacyjnych, nadzorowania rankingów szkół wyższych i projektów certyfikacji uczelni stworzyła w 2011 roku portal https://opinieouczelniach.pl/

       Prywatnie – pasjonatka podróży, ogrodnictwa, jogi.

     • Dzień Integracji
      • Dzień Integracji

      • 21 września odbył się w naszej szkole Dzień Integracji klas pierwszych. Licznie zgromadzeni uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych oraz wiedzy o szkole. W integracji klas pierwszych towarzyszyli również ze swoim stanowiskiem uczniowie należący do Stowarzyszenia Stare Kurowo Militaria. Integracja sprzyjała budowaniu pozytywnej atmosfery, która z kolei zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Zgrana klasa to „bezpieczna baza” do wspólnego przeżywania sukcesów i porażek.

     • Laureatka Lubuskiego Konkursu Literackiego
      • Laureatka Lubuskiego Konkursu Literackiego

      • Z przyjemnością informujemy, że Kamila Tymek, uczennica klasy 3a Liceum Ogólnokształcącego, została Laureatką Lubuskiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Zakład Literaturoznawstwa Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uczennica napisała twórcze opowiadanie odnoszące się do tematu przewodniego Morskie opowieści, będącego hasłem tegorocznej VII  edycji literackich zmagań. Jury doceniło oryginalność i poziom artystyczny tekstu, który zostanie opublikowany w antologii nagrodzonych prac.

       Wielkie gratulacje dla naszej młodej twórczyni oraz słowa uznania dla Pani Beaty Tatur, nauczyciela prowadzącego.

     • Piknik z hurtownią Antczak
      • Piknik z hurtownią Antczak

      • 14 września w hurtowni budowlanej Antczak odbył się "Piknik z hurtownią Antczak", na który licznie przybyła młodzież z technikum budolanego. Uczniowie brali udział w doradztwie i prezentacji materiałów budowlanych, szkoleniach, konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Uczestnicy pikniku zjedli również pyszną kiełbasę z grilla.

     • Dzień Logistyka
      • Dzień Logistyka

      • 14 września w naszej szkole odbył się Dzień Logistyka. Młodzież brała udział w licznych konkursach, miała również okazję porozmawiać z przedstawicielami firmy transportowej p. Grzegorza Muchy (z właścicielem i  pracownikiem). W klasyfikacji końcowej konkursów I miejsce zajęła klasa trzecia, druga była klasa pierwsza, a trzecie miejsce zajęła klasa druga. Wręczono również nagrody za konkurs na logo oraz dla logistyka roku.

       Dzień Logistyka zorganizowały p. Agnieszka Stypinska Łatuszynska oraz p. Aneta Maciaszczyk.

     • 𝗪𝗶𝘇𝘆𝘁𝗮 𝗺ł𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲𝘇̇𝘆 𝘄 𝗗𝗼𝗺𝘂 𝗣𝗼𝗺𝗼𝗰𝘆 𝗦𝗽𝗼ł𝗲𝗰𝘇𝗻𝗲𝗷 𝘄 𝗗𝗼𝗯𝗶𝗲𝗴𝗻𝗶𝗲𝘄𝗶𝗲
      • 𝗪𝗶𝘇𝘆𝘁𝗮 𝗺ł𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲𝘇̇𝘆 𝘄 𝗗𝗼𝗺𝘂 𝗣𝗼𝗺𝗼𝗰𝘆 𝗦𝗽𝗼ł𝗲𝗰𝘇𝗻𝗲𝗷 𝘄 𝗗𝗼𝗯𝗶𝗲𝗴𝗻𝗶𝗲𝘄𝗶𝗲

      • W poniedziałek 12.09.2022 r. radni Młodzieżowej Rady Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego oraz szkolne koło Caritas z Zespołu Szkół w Drezdenku wraz ze swoim opiekunem Wicestarostą Pawłem Antczakiem, opiekunami Samorządów Uczniowskich odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Dobiegniewie. Spotkaliśmy się z kierownictwem, pracownikami oraz pensjonariuszami Domu.

       Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor DPSu Doroty Kowalik i pracowników wspólnie z mieszkańcami uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych warsztatach artystycznych, zdrowotnych oraz muzycznych przy wspólnym grillu, co było okazją do rozmów i integracji z pensjonariuszami. Siedmiu pensjonariuszom Domu, którzy obchodzą swoje urodziny we wrześniu przekazaliśmy drobne upominki oraz złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia życząc dużo zdrowia.

       𝗗𝘇𝗶𝗲̨𝗸𝘂𝗷𝗲𝗺𝘆 𝘇𝗮 𝘄𝘀𝗽𝗼́𝗹𝗻𝗶𝗲 𝘀𝗽𝗲̨𝗱𝘇𝗼𝗻𝘆 𝗰𝘇𝗮𝘀, 𝗶𝗻𝘁𝗲𝗴𝗿𝗮𝗰𝗷𝗲, 𝗰𝗶𝗲𝗸𝗮𝘄𝗲 𝘇𝗮𝗷𝗲̨𝗰𝗶𝗮 𝗶 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆, 𝗼𝘄𝗼𝗰𝗻𝗲 𝗿𝗼𝘇𝗺𝗼𝘄𝘆 𝗼𝗿𝗮𝘇 𝗺𝗶ł𝗮̨ 𝗶 𝘀𝗲𝗿𝗱𝗲𝗰𝘇𝗻𝗮̨ 𝗮𝘁𝗺𝗼𝘀𝗳𝗲𝗿𝗲̨

     • Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023
      • Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

      • 1 września na dziedzińcu przed szkołą odbyło się rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Na uroczystości była obecna licznie zgromadzona młodzież, nauczyciele i dyrekcja szkoły, Pan Paweł  Antczak, Wicestarosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego oraz Pan płk Jacek Kucharski. Apel był również okazją do wręczenia przez Pana Starostę stypendiów za bardzo dobre wyniki w nauce. Szczególnie serdecznie powitaliśmy w murach naszej szkoły uczniów klas pierwszych. Dla Was to zupełnie nowy etap życia – w nowej szkole, z nowymi kolegami i nauczycielami. Życzymy Wam, abyście dobrze czuli się w naszej wspólnej już szkole, abyście rozwijali swoje umiejętności, pasje i talenty. Niech ten etap będzie nową białą kartą, którą zapiszecie jak najlepiej i jak najpiękniej. 

  • Galeria zdjęć

    brak danych