• Zawody Rejonowe w Piłce Siatkowej Chłopców

• 26 marca odbyły się zawody rejonowe w piłce siatkowej chłopców. W klasyfikacji końcowej I miejsce zdobyła nasza szkoła, drużyna chłopców w składzie: Z. Geńko, M. Gorgiel, K Karaś, D. Owczarzak, J. Pijet, Ł. Pijet, P. Puszka, Ł. Siuda, D. Świtoń, K. Terka, G. Urbaniak,  N. Wyszyński, A. Forster, O. Odwrot i J. Zych, II miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp., III miejsce Zespół Szkół w Kostrzynie.

• VI  edycja  konkursu „MAMY TALENT”
            • VI edycja konkursu „MAMY TALENT”

• 21 marca  w Strzeleckim Ośrodku Kultury w  odbyła  się VI edycja konkursu dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych „MAMY  TALENT”.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Emilia Cząstka z  klasy IV THB (taniec), Patrycja i Joanna Kwiatkowskie z THB ( taniec z buławami) oraz Stanisław Kinal z klasy Ia LO (gra na pianinie). Patrycja i Joanna Kwiatkowskie z THB otrzymały wyróżnienie. Wszyscy nasi  uczniowie  zaprezentowali się  wspaniale, co potwierdziła gromkimi brawami   zgromadzona w sali  Ośrodka Kultury publiczność.

• Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców

• 20 marca w Strzelcach Kraj. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców. Reprezentacje naszej szkoły pokonując dwa zespoły ze Strzelec Kraj. zajęły pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców. Szkołę reprezentowały następując uczennice w kategorii dziewcząt: Magda Kubacka, Agata Sagan, Roksana Krupa, Martyna Steblecka, Sara Gaweł, Julia Tondel, Wiktoria Jankowska, Monika Terka, Sandra Helwich, Oliwia Góra, oraz uczniowie w kategorii chłopców: Michał Wilento, Dominik Ignatowicz, Karol Tokarski, Szymon Romanowski,  Hubert Ambroziak, Patryk Teresiak i Łukasz Pijet.

• Światowy dzień chorych 2019

• Jak co roku z okazji światowego Dnia Chorych jako szkolne koło Caritas udaliśmy się do szpitala, aby umilić czas chorującym. Wzięliśmy że sobą gitarę, chęć pomocy i wiele uśmiechu na twarzy aby przekazać go innym. Pomoc i sprawienie radości innym w końcu jest nasza pasją. Na początku udaliśmy się do starszych aby wraz z nimi pośpiewać znane nam wszystkim piosenki. Mimo tego, że byliśmy mała grupą jestem pewna, że było nas słychać w całym szpitalu. Następnie udaliśmy się na oddział dziecięcy. Wzięliśmy ze sobą kredki, balony i bańki. Dzieci były najbardziej zachwycone bańkami, ale równie chętnie pochodziły do nas z prośbą pomalowania twarzy, aby stać się pieskiem czy kotkiem. Najwspanialsze w tym wszystkim było zobaczenie tych wszystkich uśmiechów i miłych gestów w naszą stronę. To wszystko daje nam jeszcze większą siłę do działania. Z przyjemnością odwiedzimy chorych jeszcze nie raz w tym roku i z wielką przyjemnością będziemy brać udział w innych wydarzeniach organizowanych w naszym mieście i nie tylko. Warto wspomnieć, że jak tylko się dowiadujemy o jakiejś akcji od razu zgłaszamy się gdzie trzeba żeby jak najbardziej pomóc. Jako wolontariusze bierzemy udział w zbiórkach żywności, akcjach charytatywnych, ale także mamy pod opieką niepełnosprawną Panią Agnieszkę, którą dwa razy w tygodniu odwiedzamy aby spędzać z nią czas. Razem pomalować sobie paznokcie czy poczytać książkę. Po prostu jesteśmy wszędzie tam gdzie nas potrzebują.

• Wystawa IPN „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna „Inka” 1928–1946”

• Od 1 marca – Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych gości w holu szkoły wystawa IPN „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna „Inka” 1928–1946”. Wystawa została przygotowana w 70. rocznicę zamordowania przez komunistycznych oprawców w murach Więzienia Karno-Śledczego w Gdańsku niezłomnej sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej Danuty Siedzikówny „Inki”. W tej samej egzekucji, przeprowadzonej rankiem 28 sierpnia 1946 r., został zamordowany inny żołnierz mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” – Feliks Selmanowicz „Zagończyk”. Ekspozycja przybliża życiorys legendarnej sanitariuszki, której losy splotły się z tragiczną historią Polski okresu II wojny światowej. Patriotyczne korzenie i tradycyjne wychowanie oraz hekatomba wojny, która zabrała oboje rodziców, ukształtowały charakter „Inki”, która nie zawahała się poświęcić życia walce o Polskę „czystą jak łza”. Wierna ideałom i niezłomna do samego końca, potrafiła zachować się „jak trzeba”, mimo że w momencie śmierci nie miała ukończonych 18 lat.

Narracja wystawy nie kończy się na dniu zamordowania bohaterki, ale pokazuje postrzeganie postaci „Inki” po jej śmierci. „Wyklęta” przez komunistów, miała być zapomniana na zawsze. Jednakże po 1989 r. rozpoczął się powolny proces przywracania jej dobrego imienia. Obecnie stała się ikoną młodego pokolenia, a dzięki projektowi Instytutu Pamięci Narodowej „Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego 1944–1956” szczątki „Inki” w 2014 r.  zostały odnalezione na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku. Autorami wystawy są Artur Chomicz i Krzysztof Drażba z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w  Gdańsku.