• Uroczyste rozpoczęcie  nowego roku szkolnego 2021/2022
            • Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022

• Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości”.

Tadeusz Kotarbiński

1 września na dziedzińcu przed szkołą odbyło się rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022. Uroczystość stała się okazją do uczczenia  jubileuszu 20-lecia Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku, dziś funkcjonującego pod nazwą  Zespół Szkół. W czasie  znaczącej uroczystości,  społeczności szkolnej  zostało przekazane  zmodernizowane  boisko wielofunkcyjne, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu   z Urzędu Marszałkowskiego oraz środkom  własnym  Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego. Piękną uroczystość zaszczycili swoją obecnością, m.in.: Pani  Elżbieta Płonka, Poseł  na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Pan  Łukasz Porycki, Marszałek Województwa Lubskiego, Pan Bogusław  Kierus, Starosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, Pan Paweł  Antczak, Wicestarosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, Pani Alicja Burdzińska,  radna Rady Miejskiej w Gorzowie, dyrektorzy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku: Pan  Maciej Pietruszak Pan Stanisław Sobieraj, Pan  Józef Pawlak, Pan Radosław Świekatowski. Pani Justyna Sieinska,  przewodniczącą Rady Rodziców Zespołu Szkół w Drezdenku. W imieniu Pani  Karoliny Piotrowskiej, Burmistrza  Drezdenka, obecny był  Pan  Wiesław Sawicki,  sekretarza Gminy Drezdenko.  Prowadzące apel uczennice życzyły wszystkim  wspaniałych sukcesów, wielkich zwycięstw  i powodzenia w nowym roku szkolnym.