19 marca odbył się w naszej szkole „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Inscenizacja tegorocznego wydarzenia miała niecodzienny, uroczysty charakter, gdyż w tym roku gościli u nas seniorzy z „Drezdeneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku”, uczestnicy warsztatów „Szkoła międzypokoleniowa”, którzy wraz z uczniami klasy pierwszej brali udział w 6–godzinnych zajęciach z zakresu kompetencji cyfrowych oraz bezpieczeństwa w sieci.
Podczas „Dnia Bezpiecznego Internetu” społeczność szkolna mogła obejrzeć scenki – "Cyberpułapka – jak unikać zagrożeń w sieci?", „Nie klikaj, bo znikniesz!" oraz „Znajomości przez internet”, czyli jak ważne jest silne hasło aby uniknąć oszustw w sieci i jak łatwo wpaść w pułapkę klikając w link o wygranej oraz to, że nie wiemy, kto jest po drugiej stronie. Scenka „Oszustwo na Babcie” była największym hitem wydarzenia, gdzie młodzi aktorzy w profesjonalny sposób pokazali jak łatwo oszukać osoby starsze w sieci. Wydarzenie przeplatane były czterema nagrodzonymi filmami w szkolnym konkursie na spot telewizyjny pt. „STOP hejtowi”.
W programie obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” zwrócono uwagę na potrzebę informowania o zagrożeniach jakie czyhają na użytkowników internetu, metodach stosowanych przez cyberprzestrzestępców, o tym co powinno obudzić naszą czujność, czyli jak korzystać z sieci bezpiecznie. Internet może dać nam wiele dobrego, jest też formą twórczej rozrywki, ale każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Mając świadomość, że to właśnie my tworzymy internet pamiętajmy, jakim chcielibyśmy go zastać i dbajmy o wspólne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. Były podane również cenne rady, o których warto pamiętać, adresy stron internetowych i numery telefonów, gdzie możemy zwrócić się o pomoc.
Podczas wydarzenia podsumowano szkolny konkurs na najciekawszy spot telewizyjny pt. „STOP hejtowi”. Laureatami konkursu zostali: 1 miejsce Maria Lewczuk i Daria Borysiewicz, 2 miejsce ex aequo Melania Piasecka i Joanna Jędrzejewska oraz Magdalena Weyna i Małgorzata Kostuś, 3 miejsce Cecylia Chełmińska i Jagoda Soloch. Miłym akcentem wydarzenia było podsumowanie projektu „Szkoła międzypokoleniowa”. Młodzież wręczyła seniorom certyfikaty i czterolistną koniczynkę z nazwą szkoły na szczęście.
Zwieńczeniem wydarzenia był quiz na temat cyberbezpieczeństwa w sieci oraz podstawowej wiedzy informatycznej, w którym uczniowie, za poprawne odpowiedzi otrzymywali słodkie nagrody!