• Wycieczka do Zakładu Karnego we Wronkach

• 19 maja uczniowie klasy trzeciej technikum i klasy trzeciej liceum wraz z Panią wychowawczynią i Panem Damian wybrali się na wycieczkę do Zakładu Karnego we Wronkach. Ciekawość poznania Zakładu Karnego od środka była bardzo duża, zarówno dla nas – uczniów jak i opiekunów, gdyż dotychczas mogliśmy oglądać tego typu miejsce tylko na filmach.

Po przybyciu pod bramę Zakładu Karnego we Wronkach byliśmy zobowiązani zebrać dokumenty tożsamości, po czym nastąpiła procedura identyfikacji tożsamości każdej z osób. Czas oczekiwania na wejście był bardzo długi, gdyż musiała być zgoda komendanta. Po wejściu do poczekalni każdy z nas musiał zostawić wszystkie rzeczy takie jak telefony, torebki, zegarki, bransoletki, a następnie przechodziliśmy przez bramki i byliśmy skanowani przez jednego z funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze, którzy nas oprowadzali pokazali najpierw dziedziniec Zakładu Karnego, opowiedzieli krótko o historii zakładu i pokazali, gdzie znajdują się poszczególne sektory. Dowiedzieliśmy się, ilu – letnie kary odbywają osadzeni, również to, że była kiedyś stosowana na więźniach kara śmierci. Zakład nie zatrudnia pracowników, jest samowystarczalny. Skazani sami przygotowują posiłki i roznoszą je po celach, robią pranie, sprzątają, wykonują prace remontowe i budowlane. Wszystkie czynności wykonywane są pod nadzorem funkcjonariuszy. Na obecną chwilę w zakładzie przebywa około 1500 skazanych.

Każdy z nas poczuł mały dreszczyk strachu. Mieliśmy możliwość przejść przez pawilony w których znajdowali się skazani, byliśmy na schodach, gdzie kiedyś była wykonywana kara śmierci.

Zakład Karny we Wronkach jest bardzo ciekawym miejscem i jesteśmy wdzięczni wychowawczyni za to, że mieliśmy możliwość zwiedzenia tego miejsca. Dowiedzieliśmy się jak naprawdę wygląda przysłowiowe „Życie za kratami”

• Spotkanie z Przemkiem Kossakowskim

• W środę, 11 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem, dziennikarzem oraz autorem książek- Przemysławem Kossakowskim, który przez kilka godzin opowiadał o swoich podróżach i przeżyciach. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Drezdenka i okolicznych miejscowości.

• Konkurs wiedzy o Europie

• 7 majja w Domu Kultury w Drezdenku, uczniowie z powiatu strzelecko-drezdeneckiego uczestniczyli w konkursie wiedzy o Europie. Uczniowie z naszej szkoły zajęli czołowe miejsca. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc pojadą do Brukseli wraz z europosłem Bartoszem Arłukowiczem. Osoby z miejsc 4-6 pojadą do Warszawy wraz z posłem Waldemarem Sługockim.

1 miejsce zajęła Hanna Chmiel - Długie, 2 miejsce zajął Antoni Lehmann - Drezdenko, 3 miejsce Mateusz Krysa- Drezdenko, 4 miejsce ex aequo Bartosz Pawlak - Drezdenko i Mateusz Szachowicz - Dobiegniew, 6 miejsce Serafin Urbaniak - Drezdenko.

• sekretariat@zsdrezdenko.pl
        • ul. Konopnickiej 2, 66-530 Drezdenko Poland