• Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

• 26 czerwca na placu przed szkołą odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczniom klas trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia oraz absolwentom klas maturalnych. Na uroczystości obecni byli: Pan Paweł Antczak, wicestarosta Powiatu Strzelecko – Drezdeneckiego i Pani Karolina Piotrowska, burmistrz Drezdenka oraz dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie klas kończących. Ze względu na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z tym ograniczenia, nie mogliśmy zorganizować tradycyjnej uroczystości wręczenia świadectw dla całej społeczności szkolnej. Dlatego uwzględniając zalecenia Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego uczniowie z klas pozostałych odbierali świadectwa podchodząc do okien przy pokoju nauczycielskim.

• PODZIĘKOWANIE

• Kochani Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice

Wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez nas wszystkich czas letniego wypoczynku i  wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.

Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Wymagało to zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Uczniowie natomiast musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.

Dzięki zaangażowaniu i determinacji nauczycieli, uczniów i rodziców nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, serdecznie dziękuję.

Mam nadzieję, że od września 2020 roku spotkamy się już w szkole.

Zyczę  miłego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu

Beata Stoińska

Dyrektor Zespołu Szkół w Drezdenku

• Odbiór świadectw

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

ze względu na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z tym ograniczenia, nie możemy zorganizować tradycyjnej uroczystości wręczenia świadectw dla całej społeczności szkolnej. Uwzględniając zalecenia Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego organizujemy wręczenie świadectw, nagród i wyróżnień uczniom klas trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia oraz absolwentom klas maturalnych w piątek 26 czerwca o godz. 0900 na placu przed szkołą.

Uczniowie chętni z klas pozostałych przychodzą po odbiór świadectw 26 czerwca w godz. 1000 - 1230 według poniższego harmonogramu w maseczkach (obowiązuje reżim sanitarny). Podchodzimy do okien przy pokoju nauczycielskim. Nie wchodzimy do szkoły.

Istnieje możliwość  odebrania świadectw we wrześniu.

• UWAGA MATURZYŚCI!

• Zdający z klasy 3a LO piszą egzamin z j. polskiego (PP) oraz z matematyki (PP) w holu szkoły – wejście główne do szkoły.

Zdający z klas 3b LO, 4 THB oraz powtarzający piszą egzamin z j. polskiego (PP) oraz z matematyki (PP) w łączniku szkoły – wejście ewakuacyjne od strony gabinetu 309.

Zdający z klasy 3b LO są wpuszczani od godziny 800–830, a z klasy 4 THB oraz powtarzający od godziny 830900.

• Komunikat dla tegorocznych maturzystów

• Pomagamy maturzystom 2020. On-line!

Dobrze poinformowani mniej się denerwują – ta uniwersalna zasada ma zastosowanie szczególnie w tym roku. Wszystkich, którzy 8 czerwca 2020 roku będą przystępować do egzaminu maturalnego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy zapraszają do udziału w cyklu wydarzeń on-line dedykowanych tegorocznym maturzystom i kandydatom na studia.

Czytaj komunikat dla tegorocznych maturzystów