• Wycieczka do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie

• 21 stycznia odbyła się wycieczka przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miejskiej do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie, która została  zainicjowana  na zaproszenie Pani Poseł Anity Kucharskiej-Dziedzic. Opiekę nad młodzieżą sprawował Pana Tomasz Walczak, radny Rady Miejskiej w Drezdenku. Młodzież zwiedziła  polski  Sejm i Senat, a także zjadła smaczny obiad w restauracji poselskiej oraz odwiedziła  Centrum Nauki Kopernik. Wycieczka była znakomita! Młodzież dziękuje za zaproszenie i ma nadzieję, że w przyszłości również będzie miała okazję zawitać do  parlamentu Rzeczpospolitej.

• Studniówka 2020

• W sobotę 18 stycznia uczniowie klasy III a i b Liceum Ogólnokształcącego oraz klasy IV Technikum bawili się na swojej studniówce. Był polonez, torty, toasty i mnóstwo świetnej zabawy! W atmosferze pełnej serdeczności, radości i najszczerszych wzruszeń drezdenecka młodzież bawiła się do białego rana. Studniówka…  to  niewątpliwie pierwszy poważny, niepowtarzalny, wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju i wymowie bal na 100 dni przed egzaminem dojrzałości.

• 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• 12 stycznia 2020 roku odbył się 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki pomocy Pani Anety w akcję zaangażowało się około 20 osób z naszej szkoły - część z nich zajęło się zbieraniem pieniędzy chodząc po całym Drezdenku, a kilkoro należało do sztabu i organizacji. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły kolejny raz mogli pomóc potrzebującym.

• Nominacja Osobowość Roku

• Mamy zaszczyt poinformować, że nasz przewodniczący Bartłomiej Jędrzejczak został nominowany do tytułu Osobowość 2019 w kategorii Polityka, samorządności i społeczności lokalnej

W imieniu Samorządu Uczniowskiego zachęcamy Was drodzy uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy Drezdenka o oddanie głosu na Bartka.

Każdy wasz głos się liczy, pomóżmy zyskać tytuł.

Głosujemy wysyłając SMS pod numer 723 55 o treści ZSA.38.

• Konkurs na najładniejszą aranżację stołu wigilijnego

• Dnia 20 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół w Drezdenku  odbyła się kolejna edycja konkursu na najładniejszą aranżację stołu wigilijnego. Celem konkursu było kultywowanie i podtrzymywanie świątecznych tradycji oraz rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką nakrywania i dekoracji stołu. Zwycięzcami w konkursie na aranżację stołu bożonarodzeniowego zostały klasy: I miejsce klasa - I THB, II miejsce klasa -  Ib LG, III miejsce ex aequo klasy- Ib LP i II THB.

Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.