• Aktualności

      • VALENTINSTAG!

      • Konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową z tekstem lub wierszem w języku niemieckim. Tekst/wiersz nie musi być długi. Kartkę dostarczamy nauczycielom języka niemieckiego, z którymi mamy lekcje do 17.02.2023r.

       Spośród dostarczonych kartek komisja wybierze 5 najładniejszych z najlepszym tekstem. Autorzy tych kartek otrzymają 6 za projekt wagi 3. Zespół nauczycieli języka niemieckiego

     • Wycieczka do TVP3 w Gorzowie Wlkp.
      • Wycieczka do TVP3 w Gorzowie Wlkp.

      • 23 stycznia uczennice zespołu redakcyjnego gazety szkolnej „Niecodziennik” miały przyjemność zwiedzić telewizję TVP3 w Gorzowie Wlkp. Wycieczka miała na celu poszerzanie wiedzy zespołu w zakresie kształcenia kulturalnego i medialnego oraz rozwijanie aspiracji edukacyjnych. Pani Karolina wraz z zespołem pokazała studio telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie i  pracownie, w których tworzą się wiadomości lubuskie oraz przekazała dużą dawkę wiedzy. Spotkaniu towarzyszyła sympatyczna i miła atmosfera, za co zespołowi TVP3 serdecznie dziękujemy.  

     • Mamy Laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej na poziomie liceum ogólnokształcącego
      • Mamy Laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej na poziomie liceum ogólnokształcącego

      • W dniu 10 listopada 2022 roku odbyła się w szkole w formie on-line Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna OLIMPUS. Celem olimpiady było sprawdzenie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych uczniów oraz stymulowanie ich aktywności poznawczej. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test konkursowy składający się z 30 pytań. Do każdego pytania w olimpiadzie podane były cztery odpowiedzi, z których przynajmniej jedna była prawidłowa.

       Na poziomie szkoły ponadpodstawowej, uczniów liceum ogólnokształcącego, uczeń klasy drugiej liceum Wit Amrogowicz został laureatem w konkursie. Spośród 103 uczestników z Polski, maksymalnej liczby 230 punków, Wit zdobył 204 punkty, otrzymał tytuł Laureata na poziomie liceum w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej OLIMPUS. Na kolejnej pozycji z liczbą punktów 194 uplasował się Patryk Gumny z klasy trzeciej technikum logistycznego oraz z liczbą 190 punktów Piotr Dąbek z klasy pierwszej liceum. W konkursie brali również udział uczniowie: Jakub Przylepa i Alan Wilk z klasy trzeciej liceum, Wigen Karabin z klasy trzeciej technikum logistycznego oraz Ksawery Świątek i Bartosz Urbaniak z klasy drugiej technikum budowlanego.

       Gratulujemy uczniom zdobytych wyników, a w szczególności Witowi tytułu laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej OLIMPUS. Niech uzyskane wyniki będą dla Nich bodźcem do rozwijania i pogłębiania wiedzy informatycznej w zakresie algorytmiki i programowania oraz rozwoju technologii informatycznej.

      • VII edycja wojewódzkiego konkursu informatycznego "Programować każdy może"

      • Akademia im. Jakuba z Paradyża oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w VII edycji wojewódzkiego konkursu informatycznego Programować każdy może, który odbędzie się: 

       • 15 marca 2023 r. godz. 14.00-15.00 (etap I - zdalny - e l i m i n a c j e) 
       • 22 marca 2023 r. godz. 10.00-13.00 (etap II - stacjonarny - f i n a ł).

       Język programowania C/C++ lub Python.

       Na zgłoszenia czekamy do dnia 12.03.2023 r.

       Rejestracja pod linkiem: https://liblink.pl/1TQpTP7uT8 UWAGA !Na platformie moodle WOM są materiały pomocnicze do konkursu - https://liblink.pl/9Bg5COek2g (klikamy zaloguj się jako gość)

     • Programowanie GIER - zapisz się na bezpłatne warsztaty z programowania
      • Programowanie GIER - zapisz się na bezpłatne warsztaty z programowania

      • Już 9 stycznia startują zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania. Akcja potrwa od 4 do 26 lutego 2023 roku.Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl

       Koduj z Gigantami: Retroprogramowanie to już 12. edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których udział można wziąć całkowicie za darmo! Tym razem tematem przewodnim będzie programowanie gier. W trakcie naszych zajęć, oprócz tajników wiedzy z kodowania, przybliżymy 2 światy gier komputerowych i wideo - tych popularnych dziś wśród dzieci i młodzieży oraz tych, w które jako dzieci, grali ich rodzice. Zajęcia odbywają się formie online, a także stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach.

     • KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ LUB OPOWIADANIE O TEMATYCE MIŁOSNEJ
      • KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ LUB OPOWIADANIE O TEMATYCE MIŁOSNEJ

      • 1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich. Organizatorem jest Zespół Szkół w Drezdenku. Prace będą oceniane przez nauczycieli języka polskiego z przewodniczącą Magdaleną Kaseją.

       2. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie tekstu o tematyce miłosnej na adres: 

       biblioteka.zswdrezdenku@wp.pl z podaniem imienia, nazwiska, klasy.

       3. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie tylko jednej swojej pracy wraz z  zał. nr 1 o przetwarzaniu danych osobowych, który zostanie przesłany na adres mailowy uczestnika.

       4. Organizator przewiduje dla laureatów nagrody rzeczowe oraz publikację na stronie gazetki szkolnej ( fejsbuk) lub/i na stronie biblioteki szkolnej.

       5. Termin nadsyłania prac upływa 13.02.2023 roku.

       6. Ogłoszenie wyników nastąpi 14.02.2023.

       7. Biorący udział w konkursie wyraża zgodę na wykorzystanie nadesłanego utworu.

     • Olimpiada Matematyczna Olimpus
      • Olimpiada Matematyczna Olimpus

      • Dziś odbyła się w naszej szkole olimpiada matematyczna Olimpus. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i jest testem jednokrotnego wyboru, składającym się z trzydziestu pytań. Do każdego pytania w teście podawane są cztery odpowiedzi, z których jedna odpowiedź może być poprawna. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie.

       Uczniowie, którzy spróbowali swoich sił to:

       1aLO: Antoni Drozd, Jakub Marcinkowski, Kornelia Danielik, Jakub Cedro, Alan Łukasik - Zaraś, Oliwia Sobota, Amelia Jessa, Oliwia Sygit, Lena Górna, Mikołaj Czekajło, Marcin Gapski, Blanka Pfal, Nikodem Madaj, Aleksandra Kościelniak,

       1bLO: Monika Kocharska, Magdalena Jędryczko,

       1cLO: Anastasiia Pavlenko, Wiktoria Michałek, Norbert Gajdamowicz,

       1W LO: Dominika Kurdej-Bartkowiak,

       2aLO: Hanna Gaudyn, Karolina Czarnecka, Wiktoria Polska, Hanna Dębska, Julia Kociumbas, Wanessa Gruszewska,

       2bLO: Nikola Czarniak, Julia Jurkiewicz,

       3aLO: Michał Krupa,

       3bLO: Kacper Małecki, Zofia Kucharska,

       4bLO: Mateusz Krysa,

       1TB: Kacper Dolata, Oskar Graś, Michał Borek,

       1TL: Bartosz Gmiński.

       Trzymamy kciuki!

     • Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec i kalendarz adwentowy.
      • Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec i kalendarz adwentowy.

      • Mamy rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez nauczycieli języka niemieckiego na najpiękniejszy wieniec i kalendarz adwentowy.  Jury w składzie Małgorzata Kopka, Arleta Icke, Magdalena Kaseja wyłoniły zwycięzców każdej kategorii. Trudne to było zadanie, ponieważ prac było wiele wspaniałych, wszystkie piękne!

       I miejsce za wieniec adwentowy dla Zuzanny Sołtysiak i I miejsce za kalendarz adwentowy dla Jakuba Walasika.

       Gratulacje!

      • KONKURS NA NAJLEPSZE WYKONANIE PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ W JĘZYKU OBCYM

      • Wybierz piosenkę świąteczną lub kolędę w jakiejkolwiek innej niż polska wersji językowej. Wystarczy jedna zwrotka i refren - najważniejsza jest dobra zabawa i świąteczny klimat - niech będzie On widoczny

       Zaśpiewaj piosenkę i nagraj filmik - możesz nagrać go w domu, w szkole, w ogródku, na chodniku, na szybko - byle w bezpiecznym miejscu. Piosenkę można zaśpiewać z podkładem lub a capella solo, albo w grupie liczącej maksymalnie 5 osób.

       Możecie sami zagrać, jeśli potraficie lub chcecie spróbować.

       Czas na wysłanie filmu macie do 23 grudnia 2022 do godziny 1800

     • ŚLUBOWANIE KLASY WOJSKOWEJ
      • ŚLUBOWANIE KLASY WOJSKOWEJ

      • 15 grudnia miało miejsce ślubowanie kadetów klasy wojskowej. Przemówienie w imieniu Szefa Ośrodka Zamiejscowego Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zielonej Górze, wygłosił por. Przemysław WALCZAK z WCR Gorzów Wielkopolski. Porucznik WALCZAK wyjaśnił kadetom, jak ważne są słowa ślubowania, które wypowiadają na sztandar oraz nakreślił, jak będzie wyglądała ich dalsza edukacja wojskowa. Podczas uroczystości obecni byli także żołnierze ze 151 batalionu lekkiej piechoty Wojska Obrony Terytorialnej w Skwierzynie.

       Wychowawcy klasy wojskowej Panu Damianowi Matela - Libera oraz por. Jackowi Kucharskiemu, życzymy samych sukcesów w wychowaniu tego młodego narybku kadetów, aby już za kilka lat zasilili szeregi Wojsko Polskie .

       Dziękujemy Pani Kurator Ewie Rawie z Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim za ogromny wkład w funkcjonowanie klas wojskowych w województwie lubuskim.

     • W świątecznym, Mikołajkowym nastroju
      • W świątecznym, Mikołajkowym nastroju

      • 6 grudnia zagościł w naszej szkole świąteczny nastrój. Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne Mikołajki. Przez cały dzień Mikołaj i jego pomocnicy roznosili społeczności szkolnej prezenty. Z okazji Mikołajek odbył się również kiermasz ciast.

     • Polonijny Festiwal Kultury "Dźwięki, które łączą" w Hanowerze
      • Polonijny Festiwal Kultury "Dźwięki, które łączą" w Hanowerze

      • 3 grudnia Agata Machnio, uczennica klasy trzeciej technikum reprezentowała szkołę i Gminę Drezdenko w W Polonijnym Festiwalu Kultury "Dźwięki, które łączą" w Hanowerze, podczas którego zaprezentowala wspaniale "Sen  o Warszawie" Czesława Niemena oraz  "Eurydyki" Anny German.

     • IV Diecezjalna Gala Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas
      • IV Diecezjalna Gala Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas

      • 1 grudnia w Zielonej Górze odbyła się IV Diecezjalna Gala Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas. Uczniowie naszej szkoły, członkowie Szkolnego Koła Caritas poprowadzili uroczystą Galę. Nie zabrakło części artystycznej naszych zdolnych wokalistek. Było to wielkie wyróżnienie wystąpić przed tak dostojnymi Gośćmi.

     • Światowy Dzień Walki z AIDS
      • Światowy Dzień Walki z AIDS

      • 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Podczas spotkania z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Drezdenku poruszane były następujące zagadnienia: Co to jest wirus HIV, drogi zakażenia, objawy, przebieg zakażenia oraz profilaktyka.

     • Konkurs na Spot Telewizyjny „Stop Cyberprzemocy - bezpieczeństwo w sieci”
      • Konkurs na Spot Telewizyjny „Stop Cyberprzemocy - bezpieczeństwo w sieci”

      • Organizowany jest szkolny konkurs informatyczny na Spot Telewizyjny pt. „Stop Cyberprzemocy - bezpieczeństwo w sieci”. Przedmiotem konkursu jest stworzenie 60 sekundowego spotu telewizyjnego tematycznie pokazującego zagrożenia związane z zachowaniami agresywnymi i przemocą rówieśniczą np.: przybliżenie informacji dot.  telefonu zaufania. Pracę należy dostarczyć do do 20 grudnia 2022r. do gabinetu 6 lub 101. Jeden autor nadsyła na konkurs tylko jedną pracę. Spot może być przygotowany w formie animacji komputerowej i filmu (udział   rówieśników w roli aktorów itd.), maksymalny czas trwania spotu - do 60 sekund (spot należy utrwalić na pamięci USB pendrive ). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 9 stycznia 2022r.  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły.

     • Wykład członków Związku Sybiraków
      • Wykład członków Związku Sybiraków

      • W dniu 30 listopada uczniowie naszej szkoły i drezdeneckich szkół podstawowych, zaproszeni goście, mieli okazję posłuchać wykładu członków Związku Sybiraków w Gorzowie Wlkp. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Pani Ewa Rawa Lubuski Kurator Oświaty, dyrektorzy i nauczyciele szkół z terenu Miasta i Gminy Drezdenko. Odwiedziła nas czwórka otwartych i przenikliwych ludzi, którzy opowiadali nam o tragicznych wydarzeniach, które przeżyli. Była to piękna lekcja historii z udziałem uczniów drezdeneckich szkół. 

     • Licealiada Szachowa w Sulechowie
      • Licealiada Szachowa w Sulechowie

      • 28 listopada 2022 roku szkolna drużyna szachowa wzięła udział w Licealiadzie Szachowej w Sulechowie na szczeblu wojewódzkim. Na siedemnaście drużyn zajęliśmy dziewiąte miejsce. Był wysoki poziom (szachiści z rankingiem 2300). W skład drużyny weszli: Zosia Kucharska, Antoni Syjud, Marcel Ogrodowczyk, Antoni Drozd. Antek wygrał wszystkie swoje partie, aż siedem i uplasował się na drugim miejscu na swojej szachownicy. Był to mega dobry wynik! 

     • Dzień otwarty kierunku BUDOWNICTWO na Uniwersytecie Zielonogórskim
      • Dzień otwarty kierunku BUDOWNICTWO na Uniwersytecie Zielonogórskim

      • 25 listopada 2022r. w Instytutcie Budownictwa Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się DZIEŃ OTWARTY KIERUNKU BUDOWNICTWO Było nam niezmiernie miło wziąć udział w tym wydarzeniu.  Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UZ dla uczniów przygotowano warsztaty i pokazy zorganizowane przez Pracowników Instytutu Budownictwa m.in.:

       • Materiały budowlane.
       • Zobaczyć niewidzialne: Kamera i telefon w pomiarach odkształceń elementów konstrukcyjnych, Kolorowe naprężenia, Gdzie ucieka ciepło?
       • Mechanika eksperymentalna materiałów i konstrukcji.
       • Badanie udarności metalu metodą Charpy’ego.
       • Zielona energia.
       • Sprzęt geodezyjny stosowany w pomiarach inżynierskich.
       • Teoria babek z piasku.
       • Modelowanie 3D konstrukcji stalowych.
       • Zwiedzanie Laboratorium Dróg i Mostów
     • Konkursy w ramach Europejskiego roku młodzieży 2022
      • Konkursy w ramach Europejskiego roku młodzieży 2022

      • W związku z trwającym Europejskim Rokiem Młodzieży - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zaprasza serdecznie uczniów Państwa szkół do udziału w 3 konkursach, w których przewidziane są atrakcyjne nagrody, a których wręczenie odbędzie się w budynku KPRM. Zgłoszenia przyjmujemy do 5 grudnia 2022 r. do godz. 23:59.

       Organizowane konkursy (regulamin i wszelkie niezbędne informacje do wzięcia udziału):

       „Transformacja Ekologiczna Cyfrowa – Twój projekt”,

       „Pomysł na Samorząd Przyjazny Młodzieży”

       „Pomysł na Młodzieżową Inicjatywę Roku”

       Kto może wziąć udział w konkursach?

       W konkursach mogą wziąć udział osoby od 15 do 26 roku życia. W przypadku osób poniżej 18 roku życia wymagane jest załączenie odpowiedniej zgody rodzica.

       Co jest nagrodą w konkursie?

       Przewidziane są trzy kategorie nagród:

       dla Laureatów:

       nagrody główne, tj. dla każdego z Laureatów: specjalna nagroda, certyfikat laureata, specjalne zaproszenie do udziału w konferencji Europejskiego Roku Młodzieży, dalej jako „Konferencja”, zwiedzanie budynku KPRM, możliwość zaprezentowania podczas konferencji projektu na transformację ekologiczno-cyfrową, która zwyciężyła w konkursie, nocleg , udział w szkoleniach organizowanych w trakcie konferencji, zwrot kosztów podróży.

       dla Specjalnie wyróżnionych:

       upominki, dyplomy potwierdzające udział w konkursie, specjalne zaproszenie do udziału w Konferencji, nocleg, zwiedzanie budynku KPRM, udział w szkoleniach organizowanych w trakcie konferencji.

       dla Wyróżnionych:

       drobne upominki i materiały informacyjne, dyplomy potwierdzające udział w konkursie, specjalne zaproszenie do udziału w Konferencji, udział w szkoleniach organizowanych w trakcie konferencji.

       Do kiedy można przesyłać zgłoszenia?

       Zgłoszenia przyjmujemy do 5 grudnia 2022 r. do godz. 23:59. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na adres e-mail EYY2022@kprm.gov.pl

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Drezdenku ul. Konopnickiej 2 66-530 Drezdenko
   • sekretariat@zsdrezdenko.pl
   • lucja.magdziarz@wp.pl
   • 95 7620355
   • ul. Konopnickiej 2, 66-530 Drezdenko Poland
   • www.zsdrezdenko.pl
   • Anna Antoszek, inspektor@cbi24.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych