• Aktualności

     • Uroczyste pożegnanie absolwentów klas Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Hotelarsko-Budowlanego
      • Uroczyste pożegnanie absolwentów klas Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Hotelarsko-Budowlanego

      • 28 maja w łączniku szkoły odbyło się uroczyste pożegnanie  absolwentów klasy III A, B i C Liceum Ogólnokształcącego i klasy IV Technikum Hotelarsko-Budowlanego.

       Piękną uroczystość uświetnili swoją obecnością  nie tylko  licznie przybyli absolwenci drezdeneckiej szkoły, ale  również zaproszeni goście, m.in. Starosta Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego, Pan  Paweł Antczak, Burmistrza Drezdenka, Pani Karolina Piotrowska, Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani  Justyna Sieinska, Pani Wioletta Hunger z  drezdeneckiego Centrum Promocji Kultury,

       Komendant Drezdeneckiego Szczepu  Harcerskiego „Puszcza”, Pan  Jana Lesiak  oraz  dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, rodzice.

       Absolwenci pełni szczęścia i dumy  odbierali  wypracowane nagrody, wyróżnienia i podziękowania, które niewatpliwie  stały się zwieńczeniem ich ciężkiej  pracy, wytrwałości i pokory.

     • Gdy serce maluje
      • Gdy serce maluje

      • Uczennica klasy II liceum Zespołu Szkół w Drezdenku Zuzanna Anna Tyl wzięła udział w XVII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Pomóż ocalić życie bezdomnemu”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie.

     • Modernizacja nawierzchni boiska wielofunkcyjnego
      • Modernizacja nawierzchni boiska wielofunkcyjnego

      • 24 maja 2021 roku odbyło się spotkanie z Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Łukaszem Poryckim wraz ze Starostą Bogusławem Kierusem i Wicestarostą Pawłem Antczakiem, z którymi została podpisana umowa na dofinansowane zadania inwestycyjnego polegająca na wymianie nawierzchni boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Drezdenku w kwocie 84 978,00 zł. Łączna wartość wymiany nawierzchni wyniesie 199 949,93 zł, w tym planowany wkład własny Powiatu 114 971,93 zł.

       W spotkaniu uczestniczyli również Pani Burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kubasik, członek Zarządu Powiatu Edward Tyranowicz, Radna Powiatu Grażyna Paczkowska i Dyrektor Zespołu Szkół w Drezdenku Beata Stoińska.

      • LUBUSKA POLICJA - DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH

      • Lubuska Policja zachęca do wstąpienia w jej szeregi. Ten szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym jest przeznaczony dla odpowiedzialnych osób. Złóż odpowiednie dokumenty i dołącz do lubuskich stróżów prawa. Tu każdy może znaleźć miejsce dla siebie wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, aby realizować nasze główne hasło #POMAGAMYICHRONIMY.

       Zawód policjanta to wyzwania, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa służba, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie, gdzie jego umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Służba prewencyjna, dzielnicowa, kryminalna, dochodzeniowo-śledcza, ruchu drogowego, policyjni antyterroryści, technicy kryminalistyki, profilaktycy, psycholodzy, przewodnicy psów, policjanci z laboratorium kryminalistycznego, rzecznicy prasowi, funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą, korupcyjną, cybernetyczną, narkotykową czy zorganizowaną. To tylko niektóre możliwe drogi, które można obrać decydując się na służbę w szeregach Policji. Z pewnością to wymagająca misja, która kosztuje wiele wyrzeczeń nie tylko samych zainteresowanych ale i ich rodzin. Ale to także gwarancja realizowania swoich pasji, którą jest pomoc innym i zwalczanie wszelkich mechanizmów przestępczych. Wielu już wybrało tę drogę i służy wiernie Narodowi. Można realizować dużo pożytecznych zadań, które mają jeden wspólny cel - reagowanie na wszelkie formy łamania prawa. W garnizonie lubuskim służy ponad 2,7 tysiąca policjantów, których praca jest oceniana bardzo wysoko. W minionym roku wstąpiło do nas 181 kolejnych. Dołącz do drużyny profesjonalistów. Zostań jednym z nas.

       REKRUTACJA 2021

       Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (www.policja.pl) lub na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji  (www.lubuska.policja.gov.pl)., bądź też kontaktując się z Zespołem ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. tel. 47 791 1260, 47 791 1261, 47 791 1262.

       Więcej na stronie: https://lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/37598,LUBUSKA-POLICJA-DOLACZ-DO-NAJLEPSZYCH.html

      • Chcę tu zostać

      • Nasza tegoroczna absolwentka Hania Mąka pięknie zaśpiewała utwór "Chcę tu zostać". Na gitarze gra Maciej Czemplik, autorem tekstu jest Joanna Kozak a muzykę skomponowali: Artur Przygoda, Joanna Kozak, Adam Drywa, Jacek Woźniak, Arkadiusz Filipowicz.

     • PÓŁFINAŁ – Miss Ziemi Lubuskiej 2021
      • PÓŁFINAŁ – Miss Ziemi Lubuskiej 2021

      • Zagłosuj na Weronikę Tokarską i daj awans bezpośrednio do finału naszego konkursu! Dzięki Waszym głosom 2 kandydatki każdej kategorii wiekowej z największą ilością głosów otrzymają bezpośrednio awans do finału konkursu! 

       GŁOSOWANIE TRWA DO 23.05.2021r. do godz. 2000

       Głos można oddawać przez wysłanie SMS,bale również przez polubienie tego zdjęcia na stronie Miss Ziemi Lubuskiej oraz na ich Instagramie https://missziemilubuskiej.com.pl/glosowanie-sms/

       ZASADY GŁOSOWANIA znajdują się w regulaminie konkursu re9.pl/9mr (Miss), re9.pl/9ng (Miss Nastolatek).

     • „Lubuskie EKOlogiczne”
      • „Lubuskie EKOlogiczne”

      • Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego ma zaszczyt zaprosić na przedsięwzięcia pn. „Lubuskie EKOlogiczne”. Niniejszy projekt ma charakter edukacyjny, na jego całokształt składać się będą działania przeznaczone dla szerokiej grupy odbiorców od najmłodszych po osoby dorosłe zamieszkujące województwo lubuskie. Konkurs podzielony został na cztery poniższe kategorie, w tym trzy z nich są dedykowane dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym:    

       I. Konkurs kabaretów dla dzieci i młodzieży podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy IV -VIII oraz klasy szkół średnich. Celem konkursu będzie zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej zachowań proekologicznych, a także kreatywne eksponowanie zachowań pożądanych i niepożądanych podejmowanych na rzecz środowiska. 

       II. Konkurs piosenki kierowany dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych, na który zgłaszane piosenki będą miały charakter zachęcający do ochrony przyrody i wzmacniania postaw ekologicznych.

       III. Konkurs plastyczny mający na celu poznanie lubuskiej przyrody i środowiska, pogłębienie świadomości ekologicznej, pobudzenie kreatywności i wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Realizowany będzie w dwóch kategoriach wiekowych: dla z klas I-III oraz IV- VIII szkół podstawowych.

       IV. Konkurs fotograficzny dedykowany dla osób pełnoletnich mający na celu zainteresowanie odbiorców poznaniem lubuskiej przyrody i środowiska, uwrażliwianie na ich piękno, zagrożenia i konieczność ochrony oraz upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.

          Podsumowaniem przedsięwzięcia będzie gala finałowa zorganizowana 8 września 2021 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, na której swoje występy będą mieli finaliści konkursów oraz wręczone zostaną nagrody.

            Wszystkie konkursy swoją tematyką związane są z ochroną środowiska, przyrody, ekologią, a ich wspólnym mianownikiem jest poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody oraz szeroko rozumianej ochrony środowiska.

     • Cieszymy się z Waszego powrotu do szkoły
      • Cieszymy się z Waszego powrotu do szkoły

      • Drodzy Uczniowie,
       bardzo się cieszymy z Waszego powrotu i nie możemy się doczekać spotkania z Wami twarzą w twarz! Czekamy na Was z otwartymi ramionami my - nauczyciele i pracownicy szkoły. Wiemy, że ostatnie miesiące dla wielu z Was były ciężkim okresem, dlatego chcemy, aby Wasz powrót był radosnym czasem. Chcemy przede wszystkim zadbać o waszą formę psychiczną, odbudować wspólne relacje i poznać Was na nowo.
       Najbliższe dni będą czasem, w którym postaramy się usystematyzować wiedzę z przedmiotów, nie będziemy nadrabiać i gonić za ocenami.
       Chcemy, abyście wrócili do szkoły z taką samą radością, z jaką my czekamy na Was. Wiedzcie, że jesteśmy do Waszej dyspozycji - dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele i pedagog. Jeśli macie jakieś pytania, problemy lub potrzebujecie rozmowy, nie wahajcie się o to prosić.
       Do zobaczenia wkrótce!

       Beata Stoińska
       Dyrektor ZS Drezdenko

     • Harmonogram powrotu uczniów do szkoły
      • Harmonogram powrotu uczniów do szkoły

      • 17.05 - 21.05 wracają do nauki w trybie stacjonarnym klasy: 2aLG, 2bLG, 2aLP, 2bLP, 1THB, 1TL, 3THB, 1aBSIS, 1bBIS, 3a BSIS. Pozostałe klasy kontynuują nauczanie zdalne.Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji.

       24.05.- 28.05 wracają do nauki w trybie stacjonarnym klasy 1aLP, 1bLP, 2aLG, 2bLG, 2aLP, 2bLP, 3 THB, 2a BSIS po SP, 2b BSIS po SP, 2 a BSIS po G, 3 a BSIS. Pozostałe klasy kontynuują nauczanie zdalne.Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji.

       Od 31.05 planowany jest powrót wszystkich uczniów na nauczanie w trybie stacjonarnym.

     • Zaproszamy na koncert, czyli Akatyst ku czci Świętego Józefa Oblubieńca Bogarodzicy
      • Zaproszamy na koncert, czyli Akatyst ku czci Świętego Józefa Oblubieńca Bogarodzicy

      • 16 maja 2021r. o godzinie 1900 w ramach Warsztatów Liturgiczno - Muzycznych Cor unum et anima una w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku odbędzie się piękne wydarzenie artystyczne, czyli koncert męskiego chóru akatystowego pod opieką Jakuba Tomalaka. Akatyst ku czci Świętego Józefa Oblubieńca Bogarodzicy jest muzyczną opowieścią o świętym Józefie. Dodajmy, że akatyst to modlitwa Kościoła wschodniego. Słowo akatist z języka greckiego oznacza stać na modlitwie, być w gotowości przed Bogiem. Pierwsze teksty i melodie do akatystów powstawały na przełomie IV i V wieku. Akatyst poświęcony postaci św. Józefa ostatecznie został zatwierdzony przez Kościół Prawosławny w 1871 roku. Ten modlitewny śpiew odpowiedział na pragnienie ludzi, którzy od dawna trwali na modlitwie ku czci św. Józefa.

       Święty Józef to Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu , tak pięknymi słowami określił Papież Franciszek cieślę z Nazaretu, małżonka Maryi, jej Oblubieńca, patrona chrześcijańskich małżeństw, rodzin oraz ludzi pracy i dobrej śmierci. Nie bez przyczyny zatem, Papież Franciszek ogłosił rok 2021 Rokiem Świętego Józefa.

       Stowarzyszenie Alternatywna Gmina, które przyczyniło się do zainicjowania tego wydarzenia serdecznie zaprasza wszystkich miłośników pięknego, liturgicznego śpiewu na wspaniałą akatystową ucztę poświęconą postaci św. Józefa.

       Zapraszamy serdecznie

       Stowarzyszenie Alternatywna Gmina

      • Konkurs na projekt muralu "Stop Powodzi. W trosce o Twoje bezpieczeństwo"

      • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie na mural. Wystarczy hasło „Stop Powodzi. W trosce o Twoje bezpieczeństwo” przenieść na rysunek, szkic lub grafikę i przesłać na adres konkurs@stoppowodzi.pl. Na projekty czekamy do 31 maja 2021r. Pracę, którą wybierze jury z udziałem artysty Wojciecha Kołacza „Oteckiego”, będzie można oglądać we Wrocławiu na budynku przy ul. Kołłątaja/Kościuszki.

       Szczegóły dotyczące konkursu oraz jego regulamin znajdziecie tutaj https://stoppowodzi.pl/konkurs/ 

     • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
      • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

      • W dniu 3 maja w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku odbyła się uroczystość NMP Królowej Polski. Liturgaia Mszy św. odprawiona była w intencji naszej Ojczyzny. W uroczystości uczestniczyła młodzież szkoły. Święto Narodowe Trzeciego Maja to polskie święto państwowe obchodzone 3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, ustanowione w 1919 i ponownie w 1990.

     • "Czytelnictwo z pasją"
      • "Czytelnictwo z pasją"

      • Biblioteka pożegnała klasę 4 THB, 3a LO, 3b LO i 3c LO. Wręczyłam dyplomy za "Czytelnictwo z pasją" dla: Dominiki Hałuszko z kl. 3c, w klasie 3a: Martyny Kraski, Agaty Litwinowicz, Dominiki Pietrzak, Aleksandry Sanockiej, Moniki Terki, w klasie 3b: Gabrieli Grudy, Dominiki Miliszewskiej, Julii Panek ( najwięcej wypożyczonych książek  ), Ingi Wojas, Julii Ficner, w klasie 4 THB: Julii Makiełły, Moniki Sip.

       Gratulujemy!

       Pani Książeczka przygotowała filmik, zobaczcie:

       https://youtu.be/oBRj0whu95k

  • Galeria zdjęć

    brak danych