• XIX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „INNE SPOJRZENIE”

• Do 22 lutego 2021 roku można wykonać pracę plastyczną o temacie przewodnim: „Życie bajką jest”. W swoich pracach puśćcie wodze fantazji, ukazując świat jako zachwycający, a przede wszystkim magiczny. Niech powstaną niezwykłe bajkowe stwory, postaci i miejsca, pełne barw i tajemniczości. Szczegóły regulaminu możesz znaleź na stronie:  www.innespojrzenie.sosnowiec.pl lub Facebooku Konkursu.

Organizatorzy konkursu sereczenie zapraszają do udziału w konkursie.

• Szlachetna Paczka

• Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie !!!!

Szkolne koło Caritas informuje z wielką  radością, iż w tym trudnym dla nas roku zostaliśmy poproszeni o współorganizowanie Szlachetnej Paczki.

Chcielibyśmy, abyście w miarę swoich możliwości przyłączyli się do tej akcji.

Pragniemy zaznaczyć, iż uczennica naszej szkoły zorganizowała już większość potrzebnych rzeczy typu telewizor i krany.

My jako szkoła skupiamy się teraz na  żywności (z długim terminem ważności) i artykułach chemii gospodarczej.

Prosimy bardzo naszych szkolnych Świętych Mikołajów o zaangażowanie, wsparcie i  zrozumienie.

Wszelkie dary serca można przynosić do szkoły (w pełnym reżimie sanitarnym) do 10.12.2020r. w godzinach 1000 -1200 do sekretariatu szkoły.

Poniżej podajemy link opisujący sytuację osoby wspieranej.

• Festiwal Nauki i Technologii 25-27 listopada

• W dniach 25-27.11.2020, od godz. 800-1900 na Platformie HOPIN.TO odbędzie się Festiwal Nauki i Technologii podczas Gdynia E(x)plory Week. Wydarzenia są w formule online i mają charakter OGÓLNOPOLSKI i są dostępne dla wszystkich chętnych.

Należy:

• wejść na stronę explory.pl kongres.explory.pl fzt.org.pl
              • kliknąć „Join event” i założyć konto (każdy zarejestrowany Uczestnik otrzyma instrukcję jak poruszać się po Platformie)

W strefie EXPO (po zalogowaniu) dla młodzieży i wszystkich pasjonatów nauki - wykłady i warsztaty dostępne przez cały czas trwania wydarzenia, wśród nich m.in.:

• Pokaz „Elektryzujące eksperymenty", SmartLAB
              • Warsztat „Zrób sam lampkę”, „Zatrzymać obraz”, „Jak patrzeć aby zobaczyć”
              • Wykład „Opowieść jako produkt ewolucji biologicznej”, Wojciech Mikołuszko i wiele innych

CAŁY PROGRAM FESTIWALU ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

• Przedłużone zdalne nauczanie, nowy termin ferii zimowych

• Nauczanie zdalne zostało przedłużone do 23 grudnia br. dla wszystkich klas w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowy termin ferii zimowych

• Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada

• Święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989.

• Konkurs filmowy "Pozytywne Społeczeństwo"

• Ruszyła 3 edycja konkursu filmowego „Pozytywne Społeczeństwo”! Do wygrania iPhone SE (2020)!

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie filmu trwającego od 1 do 5 minut, dotyczącego profilaktyki przemocy, agresji, przestępczości i uzależnień. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło „Zostańmy w kontakcie”. Konkurs kierowany jest do młodzieży w wieku14-18 lat połączonej w zespoły od 2 do 5 osób. Prace powinny być artystyczną wypowiedzią uczestników konkursu i powstać przy zachowaniu obowiązujących zasad epidemicznych. Wierzymy, że konkurs może być interesujący dla uczniów Państwa szkoły.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie:https://www.pozytywnespoleczenstwo.pl oraz na facebookowym profilu Pozytywne Społeczeństwo: https://www.facebook.com/Pozytywne-Społeczeństwo-1724286897680854/?view_public_for=1724286897680854

• KONTYNUACJA NAUCZANIA ZDALNEGO DO 29 LISTOPADA 2020r.

• Informujemy, iż nauczanie zdalne zostaje przedłużone do 29 listopada br.

Zajęcia dydaktyczne stacjonarne zostają zawieszone. Uczniowie realizują podstawę programową w trybie zdalnym.

Do 29 listopada br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19.

Sekretariat szkoły czynny dla interesantów w godzinach od 900 do 1200

• Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

• Czas na giełdę! Inwestuj w swoją przyszłość!

Weź udział w 19. edycji SIGG dla uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych, a także klas VII i VIII szkół podstawowych. Rejestracja udziału w SIGG rozpocznie się 2 listopada i potrwa do 30 listopada. Więcej informacji na stronie: https://sigg.gpw.pl