• 30 WRZEŚNIA OBCHODZIMY DZIEŃ CHŁOPAKA

Najserdeczniejsze życzenia naszym kochanym mężczyznom.I tym małym i tym dużym:
              szczęścia, zdrowia, miłości, radości!

• Europejski Dzień Języków Obcych

• 26 września to w naszej szkole dzień szczególny. Właśnie w ten dzień odbył się u nas Europejski Dzień Języków Obcych. Na początku przedstawiciele klas zagrali w Grę Online - Kahoot na temat państw europejskich. Zwyciężyła klasa 1b Liceum po Podstawówce. Następnie wszyscy spotkaliśmy się w holu szkoły gdzie Przewodniczący SU - Bartłomiej Jędrzejczak otworzył oficjalnie wydarzenie. Pani Dyrektor Beata Stoińska pogratulowała Samorządowi Uczniowskiemu oraz nauczycielom pomocniczym za organizacje wydarzenia. Uczniowie wysłuchali wiersz Juliana Tuwima pt. Lokomotywa w języku polskim, niemieckim, francuskim i angielskim. Po części oficjalnej odbyło się „Zwiedzanie Europy”. Zespoły przemieszczały się po dziewięciu państwach: Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce, Niemczech, Czechach, Finlandii, Hiszpanii oraz Grecji, gdzie mogli zobaczyć prezentacji o danym państwie, nauczyć się podstawowych zwrotów w lokalnym języku a nawet spróbować coś pysznego. Wszystkie klasy były przygotowane znakomicie. Do końca przyszłego tygodnia w holu szkoły można zobaczyć wystawę dotyczącą Europy.
              Po zwiedzaniu przyszedł czas na Kocenie. Nasze kociaki - pierwszaki spotkały się ze starszymi kolegami i koleżankami na placu apelowym. Nowa Dyrekcja szkoły i pierwszaki zostali „ochrzczeni”. Pani Dyrektor Beata Stoińska wraz z Panią Wicedyrektor Edytą Dobrychłop-Amrogowicz przeczytały swoje kocie przysięgi. Następnie wszyscy napili się „mitycznego napoju bogów” i powtórzyli za Przewodniczącym słowa kociej przysięgi.
              Na koniec wszyscy integrowaliśmy się na grillu w wykonaniu Pana Zbyszka Hinca i chłopaków z technikum.
              Dziękujemy za pomoc w organizacji oraz udział w tym wydarzeniu! Już niedługo więcej inicjatyw Samorządu Uczniowskiego.

Przewodniczący SU

• Sprzątanie świata – Polska

• 20 września w piątek, w ramach akcji „Sprzątanie świata – Polska” uczniowie klasy pierwszej technikum i szkolnego ECO KLUB-u wspólnie z opiekunami sprzątali las. Celem akcji było promowanie nieśmiecenia oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.wspólną lekcję poszanowania środowiska umożliwiło młodzieży Nadleśnictwa Karwin, którzy na zakończenie zaprosili uczestników do wspólnego ogniska, przy którym można było upiec kiełbaski.

• U W A G A !

• Młodzież dojeżdżająca do szkoły z kierunków: Marzenin, Karwin, Kosin, Drawiny, Stare Bielice może skorzystać z dowozów Firmy ze Starego Kurowa - Przewozy Pasażerskie Piotr Tatarzyński. Zapisy chętnych w sekretariacie szkoły od poniedziałku 16 września 2019 r. do piątku 20 września 2019 r.

Bilety będą do nabycia u kierowcy po zebraniu listy zainteresowanych uczniów:

Karwin  (625-wyjazd, powrót 1455) w obie strony 200 zł miesięcznie, w 1 stronę 100 zł. ,wyjazd z przystanku PKS-u przy ul. Pierwszej Brygady (przystanek na żądanie).

Marzenin (630-wyjazd, powrót 1455) w obie strony 180 zł miesięcznie, w 1 stronę 90 zł., wyjazd z przystanku PKS-u przy ul. Pierwszej Brygady (przystanek na żądanie).

Drawiny 655 - tylko w jedną stronę180 zł miesięcznie, wyjazd 200 metrów przed przejazdem kolejowym w kierunku Starych Bielic).

Stare Bielice- 705 tylko w jedną stronę bilet 100 zł. (wyjazd przy stacji PKP).

Kosin- 710 tylko w jedną stronę bilet 90 zł. (wyjazd z przystanku PKS-u).

• Uroczyste rozpoczęcie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

• 2 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020, na której obecni byli uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne i Pan Paweł Antczak wicestarosta powiatu strzelecko - drezdeneckiego. Ślubowanie złożyli przedstawiciele dziewięciu klas pierwszych licem, technikum i szkół branżowych.

• UWAGA UCZNIOWIE KLAS BRANŻOWYCH

• Klasa 1a i b  BSIS/SP,  1a BSIS/G

Zajęcia w szkole: poniedziałek, wtorek - tylko sprzedawcy, środa, czwartek

Zajęcia praktyczne: wtorek, piątek