• Ekologia w Zespole Szkół w Drezdenku

Nasza szkoła wygrała i realizuje Projekt EKOPRACOWNI  w województwie lubuskim edycja 2023!  Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze

Zawsze staramy się być eko, a teraz dzięki projektowi będziemy mogli uczyć się o energii odnawialnej ze szczególnym wykorzystaniem siłowni wiatrakowych, materii fotowoltaicznych i pomp ciepła. Stworzyliśmy pracownię, która jest wyposażona w sprzęt niezbędny do prowadzenia warsztatów ekologicznych w ramach projektu, czyli w pompę ciepła wraz z akcesoriami, rekuperator, edukacyjny zestaw solarny, monitor interaktywny wraz z podstawą jezdną, ławki, krzesła, biurko, fotel.

Zajęcia poprowadzą nauczyciele przedmiotów zawodowych technikum urządzeń i systemów energii odnawialnej oraz biologii. Celem jest zwrócenie uwagi uczniom, jak ważna jest energia odnawialna w kontekście dbania o środowisko i aby w dorosłym życiu podejmowali działania naukowe w tym zakresie i wykorzystywali zdobytą wiedzę w swoich domach. Przykładowe tematy zajęć to: odnawialne źródła energii i nisko-emisyjny transport, przeciwdziałanie emisjom, zrównoważony rozwój ochrony środowiska  i gospodarki wodnej. Zaplanowane są dwie wycieczki, przeprowadzenie Dnia Ziemi oraz Dnia Pustej Klasy. Do upowszechniania świadomości ekologicznej wyznaczeni są: technikum energii odnawialnej oraz szkolny Eko- Klub i Caritas. Projektem objęci są wszyscy uczniowie ZS.