• Wycieczka do Rewala i Trzęsacza

W dniu 7 czerwca członkowie Eko – klubu rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę nad nasze piękne morze. Dni wycieczki obfitowały w rozmaite atrakcje i zajęcia. W dniach 7 i 8 czerwca młodzież zapoznała się m. innymi ze środowiskiem przyrodniczym, zabytkami kultury i innymi atrakcjami turystycznymi miejscowości Rewal oraz Trzęsacz.  W związku z realizacją zadań w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego  Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej nasi uczniowie brali udział w ekolekcjach.  Jak co roku odbyły się też różne warsztaty i konkursy między innymi - Udokumentowanie przykładów działań proekologicznych w gminie Rewal.

Zgodnie z tradycją zostało również przywiezione przez Eko - klub drzewko i zasadzone na terenie zaprzyjaźnionego ośrodka wczasowego.

Wyjazd to nie tylko pogłębianie wiedzy głównie ekologicznej ale też integracja i dobra zabawa na plaży czy przy wspólnym biesiadowaniu przy ognisku.

Wycieczka do Niechorza

W dniu 09 czerwca będącym trzecim dniem wycieczki Eko – klubu nad Bałtyk ostatnim punktem na trasie  było Niechorze wraz z takimi atrakcjami takimi jak latarnia morska i  motylarnia.

Był to również czas podsumowań, wręczania nagród i upominków.

W dniu tym nasi uczniowie wzięli też udział w konkursie „Energetyka”.  Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i wiedzą. Gratulujemy!

Wycieczka do Zespołu Elektrowni Wodnych w Dychowie

Dziś młodzież naszej szkoły punktualnie o godzinie 10:00 zameldowała się w Zespole Elektrowni Wodnych w Dychowie. Elektrownia wchodzi w skład Polskiej Grupy Energetycznej.

Nie możemy w pełni przedstawić kulis zwiedzania, gdyż nie we wszystkich miejscach można było robić zdjęcia.

Uwierzcie nam na słowo, że było warto...

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam wizytę w tym ciekawym i twórczym miejscu.

Wycieczka do Centrum Energetyki Odnawialnej przy Uniwersytecie Zielonogórskim w Sulechowie

Pompy ciepła, fotowoltaika, turbiny wiatrowe - odnawialne źródła energii to główny temat dzisiejszej wizyty uczniów z klasy 1 TE i 2 TE w Centrum Energetyki Odnawialnej przy Uniwersytecie Zielonogórskim w Sulechowie. Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Swoją wiedzę z wielką pasją i zaangażowaniem przekazywali nam dr inż. Grzegorz Kobyłecki oraz dr inż. Radosław Kasperek

wwwwwwwwwwww

Ekologia w Zespole Szkół w Drezdenku

Nasza szkoła wygrała i realizuje Projekt EKOPRACOWNI  w województwie lubuskim edycja 2023!  Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze

Zawsze staramy się być eko, a teraz dzięki projektowi będziemy mogli uczyć się o energii odnawialnej ze szczególnym wykorzystaniem siłowni wiatrakowych, materii fotowoltaicznych i pomp ciepła. Stworzyliśmy pracownię, która jest wyposażona w sprzęt niezbędny do prowadzenia warsztatów ekologicznych w ramach projektu, czyli w pompę ciepła wraz z akcesoriami, rekuperator, edukacyjny zestaw solarny, monitor interaktywny wraz z podstawą jezdną, ławki, krzesła, biurko, fotel.

Zajęcia poprowadzą nauczyciele przedmiotów zawodowych technikum urządzeń i systemów energii odnawialnej oraz biologii. Celem jest zwrócenie uwagi uczniom, jak ważna jest energia odnawialna w kontekście dbania o środowisko i aby w dorosłym życiu podejmowali działania naukowe w tym zakresie i wykorzystywali zdobytą wiedzę w swoich domach. Przykładowe tematy zajęć to: odnawialne źródła energii i nisko-emisyjny transport, przeciwdziałanie emisjom, zrównoważony rozwój ochrony środowiska  i gospodarki wodnej. Zaplanowane są dwie wycieczki, przeprowadzenie Dnia Ziemi oraz Dnia Pustej Klasy. Do upowszechniania świadomości ekologicznej wyznaczeni są: technikum energii odnawialnej oraz szkolny Eko- Klub i Caritas. Projektem objęci są wszyscy uczniow.