• Aktualności

          • XXIX Olimpiada Informatyczna
            • XXIX Olimpiada Informatyczna

            • Do 22 listopada, do godziny 12 w południe można spróbować swoich sił startując w zawodach I stopnia XXIX Olimpiady Informatycznej. 

              Nawet jeśli uczeń rozwiąże tylko jedno zadanie, to będzie duży sukces. Co roku są przyznawane wyróżnienia dla części uczestników zawodów I stopnia, nawet jeśli nie dostaną się do następnego etapu, nagradzamy ich dyplomami, które zostaną wysłane na adres szkoły.

              Przygotowaliśmy film promująco-informacyjny o Olimpiadzie, które pomogą zachęcić uczniów do startu w zawodach. Film znajduje się na naszym kanale YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=EkMbj6fVnA4

              Na kanale YouTube dostępne są też dwa webinaria, które wyjaśnią uczniom ważne kwestie dotyczące startu w Olimpiadzie:

              1. "Jak wystartować w Olimpiadzie Informatycznej?", dostępne pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=qKCPzHF9ROk
              2. "Jak rozwiązywać zadania na Olimpiadzie Informatycznej?", dostępne pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=JBOTmpXrn04

              Informacja na temat Olimpiady Informatycznej znajduje się na naszej stronie internetowej www.oi.edu.pl

              Wspólnie z NASK-PIB uruchomiliśmy Program Stypendialny, który obejmuje także laureatów Olimpiady Informatycznej. W ramach tego Programu będziemy mogli przyznać wysokie stypendia.

               

              Szczegółowe informacje dostępne są na naszej stronie pod adresem: https://oi.edu.pl/l/29oi_nask/

          • Konkurs Komiksowy "Legendy Podkarpacia"
            • Konkurs Komiksowy "Legendy Podkarpacia"

            • Serdecznie zapraszamy uczniów szkoły do udziału w Konkursie Komiksowym pt. "Legendy Podkarpacia". Należy wykonać komiks przedstawiający legendę związaną z regionem podkarpackim. Legenda może zostać wymyślona przez Was – nie trzeba zamykać się jedynie na te już istniejące. Tu też liczymy na Waszą kreatywność! Praca powinna być wykonana techniką cyfrową (grafika komputerowa).

              Nagrody 

              Najlepsze prace zostaną zamieszczone na stronie konkursu, a ich autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 22 000 zł, a za zajęcie pierwszego miejsca można otrzymać aż 7 000 zł!   

               

              Termin i sposób zgłaszania prac 

              Prace można składać do 3 grudnia 2021 roku za pośrednictwem formularza. 

               

              Po więcej szczegółów zapraszamy na www.gov.pl/legendypodkarpacia.  

          • „Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę 2021”
            • „Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę 2021”

            • Zapraszamy Uczniów do zapisania się do konkursu pt. „Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę 2021”. Konkurs polega na odpowiedzi na 4 pytania dotyczące określonych lektur szkolnych przedstawionych w krótkich filmikach, które będą publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku i kanale Youtube Telewizji AM.

              Filmy z pytaniami konkursowymi będą publikowane codziennie o godz. 20.00, począwszy od dnia rozpoczęcia konkursu:

              Pytanie 1: 2021-11-22 20:00:00

              Pytanie 2: 2021-11-23 20:00:00

              Pytanie 3: 2021-11-24 20:00:00

              Pytanie 4: 2021-11-25 20:00:00

              Odpowiedzi na pytania konkursowe należy przesyłać przez właściwy formularz znajdujący się pod filmem. Wraz z przesłaną odpowiedzią system automatycznie zapisze czas jej przesłania. Zapisany czas będzie podstawą przygotowania rankingu uczestników przez komisję konkursową.

              Nagrodą w konkursie są karty podarunkowe do wykorzystania w sklepach Empik oraz książki.

              I miejsce: karty podarunkowe o wartości 500 zł

              II miejsce: karty podarunkowe o wartości 300 zł

              III miejsce: karty podarunkowe o wartości 200 zł

              IV-XL – nagrody książkowe

              Odpowiedzi na pytania konkursowe wysyłać można do 25.11.2021 r. do godz. 23:59.

              Konkurs wygrywa ta osoba, która wyśle poprawne odpowiedzi na wszystkie 4 pytania w najkrótszym czasie.

              Organizator powoła komisję konkursową, która będzie odpowiedzialna za zweryfikowanie odpowiedzi i wskazanie zwycięzców.Komisja przygotuje ranking uczestników, którzy dobrze odpowiedzieli na wszystkie 4 pytania. Ranking uszereguje uczestników według łącznego czasu, który potrzebowali na przesłanie wszystkich odpowiedzi. Pierwsze trzy osoby z rankingu zdobędą pierwsze trzy miejsca w konkursie.

              Nagrody będą wysłane na adres podany w formularzu zgłoszenia.

              Lista zwycięzców konkursu zostanie opublikowana w dniu 30.11.2021 r. na stronie internetowej konkursu oraz na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku.

              Nagrody zostaną wysłane po opublikowaniu listy zwycięzców. 

          • Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości
            • Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

            • Dzisiaj wielka jest rocznica jedenasty listopada...

              Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa.

              11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość po 123 latach, dlatego był to wyjątkowy dzień w naszej szkole. Odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego wprowadził nas w nastrój prawdziwego świętowania Dnia Niepodległości.

              Akademia przygotowana przez Koło teatralno-muzyczne przybliżyła nam czasy w których walczyliśmy o upragnioną wolność. Harcerze i grupa militarna Stare Kurowo swoją obecnością uświetnili przedstawienie. Natomiast piękne portrety polskich bohaterów spod pędzla Piotra Krysztofiak, Alicji Krusinskiej i Patrycji Wieczorek przyozdobiły dzisiejszą scenę. Dziękujemy!

              Dziękujemy wszystkim, którzy świętowali razem z całą społecznością szkolną, Pani kurator Ewie Rawie, Panu staroście powiatu strzelecko-drezdeneckiego Bogusławowi Kierusowi, Panu wicestaroście Pawłowi Antczakowi.

              Filmy z Uroczystości

          • Szkolny konkurs na jesienną ikebanę rozstrzygnięty!
            • Szkolny konkurs na jesienną ikebanę rozstrzygnięty!

            • 8 listopada komisja konkursowa dokonała oceny prac w Szkolnym Konkursie na Jesienną Ikebanę. Pierwsze miejsce zdobyła Edyty Krysiak z klasy 3b Liceum Ogólnokształcącego, drugie miejsce Marta Trusiak z klasy 3a Branżowej Szkoły Pierwszego Stopnia natomiast wyróżnienie zdobył Jacek Rybak z klasy 3 Technikum Budowlanego.

              Gratulujemy!

          • Mistrzostwa Polski w Taekwon-do
            • Mistrzostwa Polski w Taekwon-do

            • 2 października 2021r. Jakub Bogusz z klasy 2 technikum logistycznego zajął III miejsce w Mistrzostwach Polski w Taekwon-do.

              Zapraszamy wszystkich chętnych do Klubu Sportowego Dragon i na treningi  MMA ul. Poniatowskiego 1A:

              • MMA  - poniedziałki - środy 1800
              • Kickboxing  - wtorki 1900 - Czwartek 2000
          • Lubuski Konkurs Literacki 2021
            • Lubuski Konkurs Literacki 2021

            • Znamy już całościowe wyniki VI edycji Lubuskiego Konkursu Literackiego, który odbywa się pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Lubuskiego oraz Kanclerza Uniwersytetu Zielonogórskiego. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Trenujemy wyobraźnię”. W literackich zmaganiach wzięły udział uczennice klasy 2a Liceum Ogólnokształcącego: Dominika Seweryńska oraz Kamila Tymek.

              Komisja konkursowa pod przewodnictwem dr Katarzyny Grabias – Banaszewskiej najpierw wyłoniła Laureatów, a następnie 26 października Zwycięzców (I, II i III miejsce)  w poszczególnych kategoriach wiekowych.

              Miło nam poinformować, że DOMINIKA SEWERYŃSKA została LAUREATKĄ VI edycji Lubuskiego Konkursu Literackiego. Serdecznie gratulujemy sukcesu uczennicy oraz opiekunowi Pani Beacie Tatur. Życzymy kolejnych wspaniałych przygód z literaturą.

          • Kolejny raz pomagamy
            • Kolejny raz pomagamy

            • Organizowana w szkole zbiórka materiałów biurowych, puzzli i gier na rzecz dzieci z Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze przyniosła nieoczekiwane efekty. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za tak piękny dar.

          • Warsztaty z kompetencji przedsiębiorczych na Uniwersytecie Szczecińskim
            • Warsztaty z kompetencji przedsiębiorczych na Uniwersytecie Szczecińskim

            • 28 października 2021 r klasy 2a i b LO oraz 2 TL uczestniczyły w warsztatach z kompetencji przedsiębiorczych na Uniwersytecie Szczecińskim. Projekt realizowany przez Uniwersytet Szczeciński przy współpracy z organizacją pozarządową - Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think!

              Celem warsztatów z przedsiębiorczości było  nabycie wiedzy z zakresu zarządzania projektami oraz kształcenie u młodzieży szkolnej postawy przedsiębiorczej w życiu i pracy. Problematyka warsztatów:

              • rozwój kompetencji przedsiębiorczych uczniów, przygotowanie ich do aktywnego poszukiwania swojego miejsca na rynku,
              • odkrywanie motywacji, pasji, zainteresowań, które mogą stać się podstawą samodzielnego podejmowania różnych inicjatyw,
              • rozwój dodatkowych kompetencji miękkich np. społecznych, interpersonalnych, komunikowania się, prezentowania swojego zdania, pomysłu, rozwiązania.
              • metodologia projektu: nauka przez działanie; określenie potrzeb, możliwości, celów oraz sposoby ich realizacji; analiza i opracowanie planu działania, budżetu; podejmowanie decyzji, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w realizacji projektów.

              Dla wszystkich uczestników Programu będą jeszcze uczestniczyć w  kursach e-learningowe w zakresie rozwoju kompetencji przedsiębiorczych.

          • Młodzi na start, czyli stypendia dla przyszłych studentów pielęgniarstwa
            • Młodzi na start, czyli stypendia dla przyszłych studentów pielęgniarstwa

            • 27 października uczniowie klas maturalnych byli w drezdeneckim szpitalu, gdzie zapoznali się z możliwościami jakie daje zawód pielęgniarki. Ze względów epidemiologicznych spotkanie w formie warsztatowej odbyło się w Sali Konferencyjnej Szpitala w Drezdenku, bez odwiedzania oddziałów szpitalnych. Młodzież miała okazję rozmowy z kierownikiem Bloku Operacyjnego - Anną Milczarek, która z pasją opowiadała o swojej profesji. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli przyniesione przez panią Annę narzędzia medyczne, zadając wiele pytań dotyczących pracy medyków na Bloku Operacyjnym. O swojej przygodzie i miłości do medycyny opowiedziała studentka Sandra Woźniak, która po ukończeniu studiów licencjackich podjęła naukę na studiach magisterskich. Tu bez skrępowania młodzi ludzie zadawali trudne pytania swojej koleżance, zwłaszcza te dotyczące zarobków, specyfiki pracy i możliwości jakie daje pielęgniarstwo. Na koniec głos zabrała dyrektor. ds. medycznych Izabela Jaraczewska, która opowiedziała o pracy chirurga naczyniowego i zaprosiła młodzież na kolejne spotkania w małych grupach podczas których przybliży im specyfikę pracy pokazując zabiegi z zakresu chirurgii.

              Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak ważną rolę w procesie leczenia odgrywa opieka pielęgniarska, dlatego przygotowaliśmy program stypendialny dla młodych ludzi, żeby za kilka lat w naszym powiecie, w naszym szpitalu nie zabrakło personelu, a wręcz przeciwnie pielęgniarstwo rozwijało się w sposób ciągły– mówił podczas spotkania z młodzieżą Wicestarosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego Paweł Antczak, który jest pomysłodawcą programu stypendialnego.

              Na stypendia bezzwrotne w wysokości 500,00 zł miesięcznie mogą liczyć studenci kierunku pielęgniarskiego – oni także muszą zadeklarować pracę w naszym powiecie po ukończeniu studiów. Przyszli medycy, po zakończeniu edukacji podejmą pracę w szpitalu powiatowym w Drezdenku.

          • Zajęcia edukacyjne w Nadleśnictwie Smolarz w Kleśnie
            • Zajęcia edukacyjne w Nadleśnictwie Smolarz w Kleśnie

            • 26 października uczniowie należący do Eko - klubu uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Nadleśnictwie Smolarz w Kleśnie. Zajęcia odbyły się w formie warsztatów stacjonarnie oraz ćwiczeń terenowych. Uczniowie chętnie rozwiązywali przygotowane zadania, aktywnie uczestniczyli w dyskusjach między innymi na temat zrównoważonego rozwoju. Podsumowanie zajęć odbyło się przy wspólnym ognisku. Zorganizowanie wyjazdu ułatwiło uzyskanie dofinansowania od Zarządu Powiatu Strzelecko- Drezdeneckiego.

          • Artystyczna dusza
            • Artystyczna dusza

            • Zapraszamy do obejrzenia prac w galerii biblioteki szkolnej Alicji Krusińskiej z klasy 2a liceum. Swoją artystyczną duszę wyraża malując przepiękne obrazy.

  • Galeria zdjęć

      brak danych