• Aktualności

     • Już niedługo ślubowanie klasy wojskowej
      • Już niedługo ślubowanie klasy wojskowej

      • Klasa wojskowa, pierwsza liceum ogólnokształcącego, przygotowuje się do uroczystego ślubowania, które odbędzie się w Zespole Szkół w Drezdenku. Będzie to uroczystość szczególna i bardzo podniosła.

     • III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy i Praktycznych Umiejętności w Dziedzienie Cyberbezpieczeństwa - CyberSkiller Challenge Poland
      • III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy i Praktycznych Umiejętności w Dziedzienie Cyberbezpieczeństwa - CyberSkiller Challenge Poland

      • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy i Praktycznych Umiejętności w Dziedzienie Cyberbezpieczeństwa - CyberSkiller Challenge Poland.  Zgłoszenia dokonuje uczeń u nauczyciela w pracowni 101, do 29 listopada 2022r.

       Konkurs odbędzie się w 3 etapach:

       · Etap 1 (etap szkolny), w tym etapie zostanie wyłoniona 3-osobowa reprezentacja szkoły w dziedzinie cyberbezpieczeństwa;

       ·  Etap 2 (etap wojewódzki), na tym etapie zostanie wyłoniona najlepsza drużyna w województwie;

       · Etap 3 (etap ogólnopolski - Finał), na tym etapie poznamy najlepszą drużynę szkolną z dziedziny cyberbezpieczeństwa w całej Polsce.

       W drugiej edycji wzięło udział 1753 Uczestników ze 191 szkół oraz 16 województw. Zachęcam do obejrzenia filmu z rozdania Złotych Indeksów w poprzedniej edycji konkursu:

       · możliwość wygrania 3 Złotych Indeksów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, czyli bezpłatne studiowanie na studiach I stopnia, na kierunku Informatyka;

       ·  dostęp do praktycznych materiałów edukacyjnych na platformie CyberSkiller;

       ·  dostęp do specjalistycznych materiałów z dziedziny świadomości z cyberbezpieczeństwa;

       ·  możliwość wkroczenia na zawodową ścieżkę w branży cyberbezpieczeństwa.

       1. Etap pierwszy (szkolny) odbędzie się w dniach od 01.12.2022 do 21.12.2022. Będzie składał się z pytan! teoretycznych oraz zadan! praktycznych udostępnionych na Platformie CyberSkiller.

       2. Etap pierwszy będzie składał się z 20 pytan! wielokrotnego wyboru z zakresu cyberbezpieczen!stwa oraz 10 zadan! praktycznych w ramach 4 obszarów tematycznych: programowanie w j.Python, Sieci komputerowe, System operacyjny Linux oraz Bazy danych.

       Szczegółowe informacje:

     • Matematyka w obiektywie
      • Matematyka w obiektywie

      • W holu szkoły znajduje się wystawa prac fotograficznych XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Matematyka w obiektywie" autorstwa uczniów Zespołu Szkół w Drezdenku.

     • X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego twórczości Marii Konopnickiej
      • X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego twórczości Marii Konopnickiej

      • Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. ks. Józefa Tischnera  w Drezdenku zaprasza do udziału w X Powiatowym Konkursie Recytatorskim twórczości Marii Konopnickiej.

       Uczestników będzie oceniać komisja powołana przez organizatora. Jury dokona oceny według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja tekstu, ogólny wyraz artystyczny.

       Konkurs odbędzie się 8 grudnia 2022r. o godz. 10:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. ks. Józefa Tischnera w Drezdenku.

       Każdy uczestnik prezentuje utwór autorstwa Marii Konopnickiej, czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.

     • Konkurs na wykonanie KALENDARZA ADWENTOWEGO lub WIEŃCA BOŻONARODZENIOWEGO
      • Konkurs na wykonanie KALENDARZA ADWENTOWEGO lub WIEŃCA BOŻONARODZENIOWEGO

      • Zespół nauczycieli języka niemieckiego organizuje konkurs na wykonanie KALENDARZA ADWENTOWEGO lub WIEŃCA BOŻONARODZENIOWEGO. Wieńce i kalendarze uczniowie przynoszą do 06.12.2022 nauczycielom języka niemieckiego, z którymi mają lekcje. Wieńce i kalendarze należy podpisać.

       Każdy uczeń, który przyniesie wieniec lub kalendarz otrzyma ocenę(warto!).

       Następnie w bibliotece szkolnej zostanie zorganizowana wystawa oraz konkurs na najpiękniejszy wieniec bądź kalendarz.

       Zespół nauczycieli języka niemieckiego.

     • Zapraszamy do 9. edycji konkursu filmowego!
      • Zapraszamy do 9. edycji konkursu filmowego!

      • Rozpoczęła się 9. edycji konkursu filmowego "Filmeko" pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Klimatu i Środowiska. W tym roku konkurs jest w nowej, odświeżonej formule. "Filmeko" to szansa na zdobycie wiedzy w nieszablonowy sposób! Na uczestników czekają ciekawe i rozwijające zadania, zaś na zwycięzców wartościowe nagrody. Na zgłoszenia czekamy do 15 grudnia 2022 roku. Czekamy na filmy dotyczące nie tylko odnawialnych źródeł energii ale także ochrony środowiska, bioróżnorodności, zmian klimatycznych czy ekologii.

       W konkursie mogą brać udział zespoły złożone z uczniów i opiekuna. Zespół może składać się maksymalnie z 5 uczniów i jednego nauczyciela. Jedną placówkę może reprezentować dowolna liczba zespołów. Jeden uczeń może reprezentować tylko jeden zespół.

       Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu filmowego ”Filmeko”!

     • Uroczysty apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę Niepodległości
      • Uroczysty apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę Niepodległości

      • 10 listopada na dziedzińcu szkoły odbył się uroczysty apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę Niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. Następnie uczniowie klasy wojskowej, Stowarzyszenia Militaria ze Starego Kurowa oraz młodzieży z Ochotniczej Straży Pożarnej przemaszerowali ulicami miasta.

     • Narodowy Teatr Edukacji w Centrum Promocji i Kultury w Drezdenku ze spektaklem pt. "Kolumbowie"
      • Narodowy Teatr Edukacji w Centrum Promocji i Kultury w Drezdenku ze spektaklem pt. "Kolumbowie"

      • 8 listopada uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji pt. "Kolumbowie", który opowiada o młodym pokoleniu skazanym i straconym przez okrutny los.

       Celem spektaklu było uświadomienie współczesnej młodzieży, że jej rówieśnicy żyjący w czasie II wojny światowej byli do niej bardzo podobni. Również mieli marzenia, byli beztroscy i bardzo kochali życie. Nie wybierali losu powstańczych bohaterów, lecz kiedy trzeba było, mimo swych młodych lat, szli po kolei na śmierć „jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec”.

       To bardzo poruszająca opowieść o patriotyzmie, dramatycznych wyborach, cierpieniu, strachu, niespełnionej miłości i odebranych marzeniach. Organizatorom udało się, tworząc tę sztukę, stworzyć przekaz do młodzieży, że warto pielęgnować narodową tożsamość oraz jak ważna jest pamięć tragicznej historii naszego kraju.

     • Uroczyste odsłonięcie muralu "Żołnierze Wyklęci"
      • Uroczyste odsłonięcie muralu "Żołnierze Wyklęci"

      • 7 listopada w Zespole Szkół w Drezdenku odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu patriotycznego, który tworzy tożsamość narodową oraz buduje wartości patriotyczne. Mural, znajduje się na budynku szkoły i przedstawia Wielkich Polaków, którzy w czasach komunistycznych stawiali opór sowietyzacji Polski i walczyli o suwerenność naszego kraju - Żołnierzy Wyklętych / Niezłomnych.

       Przecięciu wstęgi przewodniczył Wojewoda Lubuski Pana Władysław Dajczak oraz Pułkownik Pan Grzegorz Dyrka w towarzystwie Starosty Pana Bogusława Kierusa, Wicestarosty Pana Pawła Antczaka oraz Dyrektora Zespołu Szkół, Pani Beaty Stoińskiej.

       Pan Wojewoda spotkał się z klasą wojskową i przekazał biało-czerwone flagi nawiązując do zbliżającego się święta odzyskania przez Polskę Niepodległości. Klasa wojskowa prezentowała swoje umiejętności pod czujnym okiem porucznika Jacka Kucharskiego, szeregowej Patrycji Jakubów oraz wychowawcy Damiana Matela-Libera. Wydarzenie tak ważne i wyjątkowe dla naszej szkoły uświetniły swoją obecnością Narodowe Siły Zbrojne okręg Szczecin. Poczęstunek dla przybyłych gości przygotowali uczniowie technikum hotelarskiego. Nad wszystkim czuwała zawsze gotowa do działania grupa Stowarzyszenia Militaria ze Starego Kurowa. Był to wyjątkowy dzień dla naszej społeczności szkolnej.

       Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym!

     • Kadeci klasy wojskowej liceum podczas szkolenia z musztry
      • Kadeci klasy wojskowej liceum podczas szkolenia z musztry

      • 4 listopada 2022 roku na szkolnym placu apelowym grupa kadetów klasy wojskowej liceum odbyła szkolenie z musztry, które prowadził Pan Jacek Kucharski, porucznik Wojska Polskiego. Dziękujemy za kilka godzin szkolenia oraz cennych wskazówek do dalszej pracy na zajęciach z musztry.

     • „Dzień Hotelarza”
      • „Dzień Hotelarza”

      • 3 listopada w naszej szkole odbył się „Dzień Hotelarza”. Z tej okazji miałyśmy przyjemność gościć Panią Justynę Korycką-Korwek, która jest wykładowcą na Uniwersytecie Zielonogórskim. Przeprowadziła ona wykład na temat mitów żywieniowych. Zawitała u nas również Pani Edyta Kopeć, barmanka z 11-letnim doświadczeniem w tym zawodzie. Na codzień pracująca w Czart Pub&Restaurant w Gorzowie Wielkopolskim. Przeprowadziła ona profesjonalne zajęcia teoretyczne oraz praktyczne na temat barmaństwa. Oprócz tego każda klasa miała za zadanie przygotować stół jesienny oraz drobny poczęstunek w postaci kanapek. Na koniec wydarzenia wszyscy przystąpili do quizu o hotelarstwie. 

     • "Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych"
      • "Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych"

      • We wtorek 01 listopada 2022r. na Cmentarzu w Drezdenku, od godz. 8:00 do godz. 14:00, odbędzie się zbiórka publiczna zoorganizowana przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego. Do akcji dołączają się ucznioweie naszej szkoły na czele z klasą wojskową. Zachęcamy wszystkich do wsparcia ogólnopolskiej zbiórki publicznej "Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych".

     • Dzień Logistyki w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.
      • Dzień Logistyki w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.

      • 29 października uczniowie technikum logistycznego uczestniczyli w Dniu Logistyki zorganizowanym w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Tematem tegorocznych wykładów była żegluga śródlądowa. Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z laboratorium logistycznym.

     • Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym
      • Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

      • 27 października w Strzelcach Kraj. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Nasza młodzież osiągnęła wielki sukces, zdobyła pierwsze miejsca. W kategorii dziewcząt Hanna zajęła pierwsze miejsce., natomiast w kategorii chłopców Filip również zajął pierwsze miejsce. W kategorii mikst Hania i Filip zajęli pierwsze miejsce. Również w klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce. 

       Gratulacje dla drużyny dziewcząt i chłopców oraz naszego Pawełka.

     • Akcja Czytaj.pl
      • Akcja Czytaj.pl

      • Akcja Czytaj pl jest w 100% darmowa i trwa przez cały listopad również w naszej szkole! E-Bestsellery w całości możesz pobrać, skanując kod z plakatów umieszczonych w szkole. Wyciśnij dla siebie to, co najlepsze z literatury, wybierając spośród osiemnastu bestsellerów. Weź na klatę książki Katarzyny Puzyńskiej, Dominiki Słowik czy Maxa Czornyja - a to tylko niektóre z elektryzujących nazwisk na naszej liście! W tym roku - po raz pierwszy w historii akcji - z Czytaj PL będą mogli skorzystać także użytkownicy czytników Kindle oraz inkBOOK!Kindle.

       1. Pobierz aplikację mobilną Woblink ze sklepu Play, App Store lub HUAWEI AppGallery.
       2. Dołącz do akcji na swoim smartfonie lub tablecie i wypożycz jedną z 18 dostępnych książek.
       3. Pobierz aplikację Woblink na swój komputer (linki poniżej), podłącz i zsynchronizuj swój czytnik. Na Twoim Kindle pojawi się plik wob.link.
       4. Podłącz Kindle do WiFi i kliknij w link zawarty w pliku. To klucz do Twojej półki!
       5. Pobierz ebooka z półki i... czytaj!

       Uwaga! Z Czytaj PL na Kindle można korzystać za darmo do 7 grudnia. Wystarczy co 7 dni zaktualizować dostęp. Aby to zrobić, kliknij na Kindle w link zawarty w pliku wob.link - przejdziesz na swoją półkę, i pobierz ponownie czytany tytuł. Twój postęp czytania zostanie zachowany.

       Książki można wymieniać w aplikacji Woblink na smartfonie lub tablecie. Każda aktualnie wybrana pozycja pojawi się do pobrania na półce wob.link.

       Uwaga! Po pobraniu aplikacji wybranym użytkownikom może wyświetlić się komunikat o tym, że system Windows ochronił ten komputer. Nasza aplikacja jest w pełni bezpieczna, a komunikat związany jest z trwającym procesem certyfikacji. Kliknij więcej informacji i zezwól na instalację (uruchom mimo to).inkBOOK

       1. Pobierz aplikację mobilną Woblink ze sklepu Play, App Store lub HUAWEI AppGallery.
       2. Dołącz do akcji na swoim smartfonie lub tablecie i wypożycz jedną z 18 dostępnych książek.
       3. Pobierz aplikację Woblink na swoim czytniku inkBOOK, zaloguj się na swoje konto i... czytaj!

       W czytnikach inkBOOK widoczna będzie książka wypożyczona za pomocą aplikacji mobilnej w smartfonie lub tablecie. Jeśli chcesz wymienić tytuł w czytniku, musisz to zrobić za pomocą aplikacji na smartfonie lub tablecie.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Drezdenku ul. Konopnickiej 2 66-530 Drezdenko
   • sekretariat@zsdrezdenko.pl
   • lucja.magdziarz@wp.pl
   • 95 7620355
   • ul. Konopnickiej 2, 66-530 Drezdenko Poland
   • www.zsdrezdenko.pl
   • Anna Antoszek, inspektor@cbi24.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych