• Aktualności

          • DROGI MATURZYSTO O TYM MUSISZ WIEDZIEĆ I TO MUSISZ PAMIĘTAĆ
            • DROGI MATURZYSTO O TYM MUSISZ WIEDZIEĆ I TO MUSISZ PAMIĘTAĆ

              1. Na egzamin przychodzimy zgodnie z harmonogramem. Obowiązkowo musisz mieć przy sobie dowód osobisty, lub inny dokument potwierdzający tożsamość.
              2. Nie możesz wnosić na salę egzaminacyjną zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek, urządzeń telekomunikacyjnych, zegarków smartwatch.
              3. Korzystasz tylko z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora, czarnego długopisu itd. wymienionych w Komunikacie dyrektora CKE (wywieszonych w gablocie maturzysty) 
              4. Nie możesz pożyczać przyborów od innych zdających.
              5. Potwierdzasz poprawność danych przed egzaminie, podpisując się w wykazie, korzystając z własnego długopisu.
              6. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą (woda w butelce mniej niż 1 litr).
              7. W razie nagłej choroby lub w innym nagłym przypadku, kiedy nie możemy pisać egzaminu w danym dniu, najpóźniej do tego samego dnia należy złożyć wniosek o egzamin w sesji dodatkowej, na który może zgodzić się dyrektor OKE. zał. 6
              8. Wyniki egzaminu maturalnego można sprawdzić w systemie ZIU (www.wyniki.edu.pl) Hasło i login zostało przekazane przy składaniu deklaracji wstępnej.
              9. Zdający ma prawo wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej oraz złożenia wniosku o weryfikację sumy przyznanych punktów. Procedura jest opisana w sekcji 15.5.
          • Pożegnanie absolwentów  klas  4  Liceum Ogólnokształcącego i klasy 5 Technikum  Hotelarsko-Budowlanego
            • Pożegnanie absolwentów klas 4 Liceum Ogólnokształcącego i klasy 5 Technikum Hotelarsko-Budowlanego

            • 26 kwietnia  w łączniku szkoły odbyło się  uroczyste pożegnanie absolwentów klas  4 LO i klasy 5 THB. Swoja obecnością zaszczycili apel: Pan Jan Kuchowicz, wicestarosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego,  Pani Sylwia Dworecka, reprezentująca Burmistrza Drezdenka, Panią Karolinę Piotrowską, Pan Paweł Antczak, radny Powiatu Strzelecko- Drezdeneckiego, Pani Joanna Gonschorek, dyrektor Centrum Promocji Kultury w Drezdenku oraz Komendant Drezdeneckiego Szczepu Puszcza, Przewodnik  Kacper Sowała.  Na tak wspaniałej uroczystości  obecni byli również:  Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne,  Rodzice, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie klas młodszych. W czasie  apelu wręczono  nagrody dla najlepszych absolwentów. Nagrodę Starosty otrzymali: Oliwia Dolata z Liceum Ogólnokształcącego  oraz Dawid Cząstka z Technikum Hotelarsko-Budowlanego, nagrodę Burmistrza Drezdenka otrzymała Julia Bogusławska, natomiast nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymały: Nikola Francuzik, Agnieszka Królik i Wiktoria Studniarek. Na pożegnanie uroczystości prowadzący apel: Milena Majdecka i  Kamil Szrama,  życzyli wszystkim absolwentom powodzenia na egzaminie maturalnym, pięknej  przyszłości i oraz zrealizowania wszystkich   planów  i marzeń.

          • Zbiórka elektrośmieci
            • Zbiórka elektrośmieci

            • Serdecznie zachęcamy do zbiórki elektrośmieci. Włącz się do akcji, zbieramy wszystkie elektrośmieci i wymieniamy je na nagrody dla szkoły (lektury, gadżety, sprzęt sportowy itp.). Baterie wrzucamy do kartonika w holu szkoły.

              Większe rzeczy wkładamy do pojemnika, który stoi obok biblioteki szkolnej. Mogą to być np. stare, niedziałające monitory, drukarki, kable, sprzęt kuchenny, narzędzia elektryczne, lampki, telefony, laptopy, zabawki oraz wszelkie mniejsze urządzenia na prąd. Należy pamiętać, żeby nie wkładać tuszu od drukarki oraz żarówek. Zbiórka trwa do końca roku szkolnego. Większe rzeczy typu lodówki, pralki, zmywarki itp. należy przywieźć po 21 czerwca na parking szkoły.

              O PROGRAMIE

              Nasza misja. Edukacja dzieci i ich rodzin z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, w trosce o środowisko naturalne.

              HISTORIA

              Program „Moje miasto bez elektrośmieci” powstał w roku 2011 z inicjatywy ElektroEko. W pierwszym etapie obejmował działania lokalne, na terenie Warszawy, ale już w kolejnym roku osiągnął zasięg ogólnopolski z bardzo dużym zainteresowaniem szkół działaniami edukacji ekologicznej. Program działa nieprzerwanie i ma na celu szeroko pojętą edukację dzieci i ich rodzin z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami.

              CEL

              Podnoszenie świadomości społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin i dzieci, w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Zachęcenie do oddawania elektrośmieci oraz zużytych baterii do punktów zbierania lub innych miejsc wyspecjalizowanych do ich odbioru. Budowanie wartości recyklingu zużytych sprzętów jako elementu niezbędnego w procesie ochrony środowiska naturalnego.

              DZIAŁANIA

              „Moje miasto bez elektrośmieci” to nieszablonowa edukacja oparta o bezpłatne materiały edukacyjne dostarczane do placówek oświatowych (szkół i przedszkoli), a także materiały do nauczania zdalnego i w wersji on-line, cykle warsztatów edukacyjnych, eventów ekologicznych i happeningów. To działania oferujące uczestnikom możliwość wyposażania placówek w nowoczesne pomoce i wyposażenie sal, za elektrośmieci, w ramach autorskiego Funduszu Oświatowego.

          • Drzwi Otwarte
            • Drzwi Otwarte

            • W miniony piatek, jak co roku o tej porze w Zespole Szkół odbyły się "Drzwi Otwarte". Mieliśmy okazję zaprezentować naszą ofertę edukacyjną uczniom klas ósmych.

              Dziękujemy za Waszą obecność. Do zobaczenia 1 września.

          • Kadeci klas wojskowych z 1 i 2w LO ukończyli trudne szkolenie z elementami SERE
            • Kadeci klas wojskowych z 1 i 2w LO ukończyli trudne szkolenie z elementami SERE

            • Wybrani Kadeci klas wojskowych z 1W i 2W w weekend ukończyli trudne szkolenie z elementami SERE.

              SERE jest szkoleniem, którego celem jest nauczenie żołnierza przetrwania, w każdych warunkach. To kurs, który jest obowiązkowym elementem szkolenia żołnierzy, ma pomóc im przetrwać w warunkach izolacji w wyniku zagubienia, nieszczęśliwego wypadku lub przechwycenia przez przeciwnika. Podlega mu każdy, kto przygotowuje się do udziału w misjach wojskowych poza granicami kraju.

              Kadeci szkoleni byli przez jednych z najlepszych w Polsce instruktorów SERE- żołnierzy po wielu misjach.

              Kadeci musieli przejść wiele kilometrów w palącym słońcu z ciężkim plecakiem do leśnego obozowiska. W nocy czekały na ich elementy pozoracji z FIRE- testem oraz wiele innych zadań. Rano natomiast musieli przepłynąć przeszkody w zimnym jeziorze. Jako jedyna z dziewcząt - udział w bardzo trudnym szkoleniu wzięła Maja Helak. Kadetka ukończyła wzorowo cały kurs. Zachęcamy do obejrzenia filmików, w których kadeci pokonują lodowate jezioro oraz zdjęć z wyprawy. Dziękujemy Oficerom Wojska Polskiego za przeszkolenie naszych kadetów. Kadeci byliście rewelacyjni!

          • Wycieczka do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu
            • Wycieczka do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu

            • Dziś kadeci klas wojskowych byli świadkami wyjątkowego wydarzenia. Klasy 1WLO oraz 2WLO wraz z wychowawcami, ppłk rez. Januszem Jarmużkiem i dyrektor szkoły - p. Beatą Stoińską - gościły w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

              Na terenie Muzeum odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika poświęconego 25 Oficerom Broni Pancernych, którzy jako jeńcy wojenni zostali zamordowani przez oprawców z NKWD wiosną 1940 r.

              Wśród gości uroczystości znaleźli się między innymi: Wicewojewoda Wielkopolska - Karolina Fabiś-Szulc, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Wojciech Jankowiak, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania - Mariusz Wiśniewski, komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego - pułkownik Rafał Matera, dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej - pułkownik Dariusz Wyrzykowski.

              Uroczystości towarzyszył przelot pary F-16 z pułkownikiem Łukaszem Piątkiem - dowódcą 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań Krzesiny na czele. Podczas wydarzenia odczytany został „Apel Poległych” i oddana została salwa honorowa. Wydarzenie to było transmitowane przez TVP.

              Kadeci zwiedzili również niesamowite eksponaty wojskowe zgromadzone w Muzeum - jak np. czołgowy karabin maszynowy Chatellerault wz.31, niszczyciel czołgów M36 JACKSON, armata przeciwpancerna Bofors w polskiej broni pancernej oraz setki innych eksponatów w najlepiej wyposażonym Muzeum Wojskowym w Polsce. Szczególne podziękowania kierujemy do pułkownika T. Ogrodniczuka, dyrektora Muzeum, który osobiście Nas przywitał. Była to jedna z najbardziej niesamowitych wypraw dla kadetów.

              Ogromne wrażenie zrobil niski przelot F-16 nad naszymi głowami. Dziękujemy!

          • Targi Pracy i Edukacji w Strzelcach Kraj.
            • Targi Pracy i Edukacji w Strzelcach Kraj.

            • 26 marca młodzież klasy V technikum i II Branżowe Szkoły I Stopnia brała udział w Targach Pracy i Edukacji w Strzelcach Kraj. Organizatorem przedsięwzięcia był Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Krajeńskich wspólnie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich. W targach wzięło udział 39 wystawców w tym: pracodawcy, przedsiębiorcy, instytucje szkoleniowe, szkoły policealne, uczelnie wyższe oraz służby mundurowe.

          • "Dzień z AJP"
            • "Dzień z AJP"

            • 25 marca uczniowie klasy 5 THB oraz klasy 1-4 technikum logistycznego uczestniczyły w „Dniu z AJP” na Akademii im. Jakuba Paradyża w Gorzowie Wlkp. Uczniowie poznali możliwości studiowania na AJP, poprzez osobisty kontakt z wykładowcami, doświadczanie, obserwację działania nowoczesnych technologii w nauce i dydaktyce, laboratoriów czy pracowni. Zobaczyli interesujące wydziały, laboratoria i pracownie oraz mieli możliwość porozmawiać z wykładowcami i miło spędzić czas. Wykładowcy oraz pracownicy AJP stworzyli tego dnia szeroką przestrzeń do odkrywania przez uczniów możliwości kształtowania swojej przyszłości. Uczniów urzekły następujące wdziały: Wydział Techniczny, Nauk o Zdrowiu oraz Wydział Ekonomiczny.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu
            • Dzień Bezpiecznego Internetu

            • 18 i 22 marca odbył się w naszej szkole „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Celem spektaklu profilaktycznego było zwrócenie, uwagi na bezpieczny dostęp społeczeństwa do zasobów sieci. Podczas „Dnia Bezpiecznego Internetu” społeczność szkolna mogła obejrzeć scenki – „Komputer bez zobowiązań” i „Oszustwo na Babci”, czyli do czego może prowadzić ciągłe korzystanie z gier komputerowych oraz jak łatwo oszukać osoby starsze w sieci. Również zaprezentowane były dwa nagrodzone filmy w konkursie  – „Sieć prześladowań” i „Sposoby reagowania na sytuacje zagrażające w sieci”.

              W programie obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” zwrócono uwagę na rolę każdego internauty, która może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Zwrócono szczególną uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jego zastosowania – w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki. Były podane również cenne rady, o których warto pamiętać, adresy stron internetowych oraz numery telefonów, gdzie możemy zwrócić się o pomoc.

              Podczas wydarzenia podsumowano szkolny konkurs na najciekawszy Spot Telewizyjny pt. „Jak reagować na cyberprzemoc w sieci”. Laureatami konkursu zostali: 1 miejsce Martyna Anna
              Mądrawska i Bartosz Klimowski, 2 miejsce Joanna Ostrowska i Jessica Graś, wyróżnienie Julia Biernat i Kornelia Danielik.

              Zwieńczeniem wydarzenia był quiz na temat cyberbezpieczeństwa w sieci oraz podstawowej wiedzy informatycznej, w którym uczniowie, za poprawne odpowiedzi zdobywali słodkie nagrody!

          • Ekologia w Zespole Szkół w Drezdenku
            • Ekologia w Zespole Szkół w Drezdenku

            • Nasza szkoła wygrała i realizuje Projekt EKOPRACOWNI  w województwie lubuskim edycja 2023!  Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

              Zawsze staramy się być eko, a teraz dzięki projektowi będziemy mogli uczyć się o energii odnawialnej ze szczególnym wykorzystaniem siłowni wiatrakowych, materii fotowoltaicznych i pomp ciepła. Stworzyliśmy pracownię, która jest wyposażona w sprzęt niezbędny do prowadzenia warsztatów ekologicznych w ramach projektu, czyli w pompę ciepła wraz z akcesoriami, rekuperator, edukacyjny zestaw solarny, monitor interaktywny wraz z podstawą jezdną, ławki, krzesła, biurko, fotel.

              Zajęcia poprowadzą nauczyciele przedmiotów zawodowych technikum urządzeń      

              i systemów energii odnawialnej oraz biologii. Celem jest zwrócenie uwagi uczniom, jak ważna jest energia odnawialna w kontekście dbania o środowisko i aby w dorosłym życiu podejmowali działania naukowe w tym zakresie i wykorzystywali zdobytą wiedzę w swoich domach. Przykładowe tematy zajęć to: odnawialne źródła energii i nisko-emisyjny transport, przeciwdziałanie emisjom, zrównoważony rozwój ochrony środowiska  i gospodarki wodnej. Zaplanowane są dwie wycieczki, przeprowadzenie Dnia Ziemi oraz Dnia Pustej Klasy. Do upowszechniania świadomości ekologicznej wyznaczeni są: technikum energii odnawialnej oraz szkolny Eko- Klub i Caritas. Projektem objęci są wszyscy uczniowie ZS.

          • Szkolny  Konkurs  Polonistyczny i Szkolny Konkurs Recytatorski
            • Szkolny Konkurs Polonistyczny i Szkolny Konkurs Recytatorski

            • 5 i 6 marca odbyły się w naszej szkole dwa konkurs: Szkolny  Konkurs  Polonistyczny i Szkolny Konkurs Recytatorski. Do udziału w konkursie  zgłosili się uczniowie z różnych   klas i typów szkół,  aby   zmierzyć się z językiem polskim w różnych jego odsłonach. Oba konkursy były eliminacjami do Powiatowego Konkursu  Polonistycznego i Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Obozowej.

              W Szkolnym Konkursie  Polonistycznym I miejsce zdobyła  Zuzanna Pogorzelska, II miejsce  uzyskał  Dominika Seweryńska,  III  miejsce wywalczyła Oliwia Dolata.

              Szkolny Konkurs Recytatorski  również pozwolił wyłonić najlepszych: I miejsce zdobył Nikodem Madaj, II Magdalena Weyna i  Amelia Chwiłkowska,  miejsce III Jan Golata.

              Wszystkim  zwycięzcom  serdecznie gratulujemy i  życzymy powodzenia  w   konkursach powiatowych.

                                                                                                                  Nauczyciele języka polskiego

          • Wyniki szkolnego konkursu literackiego walentynkowego
            • Wyniki szkolnego konkursu literackiego walentynkowego

            • 5 marca odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu literackiego walentynkowego zorganizowanego przez bibliotekę szkolną! Pierwsze miejsce w kategorii "Najpiękniejsze opowiadanie o tematyce miłosnej" zdobyła Agata Machnio z kl. 4 THB, natomiast najpiękniejszy wiersz napisała Vanessa Susanah Bada z kl. 2a LO. Wyróżnione zostały poetki: Maja Łabinowicz z kl. 1 WLO, Amelia Ślusarczyk z kl. 3 THB, Weronika Redyk z kl. 2 TLE oraz Dorota Kucemba z kl. 2 TH.

              Uczennice otrzymały z rąk pani dyrektor Beaty Stoińskiej dyplomy wraz z drobnym upominkiem, a od swoich polonistek pozytywne oceny z języka polskiego. Teksty Vanessy i Agaty ukażą się w najbliższym wydaniu Gazety Drezdeneckiej!

              Ogromne gratulacje!!!

          • VIII edycja konkursu "Programować każdy może"
            • VIII edycja konkursu "Programować każdy może"

            • Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyżaw Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych województwa lubuskiego do udziału w VIII edycji konkursu Programować każdy może.

              Zgłoszenie udziału w Konkursie następuje za pośrednictwem platformy elektronicznej na stronie internetowej, pod linkiem do dania 20.03.2024 do godz. 23:55

              https://forms.office.com/e/5fZsJwzKFj 

              po dokonaniu zgłoszenia na adres mailowy zgłaszającego po 20.03.2024 zostanie wysłany mail informacyjny z linkiem do I etapu.

              UWADA! Do eliminacji kwalifikujemy pierwsze 120 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

              Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach w terminach:

              •    27.03.2024 r. (etap I 10.00-11.30 eliminacje),

              •    27.03.2024 r. (etap II 12.00-13.30 finał)

              Zachęcamy do zapoznania się z bankiem zadań z lat poprzednich konkursu, znajdują się tu także linki do kursów (zaloguj się jako gość):

              https://moodle.womgorz.edu.pl/course/view.php?id=192&notifyeditingon=

          • Powiatowy Konkurs Matematyczny
            • Powiatowy Konkurs Matematyczny

            • 8 lutego 2024 r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny. Miło nam poinformować, iż uczniowie Liceum Ogólnokształcącego zajęli indywidualnie miejsca na podium: I miejsce Michał Krupa kl. 4a LO, II miejsce Zofia Kucharska kl. 4b LO, III miejsce Karol Jankowski kl. 4a LO.

              W Technikum podium należało do: I miejsce Jakub Piasecki kl.5THB, II miejsce Dawid Cząstka kl. 5THB, III miejsce Kamil Wierzbicki CKZiU.

              Drużynowo drezdeneckie Liceum i Technikum zajęło pierwsze miejsce.

              Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie miedzypowiatowym.

  • Galeria zdjęć

      brak danych